Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prázdninový provoz na jihu Moravy zkomplikují další uzavírky

 
čtvrtek, 23. června 2016, 13:55

Prázdninový provoz na jihu Moravy zkomplikují uzavírky na dálnicích D1 a D2, opravy čekají i některé vytížené úseky silnic prvních tříd. Policie plánuje v místech uzavírek a objízdných tras pomáhat účastníkům dopravního provozu. Na tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci policie.

Na D1 o prázdninách pokračuje modernizace v úseku Ostrovačice - Kývalka a oprava u Vyškova mezi 220. až 229. kilometrem. Na D2 je nová uzavírka u Blučiny mezi 8. až 11. kilometrem kvůli stavbě okružní křižovatky. "S tím vším jsou spojené objízdné trasy, které nejsou nijak značené, které si ale znalí účastníci silničního provozu takzvaně vyjedou, což ovšem komplikuje dopravu na dalších silnicích," uvedl vedoucí odboru služby dopravní policie Jindřich Rybka.

Upřesnil, že třeba v případě rekonstrukce u Vyškova řidiči sjíždí na výjezdu u Rohlenky a pokračují po takzvané staré silnici. Podle Rybky právě v těchto případech by policisté měli být k dispozici řidičům pro případnou pomoc.

Rekonstrukce se dotknou i silnic prvních a nižších tříd. "Jde třeba o chystanou rekonstrukci I/43 na Svitavy, která bude uzavřená od České po Kuřim, a objízdná trasa povede právě přes Kuřim. Tam to bude hodně problematické," upozornil Rybka.

V Brně přibude o prázdninách uzavírka Husovy ulice v úseku Pekařská - Nádražní a v červenci kvůli demolici objektu uzavírka na Dornychu, o víkendech bude úplná. Pracovat se začne i na Špitálce a na Cejlu v úseku Vlká - Soudní.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Nová autobusová linka spojí turisticky atraktivní oblasti jižní...

čtvrtek, 23. června 2016, 13:46

Vznik sezónní autobusové linky Turistbus, která bude o víkendech několikrát denně jezdit mezi Podivínem, Lednicí a...

Divákům se na ohňostrojích nejvíce líbili Portugalci, ti tak získali...

čtvrtek, 23. června 2016, 13:40

Vítězem divácké ceny v devatenáctém ročníku mezinárodní přehlídky ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis 2016 se stal...

Zámek v Moravském Krumlově se bude 29. června dražit

čtvrtek, 23. června 2016, 13:20

Zámek v Moravském Krumlově půjde 29. června do dražby. Rozhodl o tom Městský soud v Praze, který vyhověl návrhu na...

Lékaři v Brně vyvinuli novou metodu identifikace houbových infekcí

čtvrtek, 23. června 2016, 13:07

V brněnské fakultní nemocnici vyvinuli ve spolupráci s Masarykovou univerzitou novou metodu vyšetření a identifikace...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Moldávec přepadl a okradl v Brně ženu,...

  • Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou...

  • Ženy dnes získají v desítkách podniků po...

  • Kolemjedoucí řidič našel u silnice mrtvolu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vojáci zabili spolupachatele útoku na tři Čechy v Afghánistánu

České speciální síly zabily v Afghánistánu jednoho z organizátorů srpnového útoku, při němž zahynuli tři čeští vojáci, a dalšího zajaly. Napsaly to dnešní Lidové noviny (LN), kterým informaci o odvetě potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje. Podle jednoho z nich se to stalo před delší dobou při poměrně rozsáhlé operaci. Vedení ministerstva obrany a armády ani jejich tisková oddělení nechtějí informace komentovat.

(NE)OBYČEJNÍ: Na kole projíždí celou Evropu. Člověk musí opustit komfortní zónu, ale stojí to za to, říká Alena Ledlová

Alena Ledlová z Liberce je mladá, sympatická a trochu praštěná holka, která se ničeho nebojí. A když si něco vymyslí, tak do toho taky po hlavě skočí. A tentokrát si dala za cíl projet Evropu na kole. Z velké části sama, aniž by věděla, kde bude spát, nebo jestli bude mít co jíst.

Senát má řešit míru alkoholu u cyklistů nebo protikuřácký zákon

Toleranci malého množství alkoholu u cyklistů nebo zmírnění protikuřáckého zákona mají dnes řešit senátoři. Věnovat se chtějí také změně systému voleb do Senátu. Horní komora má na programu také návrh rozpočtu EU a její zemědělské politiky v letech 2021 až 2027.