Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno plánuje protipovodňová opatření za čtyři miliardy

 
čtvrtek, 23. června 2016, 09:28

Brno plánuje protipovodňová opatření za čtyři miliardy korun, která zvládnou průtok stoleté vody. Opatření, která vzniknou zejména na tocích Svitavě a Svratce, mohou při úplné realizaci vést ke zvýšení ochrany města Brna až na úroveň průtoku stoleté vody.

Plánovaná opatření mají ochránit většinu zástavby ve městě včetně budoucích rozvojových ploch, jak je vymezují územní plány Brna a Modřic,  uvedla v tiskové zprávě mluvčí brněnského magistrátu Zuzana Taušová. Brno a státní podnik Povodí Moravy nyní vytvoří pracovní skupinu, k níž budou přizvány i příslušné městské části a odborná veřejnost. Skupina bude sloužit jako koordinační orgán. V nejbližší době projedná harmonogram příprav, zabývat se bude také způsobem informování a projednávání s veřejností, neziskovými organizacemi a dalšími subjekty.

"Od první velké vlny povodní uplynulo již dvacet let. Za tu dobu se postupně upřesňovalo, jaká opatření Brno pomohou ochránit. Jsem proto velice rád, že se nám nyní v přípravě podařilo takto významně pokročit. Vlna prvních pěti konkrétních opatření, na které nyní město Brno připravuje investiční záměr, by měla ochránit 26 tisíc obyvatel města,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Nejdříve je nutné zajistit majetková práva ke značnému množství pozemků. Opatření jsou v plánu na území Brna a Modřic podél řeky Svratky v délce 19 kilometrů a podél řeky Svitavy v délce více než deset kilometrů.

Memorandum podepsali primátor Brna Petr Vokřál a generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský, podpisu se zúčastnil i náměstek primátora odpovědný za tuto oblast Martin Ander.

Podle Andera jde především o lokalitu Starého Brna u řeky Svratky a oblast Židenic, Husovic a Zábrdovic u řeky Svitavy.

Finance na plánovaná protipovodňová opatření by měly přijít z několika stran - ze státního rozpočtu, z operačních programů a z vlastních zdrojů Brna a Povodí Moravy.

 


 

Kam dál?

IBM rozšiřuje svoje zázemí v Brně, otevřelo inovační centrum

středa, 22. června 2016, 15:12

Počítačová firma IBM rozšiřuje svoje zázemí v Brně, kde má nově i inovační centrum v průmyslovém parku Ponávka. Firma...

Muž odsouzený na 23 let za surovou vraždu partnerky ve Znojmě se...

středa, 22. června 2016, 15:03

Případ Ondřeje Šmedka, kterého Krajský soud v Brně poslal na konci dubna na 23 let do vězení za surovou vraždu...

Brno-střed plánuje regulaci reklamy, vydá pravidla dobré praxe

středa, 22. června 2016, 14:19

Městská část Brno-střed chce v centru regulovat rozmanitost reklamy, která se na tisících poutačů nachází v mnoha...

Mzdy rostou. Jihomoravský kraj bojuje s nedostatkem volných lidí

středa, 22. června 2016, 10:24

Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého rozsáhlého průzkumu mezd. Materiál poskytuje...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.