Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prázdninový provoz na jihu Moravy zkomplikují další uzavírky

 
čtvrtek, 23. června 2016, 13:55

Prázdninový provoz na jihu Moravy zkomplikují uzavírky na dálnicích D1 a D2, opravy čekají i některé vytížené úseky silnic prvních tříd. Policie plánuje v místech uzavírek a objízdných tras pomáhat účastníkům dopravního provozu. Na tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci policie.

Na D1 o prázdninách pokračuje modernizace v úseku Ostrovačice - Kývalka a oprava u Vyškova mezi 220. až 229. kilometrem. Na D2 je nová uzavírka u Blučiny mezi 8. až 11. kilometrem kvůli stavbě okružní křižovatky. "S tím vším jsou spojené objízdné trasy, které nejsou nijak značené, které si ale znalí účastníci silničního provozu takzvaně vyjedou, což ovšem komplikuje dopravu na dalších silnicích," uvedl vedoucí odboru služby dopravní policie Jindřich Rybka.

Upřesnil, že třeba v případě rekonstrukce u Vyškova řidiči sjíždí na výjezdu u Rohlenky a pokračují po takzvané staré silnici. Podle Rybky právě v těchto případech by policisté měli být k dispozici řidičům pro případnou pomoc.

Rekonstrukce se dotknou i silnic prvních a nižších tříd. "Jde třeba o chystanou rekonstrukci I/43 na Svitavy, která bude uzavřená od České po Kuřim, a objízdná trasa povede právě přes Kuřim. Tam to bude hodně problematické," upozornil Rybka.

V Brně přibude o prázdninách uzavírka Husovy ulice v úseku Pekařská - Nádražní a v červenci kvůli demolici objektu uzavírka na Dornychu, o víkendech bude úplná. Pracovat se začne i na Špitálce a na Cejlu v úseku Vlká - Soudní.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Nová autobusová linka spojí turisticky atraktivní oblasti jižní...

čtvrtek, 23. června 2016, 13:46

Vznik sezónní autobusové linky Turistbus, která bude o víkendech několikrát denně jezdit mezi Podivínem, Lednicí a...

Divákům se na ohňostrojích nejvíce líbili Portugalci, ti tak získali...

čtvrtek, 23. června 2016, 13:40

Vítězem divácké ceny v devatenáctém ročníku mezinárodní přehlídky ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis 2016 se stal...

Zámek v Moravském Krumlově se bude 29. června dražit

čtvrtek, 23. června 2016, 13:20

Zámek v Moravském Krumlově půjde 29. června do dražby. Rozhodl o tom Městský soud v Praze, který vyhověl návrhu na...

Lékaři v Brně vyvinuli novou metodu identifikace houbových infekcí

čtvrtek, 23. června 2016, 13:07

V brněnské fakultní nemocnici vyvinuli ve spolupráci s Masarykovou univerzitou novou metodu vyšetření a identifikace...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Chebsko znovu zasáhlo v noci zemětřesení, lidé ho cítili

Lidé na Chebsku a okolí v noci na dnešek opět zažili zemětřesení. Nejsilnější otřesy přišly před půlnocí a přesáhly magnitudo čtyři, vyplývá z údajů automatických měřicích stanic. Zemětřesný roj trvá na Chebsku dva týdny, zemětřesení z noci na dnešek bylo ale pravděpodobně letošní nejsilnější.

Maturitu z češtiny i matematiky zvládlo letos méně studentů

U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Didaktický test z češtiny nezvládlo letos 10,4 procent maturantů, tedy o 0,7 procentního bodu víc než loni. Přibývá tak středoškoláků, kteří tuto zkoušku napoprvé nezvládnou. Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů, což je o 0,6 procentního bodu víc než loni. Zůstává tak nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech. Vyplývá to z tiskové zprávy s výsledky didaktických testů.

Vedl Vídeň šestkrát déle než Krnáčová Prahu. Beru občany vážně, říká úspěšný starosta Häupl

Praha není Vídeň. A ani dlouho nebude. Zatímco rakouská metropole byla letos už podeváté v řadě vyhlášena celosvětově nejlepším městem pro život, Praha se umístila na 69. místě. Inspiraci nabízí v exkluzivním rozhovoru pro HlídacíPes.org legendární vídeňský starosta Michael Häupl, který tento týden odejde po 24 letech z úřadu.