Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #6

 
neděle, 3. července 2016, 19:50

Přeji krásný začátek prázdnin, čeká nás týden, kdy si volna užije i většina pracujících. Státní svátky uprostřed týdne lákají k výletům anebo rovnou k celotýdenní dovolené. Abych se přiznala, já vám právě píší z prosluněného pobřeží.

Přesto mi neuniklo, co se chystá v Brně následující týden. I když…Ono je toho tak málo, že radši přidám pár mých tipů, jak si užít teplý podvečer.

Bez čeho si nedokáži představit prázdninové měsíce? Bez letního kina. A v Brně je z čeho vybírat. Novinkou je letní kino na nádvoří radnice, které bylo přesunuto z koupaliště Dobrák. Na Staré radnici probíhá festival Léto na Staré radnici, jehož součástí je i letní kino. Filmy zde ocení milovníci českých filmů, promítají se zde prvorepublikové klasiky, i snímky ze sedmdesátých let. Na nádvoří Místodržitelského paláce promítá kino Scala jak umělecké snímky, tak i nejnovější filmy. Další letní kina najdete na nádvoří Špilberku a na dvoře Městského divadla.

Co si udělat v sobotu 9. července výlet na Jižní Moravu za hudbou? Přes den se v Mikulově pokochat pohledem na vinice, ve skleničce ochutnat jejich plody a večer můžete vyrazit na Kryštofkemp. Kromě kapely Kryštof zde vystoupí Ivan Mládek, Voxel, Michal Hrůza a kapela Jelen.

Občas je ale nejlepší program ten, který si vytvoříte sami. Využijte poloprázdného Brna, většina studentů odjela zpátky domů, vyražte na Hády, večer se kochejte výhledem z Petrova či Špilberku nebo navštivte jedno z mnoha brněnských koupaliště. Vypněte a prostě jen relaxujte. S přáteli, se svou polovičkou či jen tak s oblíbenou knihou.

A pokud nemáte polovičku, se kterou budete pozorovat západ slunce z hradeb Petrova, můžete zkusit netradiční způsob seznámení. Znáte speed dating? Večer, kdy klasické rande zkrátíte na několik minut a to hned několikrát. Poznat několik protějšků za jeden večer? Ušetříte čas a v nejhorším případě získáte pár zábavných historek pro své přátele. 

Napsal(a) Aneta Krikelová

Kam dál?

Letní kino v Boskovicích bude mít po 50 letech nové hlediště

neděle, 3. července 2016, 13:09

Letní kino v Boskovicích na Blanensku, které je největší v ČR, čekají letos další opravy. Na řadu přijde přes 50 let...

Veřejná tělocvična v Lužánkách? Sen mnoha Brňanů se stavá již toto...

neděle, 3. července 2016, 13:03

Sokol Brno I ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna realizuje od 30. června do konce prázdnin veřejnou sokolskou...

Skončila rekonstrukce Janáčkova divadla. Má novou fasádu a vnitřní...

pátek, 1. července 2016, 09:53

Skoro rok halilo Janáčkovo divadlo lešení. Nyní si jej mohou kolemjdoucí prohlédnout s novou fasádou. Kamenné desky,...

V rámci Letního kina Brno-střed proběhne potravinová sbírka

pátek, 1. července 2016, 09:47

Během letošního ročníku Letního kina městské části Brno-střed proběhne potravinová sbírka pro Potravinovou banku....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Vizuální stránka jídla nesmyslně nabývá na důležitosti, říká Zdeněk Pohlreich

V Česku před lety nastartoval malou gastronomickou revoluci. Díky televiznímu pořadu ukazoval, že jíst se dá kvalitně a není to ani nic složitého. Zdeněk Pohlreich je dnes stále jednou z nejvýraznějších tváří gastronomického byznysu u nás. V dalším díle Drbárny se rozpovídal třeba o životě v zahraničí nebo o tom, že jídlo by mělo především dobře chutnat.

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?