Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vysílá studio Brno. V televizní výstavě na Špilberku si lidé zkusí AZ-kvíz i moderování

 
čtvrtek, 23. června 2016, 09:44

Stanice z Četnických humoresek, zpravodajské studio nebo titulkovací buben – tohle a mnoho dalšího čeká návštěvníky na nové interaktivní výstavě na hradě Špilberku.

Muzeum města Brna ji tam ve spolupráci s Českou televizí připravilo k 55. výročí založení
Televizního studia Brno a zve k nahlédnutí do zákulisí slavných pohádek, seriálů a pořadů.

Tvůrci se snažili, aby byla výstava interaktivní a návštěvníci si mohli některé profese i vyzkoušet. Výstavu lidé najdou v devíti místnostech. Uvidí zde staré televizory, starou televizní techniku, ale mohou si také zkusit namlouvat dabing nebo si zahrát na moderátora zpravodajství, který čte z čtečky. "Je to výstava, kde si lidé mohou na všechno sáhnout a leccos si vyzkoušet," poznamenal ředitel brněnského studia Jan Souček. V jedné z částí si také mohou okusit televizní manipulaci, tedy to, jak lze sestříhat a prezentovat reportáž o daném tématu. "Uvidí tři různé
varianty. Jsme rádi, že výzkumy potvrzují, že naše zpravodajství je objektivní a vyvážené
," řekl Souček.

V expozici je také řada kostýmů z Četnických humoresek či některých starších pohádek. Dramatické okamžiky připomíná velkoformátová fotografie tanku před televizní budovou Typos v centru Brna při okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968.

Z Brna se poprvé vysílalo ze dvorany hotelu 6. července 1961, jednalo se o pořad Sedmikrásky nad Brnem. "V říjnu se vysílalo poprvé krajské zpravodajství, v srpnu sportovní přenos a v prosinci divadelní inscenace. Od začátku se tedy v Brně zformovalo plnoformátové studio, kterým chceme být i dnes a do budoucna," řekl Souček. Za výstavou stojí kurátor Martin Samson z Muzea města Brna, který se v expozici snažil uplatnit jak časovou, tak tematickou osu.

Výstava je také předělem ve fungování studia, protože aktuálně už se zaměstnanci stěhují z paláce Typos do nového studia v Líšni, které bude vybavené moderní televizní technikou. "Brno bude předobraz toho, jak si představujeme v budoucnu fungování studia v Praze i v Ostravě," řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák. Slavnostní přestřižení pásky nového studia se předpokládá na začátku října, už o měsíc dříve se má z Líšně vysílat zpravodajství.
  

 


 

Kam dál?

Brno plánuje protipovodňová opatření za čtyři miliardy

čtvrtek, 23. června 2016, 09:28

Brno plánuje protipovodňová opatření za čtyři miliardy korun, která zvládnou průtok stoleté vody. Opatření, která...

IBM rozšiřuje svoje zázemí v Brně, otevřelo inovační centrum

středa, 22. června 2016, 15:12

Počítačová firma IBM rozšiřuje svoje zázemí v Brně, kde má nově i inovační centrum v průmyslovém parku Ponávka. Firma...

Muž odsouzený na 23 let za surovou vraždu partnerky ve Znojmě se...

středa, 22. června 2016, 15:03

Případ Ondřeje Šmedka, kterého Krajský soud v Brně poslal na konci dubna na 23 let do vězení za surovou vraždu...

Brno-střed plánuje regulaci reklamy, vydá pravidla dobré praxe

středa, 22. června 2016, 14:19

Městská část Brno-střed chce v centru regulovat rozmanitost reklamy, která se na tisících poutačů nachází v mnoha...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.