Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veřejná tělocvična v Lužánkách? Sen mnoha Brňanů se stavá již toto léto skutečností

 
neděle, 3. července 2016, 13:03

Sokol Brno I ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna realizuje od 30. června do konce prázdnin veřejnou sokolskou tělocvičnu, která je umístěna v parku Lužánky.

Tělocvična obsahuje klasické sokolské nářadí z tělocvičen, jakými jsou: bradla, hrazda, lano a kruhy. Jde o nářadí, které je pro všestranné cvičení nenahraditelné a mnohem efektivnější a zdravější než posilovací stroje.

Záměrem je tyto tradiční nářadí, které známe z tělocvičen a sokoloven umístit pod širé nebe a umožnit tak lidem, aby mohli cvičit na vzduchu. Sokolové tak chtějí navázat na loňský záměr s lehátky před kostelem sv. Tomáše na České. Opět touží po přispění ke zlepšení veřejného prostor. Tentokrát tím, co je Sokolům vlastní.

Jak podotýká místostarosta Sokola Brno I Michal Doležel: „Už Miroslav Tyrš (zakladatel Sokola) psal o tom, že právě nářaďová gymnastika je nejefektivnější cvičení. Navazujeme tak na to, co Sokol prosazoval už na konci 19. století tedy cvičení na vzduchu,” řekl Doležel.

Během července zde navíc proběhne cvičení s gymnastickými reprezentanty ze Sokola Brno I. Vstup bude do této “otevřené tělocvičny” pro všechny na vlastní nebezpečí. V plánu jsou ranní rozcvičky pro širokou veřejnost, které povede místostarosta Sokola Brno I Michal Doležel.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Skončila rekonstrukce Janáčkova divadla. Má novou fasádu a vnitřní...

pátek, 1. července 2016, 09:53

Skoro rok halilo Janáčkovo divadlo lešení. Nyní si jej mohou kolemjdoucí prohlédnout s novou fasádou. Kamenné desky,...

V rámci Letního kina Brno-střed proběhne potravinová sbírka

pátek, 1. července 2016, 09:47

Během letošního ročníku Letního kina městské části Brno-střed proběhne potravinová sbírka pro Potravinovou banku....

Gourmet Brno 2016 vyhlásil nejlepší gastronomické podniky v Brně

pátek, 1. července 2016, 09:14

Úroveň brněnské gastronomie rychle stoupá. Nejen v centru města je otevřeno mnoho zajímavých podniků se skvělou...

Bobří rodinka v zoo má nové přírůstky

pátek, 1. července 2016, 09:09

Tento týden se v Zoo Brno opět rozrostla rodina bobrů kanadských. Většinou se bobři rodí v květnu, tentokrát na sebe...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Uteč – Skryj se – Bojuj. Policisté spolu s krajem představili projekt Ozbrojený útočník ve škole

Policisté spolu s Jihočeským krajem dnes představili pokračování preventivního projektu „Ozbrojený útočník ve škole.“ Celkem 5 dílů je připraveno pro základní a střední školy v jižních Čechách. Smyslem a cílem projektu je připravit žáky, ale i zaměstnance školy, na hrozbu útoku ozbrojeného útočníka, přímý kontakt s útočníkem nebo správné vyhodnocení krizové situace.

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.