Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno-střed plánuje regulaci reklamy, vydá pravidla dobré praxe

 
středa, 22. června 2016, 14:19

Městská část Brno-střed chce v centru regulovat rozmanitost reklamy, která se na tisících poutačů nachází v mnoha barvách na objektech, ve vitrínách, sloupech veřejného osvětlení a dalších místech. Pomoct tomu má chystaný manuál dobré praxe se základními pravidly pro reklamu, řekl dnes novinářům radní Brna-středu Svatopluk Bartík (Žít Brno).

Podle něj jsou v centru nevkusné reklamy, z nichž je navíc velká část nelegální. Radnice však nechce jít cestou pokut, nýbrž domluvou s majiteli a nájemci objektů. Cílem projektu je sladit podmínky pro tvorbu prezentace a zvýraznit veřejný prostor a hodnotu historických budov.

Nyní reklamy reguluje městská vyhláška a regulační plán památkové rezervace. Podle Bartíka má však jen zlomek reklamních poutačů povolení a zbytek je nelegální. "Stavebnímu úřadu by v tuto chvíli nic nebránilo v tom vyjít do ulic a pokutovat to. My se ale chceme s dotčenými lidmi scházet a postupně zavést kompromis, abychom jim nebránili v reklamě, která však nebude nevkusně zasahovat do vzhledu města," řekl Bartík.

Městská část půjde v oblasti reklamy příkladem a zreguluje ji na objektech ve svém majetku. Bude ale jednat i s městskými firmami, aby bylo méně reklam například na vozidlech MHD nebo v okolí zastávek. "Už dříve jsme jednali s producenty hudební scény, aby ve městech nevylepovali plakáty. Zaznamenali jsme výrazný pokles u černého výlepu," řekl Bartík.

Podle něj působí historické centrum města s památkovou zónou chaoticky. "Celkový dojem z centra Brna je v podstatě nevábný. Komerční prezentace obchodníků a reklamy se vzájemně překřikují a v tom chaosu zapadají. Mají tak menší účinek, než kdyby byly úměrné a rovnoměrně zastoupené," řekl radní.

Vyřešit to má připravovaný manuál dobré praxe, který bude obsahovat informace o tom, jaký způsob reklamy a co dalšího je zakázané, ale bude také doporučovat například barvu a velikost písma reklamy. "Obchodníci jsou
mnohdy laici, takže to pro ně může být dobrý návod, jak reklamu provést, aby byla v pořádku
," řekl Bartík. Radnice podle něj chce najít peníze na to, aby mohla zájemcům připravit alespoň jednoduchý grafický návrh s podobou jejich reklamy. "Celou akcí chceme zdůraznit význam architektonického dědictví, aby prokoukly památky a architektonická skladba Brna," řekl radní Michal Doležel (Žít Brno).

Radnice na celém projektu spolupracuje s grafičkou Veronikou Novákovou. O reklamách v Brně zpracovala svou diplomovou práci, která se zabývá reklamou v Masarykově ulici od nádraží až po Joštovu ulici.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Mzdy rostou. Jihomoravský kraj bojuje s nedostatkem volných lidí

středa, 22. června 2016, 10:24

Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého rozsáhlého průzkumu mezd. Materiál poskytuje...

Zdrogovaný mladík kousl policistu do nohy

úterý, 21. června 2016, 17:49

Dnes nad ránem kontaktoval tísňovou linku třiadvacetiletý mladík z obce na Brněnsku s obavami, že ho někdo...

Brno schválilo prodej osmi domů z předloni zastavené privatizace

úterý, 21. června 2016, 17:27

Brněnští zastupitelé dnes schválili prodej osmi bytových domů a celků z 25, u kterých město předloni...

Brno se rozhodlo podpořit podnikatele, kteří zavítají do akcelerátoru...

úterý, 21. června 2016, 13:24

Brno opět přispěje nadějným podnikatelům, kteří budou během podzimu v Brně zdokonalovat svůj byznys. Rozhodli o tom...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • V Brně se dnes otevřely běžně nedostupné...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Za dílo budete muset zaplatit, i když se na ceně nedomluvíte

Domluvit se na ceně toho, čemu se říká dílo, bývá složité. Dílem může být stavba či rekonstrukce domu nebo bytu, výroba nábytku na míru z objednatelem dodaného materiálu, oprava auta, zkrácení dlouhých nohavic a mnoho dalšího. Pro spotřebitele je cena důležitá, ale z pohledu občanského zákoníku se nejedná o takzvanou podstatnou náležitost smlouvy. Jak předcházet nedorozumění?

Pan Ho před soudem: Podzimní proces v USA může ukázat, jak Zeman přišel k čínskému poradci

V korupčním skandálu neziskového křídla čínské společnosti CEFC nastal další zajímavý zlom. Jak informují New York Times, v pátek 14. září stáhli federální žalobci v USA obvinění proti Cheikhu Gadiovi, bývalému ministru zahraničí Senegalu. Případ se týká i Česka, kde byla CEFC donedávna velmi aktivní. Bývalý šéf skupiny Jie Ťien-ming i přes vyšetřování v Číně zůstává poradcem prezidenta Zemana.

Čtyři bývalí manažeři z vnitra čelí obžalobě za smlouvy s Fujitsu

Čtyři bývalí vedoucí zaměstnanci ministerstva vnitra stanou před soudem kvůli obvinění, že při sjednávání smluvních dodatků s firmou Fujitsu Technology porušili své povinnosti při správě majetku státu a obcházeli zákon o veřejných zakázkách. Podle obžaloby, kterou má ČTK k dispozici, způsobili obžalovaní vnitru celkovou škodu 11,7 milionu korun. Mezi stíhanými je i exředitel odboru eGovernmentu Miroslav Duda, kterého už soudy potrestaly tříletou podmínkou v souvislosti se zmanipulováním zakázky na výplatu sociálních dávek.