Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #4

 
neděle, 19. června 2016, 20:16

Zbývá nám pár posledních červnových dní. Přípravy na prázdninové akce či odjezdy jsou v plném proudu, ale i přesto jsem objevila pár zajímavých událostí, kde nemohu chybět. Užijte si klidnější týden, zajděte za kulturou, ať máte dostatek energie pro první červencové dny. Nebo radši zajdete pozdravit žirafy?

V úterý 21. června je mezinárodní den žiraf. Jejich svátek můžete s nimi oslavit v Brněnské zoologické zahradě, kde je připraven speciální program. Těšit se můžete na speciální komentované krmení u žiraf, tradiční ugandské výrobky nebo soutěžní stezku. Žirafím kukadlům neodolám, tak je dost možné, že se potkáme.

Letní sezóna Špilberku začala vydařeným koncertem Barbory Polákové a skupiny Mig 21, i když počasí bylo spíše aprílové. Tento týden na nádvoří nebude o moc klidněji. V úterý 26. zde bude opera Nabucco a od soboty 25. do pondělí 27. můžete každý večer shlédnout muzikál Baladu pro banditu v režii divadla Husa na provázku. Ačkoliv to nebude takový večírek, jako čtvrteční koncert, rozhodně to bude krásný kulturní zážitek.

Příběh několika lidí, kteří trabantem vyjeli kolem světa, je v Česku poměrně známý. A víte, jakými vozidly na své výpravě cestovali? V Semillase bude od úterý 21. května až do 18. září výstava Dana Pribáně a nese název Trabantem kolem světa, nečekaně. Vozidla budou naaranžovány do situací, které posádka během cesty zažila. Nebudete ale pouze pozorovateli, můžete zde vyzkoušet lanový most a další interaktivní části.

Na konci týdne, v neděli 26. června, začne první blok festivalu ProART a potrvá až do 3. července. Během festivalu můžete navštívit kurzy tance, herectví, zpěvu, kreativního psaní či fotografování, které budou převážně v Místodržitelském paláci Moravské galerie. Takže umělecky zaměření jedinci mají program jistý.

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Náměstí Svobody bude už od rána patřit policistům. Oslaví Den Policie...

pátek, 17. června 2016, 04:57

Už od rána se na náměstí Svobody v Brně uskuteční oslavy 25. výročí vzniku Policie České republiky. Při této...

Botanická zahrada v Brně představuje sbírku léčivých rostlin

čtvrtek, 16. června 2016, 15:30

Známé i vzácnější druhy léčivých rostlin, jejich využití a pěstování představuje výstava v botanické zahradě Lékařské...

Přírodní koupaliště na jižní Moravě mají kvalitní vodu ke koupání

čtvrtek, 16. června 2016, 15:24

Jihomoravská přírodní koupaliště mají vhodnou vodu ke koupání, vyplývá z výsledků měření Krajské hygienické...

Tip na sobotu: Vinaři z Horních Dunajovic otevřou v sobotu...

čtvrtek, 16. června 2016, 14:08

Obec Horní Dunajovice na Znojemsku pořádá tuto sobotu 18.6. první ročník putování po vinných sklepech. Na akci s názvem...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.