Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské zahrádky čeká komplexní zmapování

 
čtvrtek, 30. června 2016, 07:28

Rada města Brna odsouhlasila zpracování územní studie „Zahrádkářské lokality na území města Brna“. Jejím cílem je zmapovat všechny lokality zahrádek na území Brna jako podklad pro připravované změny územního plánu i nový Územní plán města Brna.

Úkolem zpracovatele, firmy LÖW a spol., bude vyhodnotit způsoby využívání jednotlivých lokalit, fungování místních vztahů, míru a způsob zastavění území a podle toho navrhnout vhodnou úpravu regulací pro využívání území.

Studie bude řešit území celého statutárního města Brna vyjma Rekreační oblasti Brněnská přehrada, která je řešena samostatnou studií.

Zahrádkářské lokality mají v Brně mnoho desítek let dlouhou tradici. Vznikaly už začátkem 20. století, tak i později za první republiky či v období socialismu. Řada z nich od té doby změnila svůj účel, některé zanikly úplně, jiné se přeměnily v parky nebo chatové osady.

Město musí umět na měnící se potřeby obyvatel reagovat. Tam, kde zahrádkářské kolonie mají tradici, dobře fungují a plní svůj účel v souladu s plány města, je třeba vytvořit jim podmínky pro dlouhodobý rozvoj. Tam, kde svůj účel neplní nebo jejich majitelé mají jiné představy o dalším vývoji, je třeba zvážit změnu územních regulací. Výsledky studie samozřejmě projednáme s veřejností, protože bude důležitým podkladem pro další vývoj brněnského územního plánu,“ sdělil náměstek brněnského primátora pro územní rozvoj Martin Ander.

Zpracovanou studii obdrží město Brno od zhotovitele do konce listopadu 2016.

Tisková zpráva

 

 


 

Kam dál?

Zámek v Moravském Krumlově dnes získalo město za 14 milionů Kč

středa, 29. června 2016, 15:59

Zámek v Moravském Krumlově, kde byla v minulosti vystavena Muchova Slovanská epopej, dnes vnelektronické dražbě získalo...

Brno postaví volnočasové centrum Nová Bystrouška

středa, 29. června 2016, 15:51

Téměř 120 milionů korun bude stát výstavba brněnského volnočasového centra Nová Bystrouška. Město ho chce postavit...

Policie na břeclavském nádraží zajistila 13 migrantů

středa, 29. června 2016, 15:46

Policie v noci na dnešek zajistila v mezinárodních vlacích na břeclavském nádraží 13 migrantů. Šlo o pět dospělých a...

S DRBNOU NA DOVOLENOU: Na svou cestu se pečlivě připravte!

středa, 29. června 2016, 15:22

Chystáte se s koncem školního roku na zahraniční dovolenou? Proto byste si měli co nejvíce nastudovat jak svou trasu,...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

  • FOTO&VIDEO: V Drnovicích na Vyškovsku hořel...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Liberec jako centrum drogové mafie? Ve městě by se mohl natáčet seriál Nelegál

Česká televize chystá šestidílnou minisérii s názvem Nelegál v hlavní roli s Karlem Rodenem. Vypráví příběh drogového dealera a policejního informátora, který se zaplétá s vietnamskou mafií. A místo, kde se děj seriálu odehrává? Liberec. Má to ale háček. Producenti seriálu chtějí od města třímilionovou pobídku, aby tu natáčeli, slibují přitom, že ve městě utratí mnohonásobně více peněz.

Smrtící syntetickou drogu šířil i žák základní školy

Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude. Policie už v případu obvinila 11 lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli.

Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí hlavami nad novými zelenobílými sloupky v Budějcích

Výsledek modernizace frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích mnozí lidé hodně jadrně komentují. Nejsou s úpravami spokojeni. Nedávno to byly ostrůvky, které místní připravily o parkovací místa. A teď to je šrafování se zelenobílými sloupky. To jsou takzvané balisety, kterých na Lidické vyrostlo celkem 38. Přišly na zhruba 57 tisíc korun. A i ty lidem bydlícím na Lidické zabraly místa k parkování a podle nich nesmyslně zúžily vozovku. Krajský správce komunikace je ale jiného názoru.