Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vysílá studio Brno. V televizní výstavě na Špilberku si lidé zkusí AZ-kvíz i moderování

 
čtvrtek, 23. června 2016, 09:44

Stanice z Četnických humoresek, zpravodajské studio nebo titulkovací buben – tohle a mnoho dalšího čeká návštěvníky na nové interaktivní výstavě na hradě Špilberku.

Muzeum města Brna ji tam ve spolupráci s Českou televizí připravilo k 55. výročí založení
Televizního studia Brno a zve k nahlédnutí do zákulisí slavných pohádek, seriálů a pořadů.

Tvůrci se snažili, aby byla výstava interaktivní a návštěvníci si mohli některé profese i vyzkoušet. Výstavu lidé najdou v devíti místnostech. Uvidí zde staré televizory, starou televizní techniku, ale mohou si také zkusit namlouvat dabing nebo si zahrát na moderátora zpravodajství, který čte z čtečky. "Je to výstava, kde si lidé mohou na všechno sáhnout a leccos si vyzkoušet," poznamenal ředitel brněnského studia Jan Souček. V jedné z částí si také mohou okusit televizní manipulaci, tedy to, jak lze sestříhat a prezentovat reportáž o daném tématu. "Uvidí tři různé
varianty. Jsme rádi, že výzkumy potvrzují, že naše zpravodajství je objektivní a vyvážené
," řekl Souček.

V expozici je také řada kostýmů z Četnických humoresek či některých starších pohádek. Dramatické okamžiky připomíná velkoformátová fotografie tanku před televizní budovou Typos v centru Brna při okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968.

Z Brna se poprvé vysílalo ze dvorany hotelu 6. července 1961, jednalo se o pořad Sedmikrásky nad Brnem. "V říjnu se vysílalo poprvé krajské zpravodajství, v srpnu sportovní přenos a v prosinci divadelní inscenace. Od začátku se tedy v Brně zformovalo plnoformátové studio, kterým chceme být i dnes a do budoucna," řekl Souček. Za výstavou stojí kurátor Martin Samson z Muzea města Brna, který se v expozici snažil uplatnit jak časovou, tak tematickou osu.

Výstava je také předělem ve fungování studia, protože aktuálně už se zaměstnanci stěhují z paláce Typos do nového studia v Líšni, které bude vybavené moderní televizní technikou. "Brno bude předobraz toho, jak si představujeme v budoucnu fungování studia v Praze i v Ostravě," řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák. Slavnostní přestřižení pásky nového studia se předpokládá na začátku října, už o měsíc dříve se má z Líšně vysílat zpravodajství.
  

 


 

Kam dál?

Brno plánuje protipovodňová opatření za čtyři miliardy

čtvrtek, 23. června 2016, 09:28

Brno plánuje protipovodňová opatření za čtyři miliardy korun, která zvládnou průtok stoleté vody. Opatření, která...

IBM rozšiřuje svoje zázemí v Brně, otevřelo inovační centrum

středa, 22. června 2016, 15:12

Počítačová firma IBM rozšiřuje svoje zázemí v Brně, kde má nově i inovační centrum v průmyslovém parku Ponávka. Firma...

Muž odsouzený na 23 let za surovou vraždu partnerky ve Znojmě se...

středa, 22. června 2016, 15:03

Případ Ondřeje Šmedka, kterého Krajský soud v Brně poslal na konci dubna na 23 let do vězení za surovou vraždu...

Brno-střed plánuje regulaci reklamy, vydá pravidla dobré praxe

středa, 22. června 2016, 14:19

Městská část Brno-střed chce v centru regulovat rozmanitost reklamy, která se na tisících poutačů nachází v mnoha...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Policista v Brně bez varování sundal...

  • FOTOGALERIE: Riviéra prošla parádní...

  • Se stavbou šaliny do kampusu se v Brně začne...

  • Mladý muž v Brně přepadl maminku s dítětem....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Rekord extrémně náročného závodu Trek and Down padl. Překonali ho Kočvar a Jůza

Tři desítky statečných dvojic se letos vydaly na trasu extrémně dlouhého a náročného nonstop závodu Trek and Down. Jak název napovídá, účastníci se museli vypořádat s nástrahami dvou disciplín. Nejdříve se vydali pěšky do Vyššího Brodu, tam zasedli do kanoe a vyrazili po řece zpět do Českých Budějovic. Na trasu měli čtyřiadvacet hodin, těm nejlepším na to stačilo něco málo přes čtrnáct hodin.

Hygienici na jihu Čech zaznamenali první případy encefalitidy

Hygienici v Jihočeském kraji letos zatím evidují šest případů klíšťové encefalitidy. Je to stejné množství jako loni v tuto dobu. Aktivita klíšťat po zimě začala narůstat především v květnu. Hygienici očekávají, že letošní sezona bude srovnatelná s loňskou. V roce 2017 onemocnělo v Jihočeském kraji klíšťovou encefalitidou 78 lidí. O aktuálním stavu se vyjádřila Jitka Luňáčková z českobudějovické krajské hygienické stanice.

Tříhvězdičkový hotel, nebo „nafukovací matraci se snídaní“?

Hledáte-li dovolenkové ubytování, často narazíte vedle nabídek hotelů i na nadšené amatéry. Někdo pronajímá přes inzerát chalupu, někdo nabízí na víkend byt v centru města. Na takových službách se dá docela ušetřit a poznat něco nového. Podle čeho vybírat? Jak je to s hodnocením uživatelů a jak se liší od hvězdičkového hodnocení hotelů?