Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veřejná tělocvična v Lužánkách? Sen mnoha Brňanů se stavá již toto léto skutečností

 
neděle, 3. července 2016, 13:03

Sokol Brno I ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna realizuje od 30. června do konce prázdnin veřejnou sokolskou tělocvičnu, která je umístěna v parku Lužánky.

Tělocvična obsahuje klasické sokolské nářadí z tělocvičen, jakými jsou: bradla, hrazda, lano a kruhy. Jde o nářadí, které je pro všestranné cvičení nenahraditelné a mnohem efektivnější a zdravější než posilovací stroje.

Záměrem je tyto tradiční nářadí, které známe z tělocvičen a sokoloven umístit pod širé nebe a umožnit tak lidem, aby mohli cvičit na vzduchu. Sokolové tak chtějí navázat na loňský záměr s lehátky před kostelem sv. Tomáše na České. Opět touží po přispění ke zlepšení veřejného prostor. Tentokrát tím, co je Sokolům vlastní.

Jak podotýká místostarosta Sokola Brno I Michal Doležel: „Už Miroslav Tyrš (zakladatel Sokola) psal o tom, že právě nářaďová gymnastika je nejefektivnější cvičení. Navazujeme tak na to, co Sokol prosazoval už na konci 19. století tedy cvičení na vzduchu,” řekl Doležel.

Během července zde navíc proběhne cvičení s gymnastickými reprezentanty ze Sokola Brno I. Vstup bude do této “otevřené tělocvičny” pro všechny na vlastní nebezpečí. V plánu jsou ranní rozcvičky pro širokou veřejnost, které povede místostarosta Sokola Brno I Michal Doležel.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Skončila rekonstrukce Janáčkova divadla. Má novou fasádu a vnitřní...

pátek, 1. července 2016, 09:53

Skoro rok halilo Janáčkovo divadlo lešení. Nyní si jej mohou kolemjdoucí prohlédnout s novou fasádou. Kamenné desky,...

V rámci Letního kina Brno-střed proběhne potravinová sbírka

pátek, 1. července 2016, 09:47

Během letošního ročníku Letního kina městské části Brno-střed proběhne potravinová sbírka pro Potravinovou banku....

Gourmet Brno 2016 vyhlásil nejlepší gastronomické podniky v Brně

pátek, 1. července 2016, 09:14

Úroveň brněnské gastronomie rychle stoupá. Nejen v centru města je otevřeno mnoho zajímavých podniků se skvělou...

Bobří rodinka v zoo má nové přírůstky

pátek, 1. července 2016, 09:09

Tento týden se v Zoo Brno opět rozrostla rodina bobrů kanadských. Většinou se bobři rodí v květnu, tentokrát na sebe...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Může hlína v jídle léčit obezitu? Prý zbavuje tuků

Dát si při večeři jako přílohu určitý druh hlíny možná pomáhá při prevenci obezity. Hlína z organismu vyplavuje tuk, tvrdí nová studie, o níž informoval britský server Mail Online.

ŘSD o víkendu vyrazilo na kontrolu. Na problematickém úseku nebyl žádný dělník

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan dostala příkaz k opravě vysypaných kaveren. Podle ŘSD se situace na místě nijak nezměnila. Novinářům to dnes řekl jeho mluvčí Jan Rýdl. Podle aktuálních informací v sobotu ani dnes nikdo na opravě vysypaných kavaren nepracoval.

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na Silvestra

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu se Češi asi o svátcích nedočkají. Příští víkend mají teploty vystoupat až na pět stupňů.