Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #5

 
neděle, 26. června 2016, 20:42

Tento týden začínají školákům prázdniny, zdařilejší vysokoškoláci už si nějakou chvíli užívají volna. A pak je tu ještě poslední skupina pracujících. Ti si hold užijí letního slunka až po pracovní době. Tak či onak, hlavně ať do léta vplujete s dobrou náladou a úsměvem na rtech! Mám pro vás týden hudby, který vás naladí, i když zůstáváte celé prázdniny v Brně.

A když píši vplujte, myslím to doslova. Z Príglu v pátek 1. července vyplouvá Electro swing boat. Lístky můžete zakoupit na stránkách smsticket. Zvedněte kotvy, obujte pohodlné boty, vyplouváme!

Electro swing není to pravé? Od 28. června do 3. července si můžete i v Brně vychutnat Latinoamerické tóny. Flamengo bude na každém rohu, od workshopů v Lužánkách až po galakoncert španělské skupiny Puerto Flamenco na Špilberku. Malý tip ode mě: Atmosféru Latinské Ameriky si nejlépe vychutnáte 28. června na nádvoří Staré radnice, samozřejmě s tapas v ruce.

Nebo máte radši klasiku? A co klasika převedená na místo dobře známé? Městské divadlo má také svou My fair lady, ale ze Zelňáku. Představení se bude hrát od středy 29. června až do pátku 1. července v Biskupském dvoře. Brněnské Líza Ďulínková sice mluví hantecem, ale na půvabu jí to rozhodně neubere.

Ještě jste nebyli na výstavě Lucemburské opráski? Grammar nazis ať se na ně ani nechystají, ostatní mají poslední možnost si do 3. července užít svérázný pravopis i humor zaměřený na naši historii. A co vy víte, třeba to tak opravdu bylo a Karel IV. se jezdil bavit na Špilas.

Napsal(a) Aneta Krikelová
 


 

Kam dál?

V domě v Nedvědici bylo přes deset tun chemikálií

neděle, 26. června 2016, 18:43

V rodinném domě v Nedvědici na Brněnsku bylo přes deset tun chemikálií včetně obalů. Původní předpoklad byl tři tuny....

V nedvědickém domě našli hasiči výbušné i radioaktivní látky

pátek, 24. června 2016, 16:56

V rodinném domě v Nedvědici na Brněnsku, který od rána vyklízejí hasiči, se našly i výbušné látky a radioaktivní soli....

V Nedvědici začala likvidace nelegálního skladiště chemikálií

pátek, 24. června 2016, 10:03

V Nedvědici na Brněnsku začala dnes ráno likvidace nelegálního skladu chemikálií. Hasiči přistavili na zahradu...

V Nedvědici našli tuny nelegální chemie, likvidace začne ráno

pátek, 24. června 2016, 01:03

V rodinném domě v Nedvědici na Brněnsku se našly až čtyři tuny nelegálně uložených chemikálií včetně radioaktivních...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.