Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #4

 
neděle, 19. června 2016, 20:16

Zbývá nám pár posledních červnových dní. Přípravy na prázdninové akce či odjezdy jsou v plném proudu, ale i přesto jsem objevila pár zajímavých událostí, kde nemohu chybět. Užijte si klidnější týden, zajděte za kulturou, ať máte dostatek energie pro první červencové dny. Nebo radši zajdete pozdravit žirafy?

V úterý 21. června je mezinárodní den žiraf. Jejich svátek můžete s nimi oslavit v Brněnské zoologické zahradě, kde je připraven speciální program. Těšit se můžete na speciální komentované krmení u žiraf, tradiční ugandské výrobky nebo soutěžní stezku. Žirafím kukadlům neodolám, tak je dost možné, že se potkáme.

Letní sezóna Špilberku začala vydařeným koncertem Barbory Polákové a skupiny Mig 21, i když počasí bylo spíše aprílové. Tento týden na nádvoří nebude o moc klidněji. V úterý 26. zde bude opera Nabucco a od soboty 25. do pondělí 27. můžete každý večer shlédnout muzikál Baladu pro banditu v režii divadla Husa na provázku. Ačkoliv to nebude takový večírek, jako čtvrteční koncert, rozhodně to bude krásný kulturní zážitek.

Příběh několika lidí, kteří trabantem vyjeli kolem světa, je v Česku poměrně známý. A víte, jakými vozidly na své výpravě cestovali? V Semillase bude od úterý 21. května až do 18. září výstava Dana Pribáně a nese název Trabantem kolem světa, nečekaně. Vozidla budou naaranžovány do situací, které posádka během cesty zažila. Nebudete ale pouze pozorovateli, můžete zde vyzkoušet lanový most a další interaktivní části.

Na konci týdne, v neděli 26. června, začne první blok festivalu ProART a potrvá až do 3. července. Během festivalu můžete navštívit kurzy tance, herectví, zpěvu, kreativního psaní či fotografování, které budou převážně v Místodržitelském paláci Moravské galerie. Takže umělecky zaměření jedinci mají program jistý.

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Dominik Svoboda

Kam dál?

Náměstí Svobody bude už od rána patřit policistům. Oslaví Den Policie...

pátek, 17. června 2016, 04:57

Už od rána se na náměstí Svobody v Brně uskuteční oslavy 25. výročí vzniku Policie České republiky. Při této...

Botanická zahrada v Brně představuje sbírku léčivých rostlin

čtvrtek, 16. června 2016, 15:30

Známé i vzácnější druhy léčivých rostlin, jejich využití a pěstování představuje výstava v botanické zahradě Lékařské...

Přírodní koupaliště na jižní Moravě mají kvalitní vodu ke koupání

čtvrtek, 16. června 2016, 15:24

Jihomoravská přírodní koupaliště mají vhodnou vodu ke koupání, vyplývá z výsledků měření Krajské hygienické...

Tip na sobotu: Vinaři z Horních Dunajovic otevřou v sobotu...

čtvrtek, 16. června 2016, 14:08

Obec Horní Dunajovice na Znojemsku pořádá tuto sobotu 18.6. první ročník putování po vinných sklepech. Na akci s názvem...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kulturní akce na Svoboďáku nesmí být hlučné....

  • Spíte s oknem otevřeným na ventilačku? Na...

  • Schváleno: rezidentní parkování začne v Brně...

  • Nezaplatil nájem, tak letí. Naštvaný...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha 1 omezí kola v centru do začátku letní turistické sezony

Radnice Prahy 1 do začátku hlavní prázdninové turistické sezony omezí jízdu na kole v centru metropole. Impulzem je fakt, že soud zamítl návrh na předběžné opatření, které by platnost omezení pozastavilo. Soud bude ještě rozhodovat o návrhu úplného zrušení omezení, na to však podle radnice není nutné čekat. Zákaz pohybu na kolech se má mezi 10:00 a 17:00 týkat pěších zón zejména kolem spodní části Václavského náměstí, náměstí Republiky a Staroměstského náměstí.

TOP 09 chce vyšší tresty za týrání zvířat, míří i na množírny

Zpřísnění postihů za týrání zvířat, definici množíren a nový trest v podobě zákazu chovu zvířat obsahuje novela trestního zákoníku, kterou ve Sněmovně připravila TOP 09. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na tiskové konferenci uvedl, že pro návrh novely začnou poslanci hledat podporu příští týden, dopředu už získali kolegy z klubu Pirátů a hnutí STAN. Přísnější postihy, včetně až osmi let odnětí svobody pro nejzávažnější činy, autoři novely navrhují i pro provozovatele množíren.

(NE)OBYČEJNÍ: Postavit školu bylo největší školou pro mě, říká Veronika Pospíšilová

Je jí 29 let. Narodila se v Českých Budějovicích, studuje na Karlově univerzitě, kde si dodělává doktorát a v rámci toho tam přednáší na vietnamistice a etnologii, učí v Budějcích jógu malé i velké, mluví vietnamsky, a staví školy v Kambodži. Ano, takhle drobná dívka s úsměvem od ucha k uchu se jednoho dne chopila příležitosti a rozhodla se udělat Zemi lepším místem pro žití.