Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno-střed plánuje regulaci reklamy, vydá pravidla dobré praxe

 
středa, 22. června 2016, 14:19

Městská část Brno-střed chce v centru regulovat rozmanitost reklamy, která se na tisících poutačů nachází v mnoha barvách na objektech, ve vitrínách, sloupech veřejného osvětlení a dalších místech. Pomoct tomu má chystaný manuál dobré praxe se základními pravidly pro reklamu, řekl dnes novinářům radní Brna-středu Svatopluk Bartík (Žít Brno).

Podle něj jsou v centru nevkusné reklamy, z nichž je navíc velká část nelegální. Radnice však nechce jít cestou pokut, nýbrž domluvou s majiteli a nájemci objektů. Cílem projektu je sladit podmínky pro tvorbu prezentace a zvýraznit veřejný prostor a hodnotu historických budov.

Nyní reklamy reguluje městská vyhláška a regulační plán památkové rezervace. Podle Bartíka má však jen zlomek reklamních poutačů povolení a zbytek je nelegální. "Stavebnímu úřadu by v tuto chvíli nic nebránilo v tom vyjít do ulic a pokutovat to. My se ale chceme s dotčenými lidmi scházet a postupně zavést kompromis, abychom jim nebránili v reklamě, která však nebude nevkusně zasahovat do vzhledu města," řekl Bartík.

Městská část půjde v oblasti reklamy příkladem a zreguluje ji na objektech ve svém majetku. Bude ale jednat i s městskými firmami, aby bylo méně reklam například na vozidlech MHD nebo v okolí zastávek. "Už dříve jsme jednali s producenty hudební scény, aby ve městech nevylepovali plakáty. Zaznamenali jsme výrazný pokles u černého výlepu," řekl Bartík.

Podle něj působí historické centrum města s památkovou zónou chaoticky. "Celkový dojem z centra Brna je v podstatě nevábný. Komerční prezentace obchodníků a reklamy se vzájemně překřikují a v tom chaosu zapadají. Mají tak menší účinek, než kdyby byly úměrné a rovnoměrně zastoupené," řekl radní.

Vyřešit to má připravovaný manuál dobré praxe, který bude obsahovat informace o tom, jaký způsob reklamy a co dalšího je zakázané, ale bude také doporučovat například barvu a velikost písma reklamy. "Obchodníci jsou
mnohdy laici, takže to pro ně může být dobrý návod, jak reklamu provést, aby byla v pořádku
," řekl Bartík. Radnice podle něj chce najít peníze na to, aby mohla zájemcům připravit alespoň jednoduchý grafický návrh s podobou jejich reklamy. "Celou akcí chceme zdůraznit význam architektonického dědictví, aby prokoukly památky a architektonická skladba Brna," řekl radní Michal Doležel (Žít Brno).

Radnice na celém projektu spolupracuje s grafičkou Veronikou Novákovou. O reklamách v Brně zpracovala svou diplomovou práci, která se zabývá reklamou v Masarykově ulici od nádraží až po Joštovu ulici.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Mzdy rostou. Jihomoravský kraj bojuje s nedostatkem volných lidí

středa, 22. června 2016, 10:24

Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého rozsáhlého průzkumu mezd. Materiál poskytuje...

Zdrogovaný mladík kousl policistu do nohy

úterý, 21. června 2016, 17:49

Dnes nad ránem kontaktoval tísňovou linku třiadvacetiletý mladík z obce na Brněnsku s obavami, že ho někdo...

Brno schválilo prodej osmi domů z předloni zastavené privatizace

úterý, 21. června 2016, 17:27

Brněnští zastupitelé dnes schválili prodej osmi bytových domů a celků z 25, u kterých město předloni...

Brno se rozhodlo podpořit podnikatele, kteří zavítají do akcelerátoru...

úterý, 21. června 2016, 13:24

Brno opět přispěje nadějným podnikatelům, kteří budou během podzimu v Brně zdokonalovat svůj byznys. Rozhodli o tom...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • (NE)OBYČEJNÍ: Dobíhače vezmu, jenom když se...

  • Muž zaparkoval bavorák u hlavního nádraží na...

  • Klidně bych ho i přeprala, říká odvážná...

  • V Brně začne jezdit šalina, ve které uslyší...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Můj syn má schizofrenii, prozradil novinářům Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš na dnešní zhruba desetiminutové tiskové konferenci oznámil novinářům, že jeho syn vypátraný investigativní dvojicí Sabinou Slonkovou a Jiřím Kubíkem trpí schizofrenií. Vystopování syna novináři Seznamu označil za hyenismus.

Aleš Rozehnal: Rozhovory novinářů s psychicky nemocnými. Povolená, ale náročná disciplína

Novináři Televize Seznam zveřejnili rozhovor se synem Andreje Babiše týkající se premiérovy kauzy Čapí hnízdo. Babiš pak uvedl, že jeho syn je psychicky nemocný a že „se tady pořádá hon na jeho rodinu“. Mohou média přinášet rozhovory s osobami s psychickou diagnózou, dokonce pořízené skrytou kamerou? „Musí být respektována pravidla, která je chrání, a to i ve věci mimořádného veřejného zájmu,“ píše pro HlídacíPes.org advokát Aleš Rozehnal.

Babiš lže, zlobí se syn Karla Svobody. Na své tiskovce použil mylnou diagnozu

Syn zesnulého skladatele Karla Svobody se dnes ohradil proti slovům Andreje Babiše. Ten při svém včerejším tiskovém briefingu uvedl, že jeho dcera Adriana Bobeková trpí bipolární poruchou, stejně jako zesnulý skladatel. Jeho syn Petr Klein Svoboda se ale proti vyjádření premiéra ohradil. Dnes o tom informovaly Seznam Zprávy.