Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #6

 
neděle, 3. července 2016, 19:50

Přeji krásný začátek prázdnin, čeká nás týden, kdy si volna užije i většina pracujících. Státní svátky uprostřed týdne lákají k výletům anebo rovnou k celotýdenní dovolené. Abych se přiznala, já vám právě píší z prosluněného pobřeží.

Přesto mi neuniklo, co se chystá v Brně následující týden. I když…Ono je toho tak málo, že radši přidám pár mých tipů, jak si užít teplý podvečer.

Bez čeho si nedokáži představit prázdninové měsíce? Bez letního kina. A v Brně je z čeho vybírat. Novinkou je letní kino na nádvoří radnice, které bylo přesunuto z koupaliště Dobrák. Na Staré radnici probíhá festival Léto na Staré radnici, jehož součástí je i letní kino. Filmy zde ocení milovníci českých filmů, promítají se zde prvorepublikové klasiky, i snímky ze sedmdesátých let. Na nádvoří Místodržitelského paláce promítá kino Scala jak umělecké snímky, tak i nejnovější filmy. Další letní kina najdete na nádvoří Špilberku a na dvoře Městského divadla.

Co si udělat v sobotu 9. července výlet na Jižní Moravu za hudbou? Přes den se v Mikulově pokochat pohledem na vinice, ve skleničce ochutnat jejich plody a večer můžete vyrazit na Kryštofkemp. Kromě kapely Kryštof zde vystoupí Ivan Mládek, Voxel, Michal Hrůza a kapela Jelen.

Občas je ale nejlepší program ten, který si vytvoříte sami. Využijte poloprázdného Brna, většina studentů odjela zpátky domů, vyražte na Hády, večer se kochejte výhledem z Petrova či Špilberku nebo navštivte jedno z mnoha brněnských koupaliště. Vypněte a prostě jen relaxujte. S přáteli, se svou polovičkou či jen tak s oblíbenou knihou.

A pokud nemáte polovičku, se kterou budete pozorovat západ slunce z hradeb Petrova, můžete zkusit netradiční způsob seznámení. Znáte speed dating? Večer, kdy klasické rande zkrátíte na několik minut a to hned několikrát. Poznat několik protějšků za jeden večer? Ušetříte čas a v nejhorším případě získáte pár zábavných historek pro své přátele. 

Napsal(a) Aneta Krikelová
 


 

Kam dál?

Letní kino v Boskovicích bude mít po 50 letech nové hlediště

neděle, 3. července 2016, 13:09

Letní kino v Boskovicích na Blanensku, které je největší v ČR, čekají letos další opravy. Na řadu přijde přes 50 let...

Veřejná tělocvična v Lužánkách? Sen mnoha Brňanů se stavá již toto...

neděle, 3. července 2016, 13:03

Sokol Brno I ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna realizuje od 30. června do konce prázdnin veřejnou sokolskou...

Skončila rekonstrukce Janáčkova divadla. Má novou fasádu a vnitřní...

pátek, 1. července 2016, 09:53

Skoro rok halilo Janáčkovo divadlo lešení. Nyní si jej mohou kolemjdoucí prohlédnout s novou fasádou. Kamenné desky,...

V rámci Letního kina Brno-střed proběhne potravinová sbírka

pátek, 1. července 2016, 09:47

Během letošního ročníku Letního kina městské části Brno-střed proběhne potravinová sbírka pro Potravinovou banku....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragédie na oblíbeném koupališti. Muž při...

  • VIDEO: V rybníku na Brněnsku umírají ryby ve...

  • Riviéra láme rekordy. Na největší koupaliště...

  • Lidská strava může daňky klidně i zabít,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Řidič s naloženým návěsem měl co dělat, aby kolos udržel na silnici. Jízdu ukončil výbuch pneumatiky

Ohrozil sebe, ale především další účastníky silničního provozu. Tak by se dalo shrnout chování řidiče tahače převážející další automobily na silnici mezi Jihlavou a Želetavou. Za volantem evidentně přetížené soupravy měl co dělat, aby ji udržel na silnici. Video, které natočil Tomáš Máca a umístil jej na Facebook, končí chvíli poté, co návěsu bouchne pneumatika.

Nehoda na dálnici? Policie, záchranka a hasiči mají mít stejný průjezd jako v okolních zemích

Řidiči při dojíždění do kolon musejí od října vytvářet záchranářskou uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Změnu dnes schválil Senát v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ulička se tak bude tvořit stejně jako v okolních evropských zemích. Hasičské a sanitní vozy zároveň budou nově moct použít kombinaci modrého a červeného majáčku.

Janoušek nedosáhl na prominutí zbytku trestu za úmyslnou nehodu

Lobbista Roman Janoušek neuspěl s žádostí o prominutí zbytku svého trestu, který si má odpykat za dopravní nehodu. Zamítnutí žádosti potvrdil pražský vrchní soud. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud. Do vězení se lobbista zatím vrátit nemusí, protože Krajský soud v Brně v květnu rozhodl o dvouletém odkladu lobbistova návratu za mříže kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu.