Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #5

 
neděle, 26. června 2016, 20:42

Tento týden začínají školákům prázdniny, zdařilejší vysokoškoláci už si nějakou chvíli užívají volna. A pak je tu ještě poslední skupina pracujících. Ti si hold užijí letního slunka až po pracovní době. Tak či onak, hlavně ať do léta vplujete s dobrou náladou a úsměvem na rtech! Mám pro vás týden hudby, který vás naladí, i když zůstáváte celé prázdniny v Brně.

A když píši vplujte, myslím to doslova. Z Príglu v pátek 1. července vyplouvá Electro swing boat. Lístky můžete zakoupit na stránkách smsticket. Zvedněte kotvy, obujte pohodlné boty, vyplouváme!

Electro swing není to pravé? Od 28. června do 3. července si můžete i v Brně vychutnat Latinoamerické tóny. Flamengo bude na každém rohu, od workshopů v Lužánkách až po galakoncert španělské skupiny Puerto Flamenco na Špilberku. Malý tip ode mě: Atmosféru Latinské Ameriky si nejlépe vychutnáte 28. června na nádvoří Staré radnice, samozřejmě s tapas v ruce.

Nebo máte radši klasiku? A co klasika převedená na místo dobře známé? Městské divadlo má také svou My fair lady, ale ze Zelňáku. Představení se bude hrát od středy 29. června až do pátku 1. července v Biskupském dvoře. Brněnské Líza Ďulínková sice mluví hantecem, ale na půvabu jí to rozhodně neubere.

Ještě jste nebyli na výstavě Lucemburské opráski? Grammar nazis ať se na ně ani nechystají, ostatní mají poslední možnost si do 3. července užít svérázný pravopis i humor zaměřený na naši historii. A co vy víte, třeba to tak opravdu bylo a Karel IV. se jezdil bavit na Špilas.

Napsal(a) Aneta Krikelová
 


 

Kam dál?

V domě v Nedvědici bylo přes deset tun chemikálií

neděle, 26. června 2016, 18:43

V rodinném domě v Nedvědici na Brněnsku bylo přes deset tun chemikálií včetně obalů. Původní předpoklad byl tři tuny....

V nedvědickém domě našli hasiči výbušné i radioaktivní látky

pátek, 24. června 2016, 16:56

V rodinném domě v Nedvědici na Brněnsku, který od rána vyklízejí hasiči, se našly i výbušné látky a radioaktivní soli....

V Nedvědici začala likvidace nelegálního skladiště chemikálií

pátek, 24. června 2016, 10:03

V Nedvědici na Brněnsku začala dnes ráno likvidace nelegálního skladu chemikálií. Hasiči přistavili na zahradu...

V Nedvědici našli tuny nelegální chemie, likvidace začne ráno

pátek, 24. června 2016, 01:03

V rodinném domě v Nedvědici na Brněnsku se našly až čtyři tuny nelegálně uložených chemikálií včetně radioaktivních...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Česká republika si připomíná okupaci 1968, Babiše u Českého rozhlasu vypískali

Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ohrožena. Každý si může říkat, co chce, založit stranu nebo hnutí a cokoliv kritizovat, uvedl předseda vlády při pietě za oběti událostí srpna 1968 před budovou Českého rozhlasu. Celý Babišův projev provázel na pražské Vinohradské třídě pískot a skandování přítomných. Babiš řekl, že to nebude komentovat a hned po projevu odjel.

Ruská média věnují pozornost srpnu 1968, pohled bývá rozdílný

Ruská média věnují značnou pozornost 50. výročí vpádu sovětských vojsk do Československa, škála pohledů sahá od odsuzování tohoto potlačení pražského jara jako pokusu o vybudování socialismu s lidskou tváří až po obhajobu bratrské pomoci, která podle názoru státní agentury RIA Novosti zachovala mír po dalších 20 let.

Při okupaci mu sedmi ranami rozstříleli nohy, nevěřil realitě a prostrčil si prst kolenem

Na 21. srpen nezapomene nikdy ani Petr Šída. Tehdy mu bylo čtyřiadvacet let a před libereckou radnicí schytal sedm kulek. Sanitku ale přenechal jinému, před čtyřmi lety za to dokonce získal ocenění.