Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Letní kino v Boskovicích bude mít po 50 letech nové hlediště

 
neděle, 3. července 2016, 13:09

Letní kino v Boskovicích na Blanensku, které je největší v ČR, čekají letos další opravy. Na řadu přijde přes 50 let staré hlediště, na jehož rekonstrukci z městského rozpočtu poputují dva miliony korun. S opravami se začne po skončení sezony, řekl místostarosta Boskovic Petr Malach.

Podle něj se nejdříve budou muset zrekonstruovat veškeré sítě, které pod hledištěm vedou. Kopat se začne ihned po Husích slavnostech, které se uskuteční 1. a 2. října. "Problém je, že už nikdo neví, co tam přesně vede a kde," řekl Malach.

Teprve poté se bude moci přistoupit k rekonstrukci samotného hlediště. Před pódiem přibude taneční prostor, město nechá opravit konstrukci hlediště, nové budou lavičky. Kapacita je dnes podle radnice zhruba 1500 míst, kterých postupně ubylo odstraňováním starých lavic. Nově se zvedne na 3000 míst.

Opravené už je pódium a plot areálu. Na přelomu let 2017 až 2018 pak v areálu kina přibude zázemí zahrnující šatnu, pokladnu, sociální zařízení a technické místnosti pod plátnem. Oprava celého areálu kina, která je rozdělena do tří etap, by měla město vyjít na 20 milionů Kč.

Kino bude i letos promítat digitálně. Návštěvníci se mohou od 14. července do 28. srpna těšit na filmy jako Hledá se Dory, Teorie Tygra, Učitelka, Warcraft nebo Krotitelé duchů.

Boskovické letní kino patří k technickým unikátům. Vzniklo v roce 1960. Jeho součástí je promítací plátno o rozměrech 448 metrů čtverečních, kterébylo v době svého vzniku největším kinoplátnem ve střední Evropě.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Veřejná tělocvična v Lužánkách? Sen mnoha Brňanů se stavá již toto...

neděle, 3. července 2016, 13:03

Sokol Brno I ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna realizuje od 30. června do konce prázdnin veřejnou sokolskou...

Skončila rekonstrukce Janáčkova divadla. Má novou fasádu a vnitřní...

pátek, 1. července 2016, 09:53

Skoro rok halilo Janáčkovo divadlo lešení. Nyní si jej mohou kolemjdoucí prohlédnout s novou fasádou. Kamenné desky,...

V rámci Letního kina Brno-střed proběhne potravinová sbírka

pátek, 1. července 2016, 09:47

Během letošního ročníku Letního kina městské části Brno-střed proběhne potravinová sbírka pro Potravinovou banku....

Gourmet Brno 2016 vyhlásil nejlepší gastronomické podniky v Brně

pátek, 1. července 2016, 09:14

Úroveň brněnské gastronomie rychle stoupá. Nejen v centru města je otevřeno mnoho zajímavých podniků se skvělou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Vizuální stránka jídla nesmyslně nabývá na důležitosti, říká Zdeněk Pohlreich

V Česku před lety nastartoval malou gastronomickou revoluci. Díky televiznímu pořadu ukazoval, že jíst se dá kvalitně a není to ani nic složitého. Zdeněk Pohlreich je dnes stále jednou z nejvýraznějších tváří gastronomického byznysu u nás. V dalším díle Drbárny se rozpovídal třeba o životě v zahraničí nebo o tom, že jídlo by mělo především dobře chutnat.

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?