Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské zahrádky čeká komplexní zmapování

 
čtvrtek, 30. června 2016, 07:28

Rada města Brna odsouhlasila zpracování územní studie „Zahrádkářské lokality na území města Brna“. Jejím cílem je zmapovat všechny lokality zahrádek na území Brna jako podklad pro připravované změny územního plánu i nový Územní plán města Brna.

Úkolem zpracovatele, firmy LÖW a spol., bude vyhodnotit způsoby využívání jednotlivých lokalit, fungování místních vztahů, míru a způsob zastavění území a podle toho navrhnout vhodnou úpravu regulací pro využívání území.

Studie bude řešit území celého statutárního města Brna vyjma Rekreační oblasti Brněnská přehrada, která je řešena samostatnou studií.

Zahrádkářské lokality mají v Brně mnoho desítek let dlouhou tradici. Vznikaly už začátkem 20. století, tak i později za první republiky či v období socialismu. Řada z nich od té doby změnila svůj účel, některé zanikly úplně, jiné se přeměnily v parky nebo chatové osady.

Město musí umět na měnící se potřeby obyvatel reagovat. Tam, kde zahrádkářské kolonie mají tradici, dobře fungují a plní svůj účel v souladu s plány města, je třeba vytvořit jim podmínky pro dlouhodobý rozvoj. Tam, kde svůj účel neplní nebo jejich majitelé mají jiné představy o dalším vývoji, je třeba zvážit změnu územních regulací. Výsledky studie samozřejmě projednáme s veřejností, protože bude důležitým podkladem pro další vývoj brněnského územního plánu,“ sdělil náměstek brněnského primátora pro územní rozvoj Martin Ander.

Zpracovanou studii obdrží město Brno od zhotovitele do konce listopadu 2016.

Tisková zpráva

 

 


 

Kam dál?

Zámek v Moravském Krumlově dnes získalo město za 14 milionů Kč

středa, 29. června 2016, 15:59

Zámek v Moravském Krumlově, kde byla v minulosti vystavena Muchova Slovanská epopej, dnes vnelektronické dražbě získalo...

Brno postaví volnočasové centrum Nová Bystrouška

středa, 29. června 2016, 15:51

Téměř 120 milionů korun bude stát výstavba brněnského volnočasového centra Nová Bystrouška. Město ho chce postavit...

Policie na břeclavském nádraží zajistila 13 migrantů

středa, 29. června 2016, 15:46

Policie v noci na dnešek zajistila v mezinárodních vlacích na břeclavském nádraží 13 migrantů. Šlo o pět dospělých a...

S DRBNOU NA DOVOLENOU: Na svou cestu se pečlivě připravte!

středa, 29. června 2016, 15:22

Chystáte se s koncem školního roku na zahraniční dovolenou? Proto byste si měli co nejvíce nastudovat jak svou trasu,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V oblíbeném lyžařském středisku v Rakousku se srazilo pět kabinek lanovky

Těšíte se na nadcházející lyžařskou sezónu? Oblíbenou destinací lyžařů z jižní Moravy je sousední Rakousko, kde tamní alpské vrchy nabízejí kilometry perfektně upravených sjezdovek. Ani v Rakousku však ne vždy funguje podle představ. Důkazem je video z lyžařského areálu Hochzillertal, na kterém je vidět následek nehody několika kabin lanovky.

Policie prověřuje zakázky pro Povodí Labe

Policie z Ústeckého kraje prověřuje zakázky pro státní podnik Povodí Labe se sídlem v Hradci Králové. Kriminalisté si 15. listopadu vyžádali informace a dokumenty k některých obchodním případům z letech 2009 a 2018, sdělila mluvčí podniku Hana Bendová.

Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů

Svrchní zimní oděv v kombinaci s bezpečnostními pásy není pro cestující to nejlepší řešení. Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů.