Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské zahrádky čeká komplexní zmapování

 
čtvrtek, 30. června 2016, 07:28

Rada města Brna odsouhlasila zpracování územní studie „Zahrádkářské lokality na území města Brna“. Jejím cílem je zmapovat všechny lokality zahrádek na území Brna jako podklad pro připravované změny územního plánu i nový Územní plán města Brna.

Úkolem zpracovatele, firmy LÖW a spol., bude vyhodnotit způsoby využívání jednotlivých lokalit, fungování místních vztahů, míru a způsob zastavění území a podle toho navrhnout vhodnou úpravu regulací pro využívání území.

Studie bude řešit území celého statutárního města Brna vyjma Rekreační oblasti Brněnská přehrada, která je řešena samostatnou studií.

Zahrádkářské lokality mají v Brně mnoho desítek let dlouhou tradici. Vznikaly už začátkem 20. století, tak i později za první republiky či v období socialismu. Řada z nich od té doby změnila svůj účel, některé zanikly úplně, jiné se přeměnily v parky nebo chatové osady.

Město musí umět na měnící se potřeby obyvatel reagovat. Tam, kde zahrádkářské kolonie mají tradici, dobře fungují a plní svůj účel v souladu s plány města, je třeba vytvořit jim podmínky pro dlouhodobý rozvoj. Tam, kde svůj účel neplní nebo jejich majitelé mají jiné představy o dalším vývoji, je třeba zvážit změnu územních regulací. Výsledky studie samozřejmě projednáme s veřejností, protože bude důležitým podkladem pro další vývoj brněnského územního plánu,“ sdělil náměstek brněnského primátora pro územní rozvoj Martin Ander.

Zpracovanou studii obdrží město Brno od zhotovitele do konce listopadu 2016.

Tisková zpráva

 

 


 

Kam dál?

Zámek v Moravském Krumlově dnes získalo město za 14 milionů Kč

středa, 29. června 2016, 15:59

Zámek v Moravském Krumlově, kde byla v minulosti vystavena Muchova Slovanská epopej, dnes vnelektronické dražbě získalo...

Brno postaví volnočasové centrum Nová Bystrouška

středa, 29. června 2016, 15:51

Téměř 120 milionů korun bude stát výstavba brněnského volnočasového centra Nová Bystrouška. Město ho chce postavit...

Policie na břeclavském nádraží zajistila 13 migrantů

středa, 29. června 2016, 15:46

Policie v noci na dnešek zajistila v mezinárodních vlacích na břeclavském nádraží 13 migrantů. Šlo o pět dospělých a...

S DRBNOU NA DOVOLENOU: Na svou cestu se pečlivě připravte!

středa, 29. června 2016, 15:22

Chystáte se s koncem školního roku na zahraniční dovolenou? Proto byste si měli co nejvíce nastudovat jak svou trasu,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?