Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vysílá studio Brno. V televizní výstavě na Špilberku si lidé zkusí AZ-kvíz i moderování

 
čtvrtek, 23. června 2016, 09:44

Stanice z Četnických humoresek, zpravodajské studio nebo titulkovací buben – tohle a mnoho dalšího čeká návštěvníky na nové interaktivní výstavě na hradě Špilberku.

Muzeum města Brna ji tam ve spolupráci s Českou televizí připravilo k 55. výročí založení
Televizního studia Brno a zve k nahlédnutí do zákulisí slavných pohádek, seriálů a pořadů.

Tvůrci se snažili, aby byla výstava interaktivní a návštěvníci si mohli některé profese i vyzkoušet. Výstavu lidé najdou v devíti místnostech. Uvidí zde staré televizory, starou televizní techniku, ale mohou si také zkusit namlouvat dabing nebo si zahrát na moderátora zpravodajství, který čte z čtečky. "Je to výstava, kde si lidé mohou na všechno sáhnout a leccos si vyzkoušet," poznamenal ředitel brněnského studia Jan Souček. V jedné z částí si také mohou okusit televizní manipulaci, tedy to, jak lze sestříhat a prezentovat reportáž o daném tématu. "Uvidí tři různé
varianty. Jsme rádi, že výzkumy potvrzují, že naše zpravodajství je objektivní a vyvážené
," řekl Souček.

V expozici je také řada kostýmů z Četnických humoresek či některých starších pohádek. Dramatické okamžiky připomíná velkoformátová fotografie tanku před televizní budovou Typos v centru Brna při okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968.

Z Brna se poprvé vysílalo ze dvorany hotelu 6. července 1961, jednalo se o pořad Sedmikrásky nad Brnem. "V říjnu se vysílalo poprvé krajské zpravodajství, v srpnu sportovní přenos a v prosinci divadelní inscenace. Od začátku se tedy v Brně zformovalo plnoformátové studio, kterým chceme být i dnes a do budoucna," řekl Souček. Za výstavou stojí kurátor Martin Samson z Muzea města Brna, který se v expozici snažil uplatnit jak časovou, tak tematickou osu.

Výstava je také předělem ve fungování studia, protože aktuálně už se zaměstnanci stěhují z paláce Typos do nového studia v Líšni, které bude vybavené moderní televizní technikou. "Brno bude předobraz toho, jak si představujeme v budoucnu fungování studia v Praze i v Ostravě," řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák. Slavnostní přestřižení pásky nového studia se předpokládá na začátku října, už o měsíc dříve se má z Líšně vysílat zpravodajství.
  

 


 

Kam dál?

Brno plánuje protipovodňová opatření za čtyři miliardy

čtvrtek, 23. června 2016, 09:28

Brno plánuje protipovodňová opatření za čtyři miliardy korun, která zvládnou průtok stoleté vody. Opatření, která...

IBM rozšiřuje svoje zázemí v Brně, otevřelo inovační centrum

středa, 22. června 2016, 15:12

Počítačová firma IBM rozšiřuje svoje zázemí v Brně, kde má nově i inovační centrum v průmyslovém parku Ponávka. Firma...

Muž odsouzený na 23 let za surovou vraždu partnerky ve Znojmě se...

středa, 22. června 2016, 15:03

Případ Ondřeje Šmedka, kterého Krajský soud v Brně poslal na konci dubna na 23 let do vězení za surovou vraždu...

Brno-střed plánuje regulaci reklamy, vydá pravidla dobré praxe

středa, 22. června 2016, 14:19

Městská část Brno-střed chce v centru regulovat rozmanitost reklamy, která se na tisících poutačů nachází v mnoha...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • V Brně se dnes otevřely běžně nedostupné...

  • Oslava narozenin se zvrhla v technopárty pro...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na boj proti šikaně. Využívá ho už tisícovka škol

Přes dva tisíce nahlášení rizikového chování za poslední rok prošlo systémem Nenech to být. Platforma vytvořená brněnskými studenty funguje již na více než tisícovce škol po celé České Republice. Ty se do ní mohou zdarma registrovat a aplikace jim pak pomáhá s odhalováním šikany či jejího rizika.

Gott se postavil za Slavíka, podle Ortela ztratil svou podstatu

Zpěvák Karel Gott označil hudební anketu Český slavík, jejíž letošní zrušení oznámil Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica, za nedílnou součást české populární hudby. Zpráva, že si anketa dá roční pauzu, vyvolala velký ohlas na hudební scéně. Má-li být podle Těšínského Český slavík skutečným barometrem masové popularity v oblasti pop music, musí držet krok s dobou, mimo jiné s rychlým rozvojem sociálních sítí. "Není to záležitost nejbližší doby, více oznámíme ke konci roku," řekl Těšínský.

Chcete k nám dostat teroristy, pomáhejte v Sýrii, vezměte si je sami… Jak lidé z Česka volají do Bruselu

"Zrovna před chvílí jsem měl telefonát od pána, který trval na tom, že ho prostě musím přepojit na paní Šojdrovou, že jí musí říct, co si o tom plánu na přijetí padesáti dětí ze Sýrie myslí. Není problém s lidmi diskutovat, jde ale o styl komunikace i její množství,“ říká pravá ruka europoslankyně Michaely Šojdrové Lukáš Pachta.