Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní kino v Boskovicích bude mít po 50 letech nové hlediště

 
neděle, 3. července 2016, 13:09

Letní kino v Boskovicích na Blanensku, které je největší v ČR, čekají letos další opravy. Na řadu přijde přes 50 let staré hlediště, na jehož rekonstrukci z městského rozpočtu poputují dva miliony korun. S opravami se začne po skončení sezony, řekl místostarosta Boskovic Petr Malach.

Podle něj se nejdříve budou muset zrekonstruovat veškeré sítě, které pod hledištěm vedou. Kopat se začne ihned po Husích slavnostech, které se uskuteční 1. a 2. října. "Problém je, že už nikdo neví, co tam přesně vede a kde," řekl Malach.

Teprve poté se bude moci přistoupit k rekonstrukci samotného hlediště. Před pódiem přibude taneční prostor, město nechá opravit konstrukci hlediště, nové budou lavičky. Kapacita je dnes podle radnice zhruba 1500 míst, kterých postupně ubylo odstraňováním starých lavic. Nově se zvedne na 3000 míst.

Opravené už je pódium a plot areálu. Na přelomu let 2017 až 2018 pak v areálu kina přibude zázemí zahrnující šatnu, pokladnu, sociální zařízení a technické místnosti pod plátnem. Oprava celého areálu kina, která je rozdělena do tří etap, by měla město vyjít na 20 milionů Kč.

Kino bude i letos promítat digitálně. Návštěvníci se mohou od 14. července do 28. srpna těšit na filmy jako Hledá se Dory, Teorie Tygra, Učitelka, Warcraft nebo Krotitelé duchů.

Boskovické letní kino patří k technickým unikátům. Vzniklo v roce 1960. Jeho součástí je promítací plátno o rozměrech 448 metrů čtverečních, kterébylo v době svého vzniku největším kinoplátnem ve střední Evropě.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Veřejná tělocvična v Lužánkách? Sen mnoha Brňanů se stavá již toto...

neděle, 3. července 2016, 13:03

Sokol Brno I ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna realizuje od 30. června do konce prázdnin veřejnou sokolskou...

Skončila rekonstrukce Janáčkova divadla. Má novou fasádu a vnitřní...

pátek, 1. července 2016, 09:53

Skoro rok halilo Janáčkovo divadlo lešení. Nyní si jej mohou kolemjdoucí prohlédnout s novou fasádou. Kamenné desky,...

V rámci Letního kina Brno-střed proběhne potravinová sbírka

pátek, 1. července 2016, 09:47

Během letošního ročníku Letního kina městské části Brno-střed proběhne potravinová sbírka pro Potravinovou banku....

Gourmet Brno 2016 vyhlásil nejlepší gastronomické podniky v Brně

pátek, 1. července 2016, 09:14

Úroveň brněnské gastronomie rychle stoupá. Nejen v centru města je otevřeno mnoho zajímavých podniků se skvělou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.