Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní kino v Boskovicích bude mít po 50 letech nové hlediště

 
neděle, 3. července 2016, 13:09

Letní kino v Boskovicích na Blanensku, které je největší v ČR, čekají letos další opravy. Na řadu přijde přes 50 let staré hlediště, na jehož rekonstrukci z městského rozpočtu poputují dva miliony korun. S opravami se začne po skončení sezony, řekl místostarosta Boskovic Petr Malach.

Podle něj se nejdříve budou muset zrekonstruovat veškeré sítě, které pod hledištěm vedou. Kopat se začne ihned po Husích slavnostech, které se uskuteční 1. a 2. října. "Problém je, že už nikdo neví, co tam přesně vede a kde," řekl Malach.

Teprve poté se bude moci přistoupit k rekonstrukci samotného hlediště. Před pódiem přibude taneční prostor, město nechá opravit konstrukci hlediště, nové budou lavičky. Kapacita je dnes podle radnice zhruba 1500 míst, kterých postupně ubylo odstraňováním starých lavic. Nově se zvedne na 3000 míst.

Opravené už je pódium a plot areálu. Na přelomu let 2017 až 2018 pak v areálu kina přibude zázemí zahrnující šatnu, pokladnu, sociální zařízení a technické místnosti pod plátnem. Oprava celého areálu kina, která je rozdělena do tří etap, by měla město vyjít na 20 milionů Kč.

Kino bude i letos promítat digitálně. Návštěvníci se mohou od 14. července do 28. srpna těšit na filmy jako Hledá se Dory, Teorie Tygra, Učitelka, Warcraft nebo Krotitelé duchů.

Boskovické letní kino patří k technickým unikátům. Vzniklo v roce 1960. Jeho součástí je promítací plátno o rozměrech 448 metrů čtverečních, kterébylo v době svého vzniku největším kinoplátnem ve střední Evropě.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Veřejná tělocvična v Lužánkách? Sen mnoha Brňanů se stavá již toto...

neděle, 3. července 2016, 13:03

Sokol Brno I ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna realizuje od 30. června do konce prázdnin veřejnou sokolskou...

Skončila rekonstrukce Janáčkova divadla. Má novou fasádu a vnitřní...

pátek, 1. července 2016, 09:53

Skoro rok halilo Janáčkovo divadlo lešení. Nyní si jej mohou kolemjdoucí prohlédnout s novou fasádou. Kamenné desky,...

V rámci Letního kina Brno-střed proběhne potravinová sbírka

pátek, 1. července 2016, 09:47

Během letošního ročníku Letního kina městské části Brno-střed proběhne potravinová sbírka pro Potravinovou banku....

Gourmet Brno 2016 vyhlásil nejlepší gastronomické podniky v Brně

pátek, 1. července 2016, 09:14

Úroveň brněnské gastronomie rychle stoupá. Nejen v centru města je otevřeno mnoho zajímavých podniků se skvělou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Už zítra začne v Brně dopravní komplikace...

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své...

  • Ministerstvo chce úplně zakázat vystupování...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.