Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #6

 
neděle, 3. července 2016, 19:50

Přeji krásný začátek prázdnin, čeká nás týden, kdy si volna užije i většina pracujících. Státní svátky uprostřed týdne lákají k výletům anebo rovnou k celotýdenní dovolené. Abych se přiznala, já vám právě píší z prosluněného pobřeží.

Přesto mi neuniklo, co se chystá v Brně následující týden. I když…Ono je toho tak málo, že radši přidám pár mých tipů, jak si užít teplý podvečer.

Bez čeho si nedokáži představit prázdninové měsíce? Bez letního kina. A v Brně je z čeho vybírat. Novinkou je letní kino na nádvoří radnice, které bylo přesunuto z koupaliště Dobrák. Na Staré radnici probíhá festival Léto na Staré radnici, jehož součástí je i letní kino. Filmy zde ocení milovníci českých filmů, promítají se zde prvorepublikové klasiky, i snímky ze sedmdesátých let. Na nádvoří Místodržitelského paláce promítá kino Scala jak umělecké snímky, tak i nejnovější filmy. Další letní kina najdete na nádvoří Špilberku a na dvoře Městského divadla.

Co si udělat v sobotu 9. července výlet na Jižní Moravu za hudbou? Přes den se v Mikulově pokochat pohledem na vinice, ve skleničce ochutnat jejich plody a večer můžete vyrazit na Kryštofkemp. Kromě kapely Kryštof zde vystoupí Ivan Mládek, Voxel, Michal Hrůza a kapela Jelen.

Občas je ale nejlepší program ten, který si vytvoříte sami. Využijte poloprázdného Brna, většina studentů odjela zpátky domů, vyražte na Hády, večer se kochejte výhledem z Petrova či Špilberku nebo navštivte jedno z mnoha brněnských koupaliště. Vypněte a prostě jen relaxujte. S přáteli, se svou polovičkou či jen tak s oblíbenou knihou.

A pokud nemáte polovičku, se kterou budete pozorovat západ slunce z hradeb Petrova, můžete zkusit netradiční způsob seznámení. Znáte speed dating? Večer, kdy klasické rande zkrátíte na několik minut a to hned několikrát. Poznat několik protějšků za jeden večer? Ušetříte čas a v nejhorším případě získáte pár zábavných historek pro své přátele. 

Napsal(a) Aneta Krikelová
 


 

Kam dál?

Letní kino v Boskovicích bude mít po 50 letech nové hlediště

neděle, 3. července 2016, 13:09

Letní kino v Boskovicích na Blanensku, které je největší v ČR, čekají letos další opravy. Na řadu přijde přes 50 let...

Veřejná tělocvična v Lužánkách? Sen mnoha Brňanů se stavá již toto...

neděle, 3. července 2016, 13:03

Sokol Brno I ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna realizuje od 30. června do konce prázdnin veřejnou sokolskou...

Skončila rekonstrukce Janáčkova divadla. Má novou fasádu a vnitřní...

pátek, 1. července 2016, 09:53

Skoro rok halilo Janáčkovo divadlo lešení. Nyní si jej mohou kolemjdoucí prohlédnout s novou fasádou. Kamenné desky,...

V rámci Letního kina Brno-střed proběhne potravinová sbírka

pátek, 1. července 2016, 09:47

Během letošního ročníku Letního kina městské části Brno-střed proběhne potravinová sbírka pro Potravinovou banku....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Už zítra začne v Brně dopravní komplikace...

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své...

  • Ministerstvo chce úplně zakázat vystupování...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.