Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské zahrádky čeká komplexní zmapování

 
čtvrtek, 30. června 2016, 07:28

Rada města Brna odsouhlasila zpracování územní studie „Zahrádkářské lokality na území města Brna“. Jejím cílem je zmapovat všechny lokality zahrádek na území Brna jako podklad pro připravované změny územního plánu i nový Územní plán města Brna.

Úkolem zpracovatele, firmy LÖW a spol., bude vyhodnotit způsoby využívání jednotlivých lokalit, fungování místních vztahů, míru a způsob zastavění území a podle toho navrhnout vhodnou úpravu regulací pro využívání území.

Studie bude řešit území celého statutárního města Brna vyjma Rekreační oblasti Brněnská přehrada, která je řešena samostatnou studií.

Zahrádkářské lokality mají v Brně mnoho desítek let dlouhou tradici. Vznikaly už začátkem 20. století, tak i později za první republiky či v období socialismu. Řada z nich od té doby změnila svůj účel, některé zanikly úplně, jiné se přeměnily v parky nebo chatové osady.

Město musí umět na měnící se potřeby obyvatel reagovat. Tam, kde zahrádkářské kolonie mají tradici, dobře fungují a plní svůj účel v souladu s plány města, je třeba vytvořit jim podmínky pro dlouhodobý rozvoj. Tam, kde svůj účel neplní nebo jejich majitelé mají jiné představy o dalším vývoji, je třeba zvážit změnu územních regulací. Výsledky studie samozřejmě projednáme s veřejností, protože bude důležitým podkladem pro další vývoj brněnského územního plánu,“ sdělil náměstek brněnského primátora pro územní rozvoj Martin Ander.

Zpracovanou studii obdrží město Brno od zhotovitele do konce listopadu 2016.

Tisková zpráva

 

 


 

Kam dál?

Zámek v Moravském Krumlově dnes získalo město za 14 milionů Kč

středa, 29. června 2016, 15:59

Zámek v Moravském Krumlově, kde byla v minulosti vystavena Muchova Slovanská epopej, dnes vnelektronické dražbě získalo...

Brno postaví volnočasové centrum Nová Bystrouška

středa, 29. června 2016, 15:51

Téměř 120 milionů korun bude stát výstavba brněnského volnočasového centra Nová Bystrouška. Město ho chce postavit...

Policie na břeclavském nádraží zajistila 13 migrantů

středa, 29. června 2016, 15:46

Policie v noci na dnešek zajistila v mezinárodních vlacích na břeclavském nádraží 13 migrantů. Šlo o pět dospělých a...

S DRBNOU NA DOVOLENOU: Na svou cestu se pečlivě připravte!

středa, 29. června 2016, 15:22

Chystáte se s koncem školního roku na zahraniční dovolenou? Proto byste si měli co nejvíce nastudovat jak svou trasu,...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Přestavba Zvonařky začne už v létě. Za rok...

  • Na jižní Moravě se pohybují komáři...

  • FOTOGALERIE: Riviéra prošla parádní...

  • Devětadvacetiletý muž v Mariánském údolí...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vyhověl žalobci, v kauze nelegálního lihu zvýšil tresty

Olomoucký vrchní soud dnes zvýšil tresty šesti ze sedmi obžalovaných v kauze odběratelů a distributorů nelegálního lihu podnikatele Radka Březiny, kteří byli spjati s Likérkou Drak. Z deseti na 11 let zvýšil soud trest jednateli distribuční firmy Verdana Robertu Sedlaříkovi, o 1,5 roku na 9,5 roku zvýšil trest tehdejšímu jednateli další distribuční firmy Dominikovi Nagymu. Majiteli likérky Pavlu Čanigovi soud potvrdil 11,5 roku, žalobce dnes stáhl odvolání v jeho neprospěch. Důvodem je Čanigova spolupráce při odkrývání této trestné činnosti.

V ČR se objevil nový škůdce tújí brouk krasec

Na území České republiky se začíná objevovat brouk krasec, který likviduje některé druhy okrasných dřevin, především túje nebo jalovce. Právě dovozem tújí se brouk začal šířit, přitom v minulosti nikdy v Česku nežil, řekl entomolog z Biologického centra Akademie věd ČR v Českých Budějovicích Lukáš Čížek.

Sedm zásad populistů. Referendum se hodí jen někdy a výsledek voleb zpochybní „mlčící většina“

Populismus není jen nálepka. Dá se definovat a má svoje pevné znaky. Základní mantra populistů o tom, že „jen oni reprezentují skutečný lid a nikdo jiný nemá legitimitu“, předurčuje, jak se v politice budou chovat – vytvoří klientelistické prostředí, korupci a možná i přepíšou ústavu, aby si pojistili moc.