Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přírodní koupaliště na jižní Moravě mají kvalitní vodu ke koupání

 
čtvrtek, 16. června 2016, 15:24

Jihomoravská přírodní koupaliště mají vhodnou vodu ke koupání, vyplývá z výsledků měření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje. Hygienici nezaznamenali na žádném ze zhruba 20 sledovaných koupališť zhoršenou kvalitu vody. Její teplota se pohybuje od 14 do více než 24 stupňů.

Nejteplejší voda je ve vodní nádrži Nové Mlýny na Břeclavsku, kde teplota přesahuje 24 stupňů Celsia. Teplotu 24 stupňů má i přírodní koupací biotop v městské části Brno-jih. Na Brněnské přehradě se pohybuje teplota vody nad 20 stupňů Celsia, a to na všech pěti sledovaných koupalištích. Patří mezi ně Kozí horka, Osada, Rokle, Sokolské koupaliště a také Rakovec, kde je teplota přes 21 stupňů Celsia.

Nad 20 stupni se pohybuje teplota vody i ve vodní nádrži Letovice na Blanensku, Palava má 19,5 stupně a o stupeň méně hygienici naměřili v rybníku Suchý. Brněnské jezírko Wellness Infinit Maximus má teplotu 14 stupňů Celsia. Na Lučině a v Bohuslavicích na Hodonínsku se teplota vody pohybuje kolem 22 až 23 stupňů stejně jako v Lulči na Vyškovsku nebo na Vranovské přehradě a ve Výrovicích na Znojemsku. Koupat se je možné také v Banticích a Vémyslicích na Znojemsku a v Kovalovicích na Brněnsku.

Hygienici u vybraných koupališť zkoumají kvalitu vodu nejméně jednou za měsíc, u některých i vícekrát a někde provádějí měření i jiné subjekty. Například Brněnskou přehradu sleduje Povodí Moravy. Rekreanti pak mohou najít tyto údaje na informačních tabulích, ze kterých mohou vyčíst, jestli je voda vhodná ke koupání, má zhoršené podmínky, je nevhodná, nebo dokonce nebezpečná.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Tip na sobotu: Vinaři z Horních Dunajovic otevřou v sobotu...

čtvrtek, 16. června 2016, 14:08

Obec Horní Dunajovice na Znojemsku pořádá tuto sobotu 18.6. první ročník putování po vinných sklepech. Na akci s názvem...

Vítězi Ignis Brunensis se letos stali Portugalci

čtvrtek, 16. června 2016, 13:00

Vítězem a držitelem hlavní ceny Starobrno Ignis Brunensis pro rok 2016 se stali ohňostrůjci Macedos Pirotecnia z...

Červen bude na Zelňáku patřit jahodám a třešním

čtvrtek, 16. června 2016, 07:35

Zelný trh je místem, které žije ovocem, zeleninou a jídlem. Místem, na němž stálý prodej doplňují jednorázové akce v...

Portugalskou ohňostrojnou show Plenus vidělo přes 150 tisíc lidí. ...

čtvrtek, 16. června 2016, 07:27

Portugalskou show týmu Macedos Pirotecnia vidělo na Brněnské přehradě ve středu 15. června přes 150 tisíc...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Může hlína v jídle léčit obezitu? Prý zbavuje tuků

Dát si při večeři jako přílohu určitý druh hlíny možná pomáhá při prevenci obezity. Hlína z organismu vyplavuje tuk, tvrdí nová studie, o níž informoval britský server Mail Online.

ŘSD o víkendu vyrazilo na kontrolu. Na problematickém úseku nebyl žádný dělník

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan dostala příkaz k opravě vysypaných kaveren. Podle ŘSD se situace na místě nijak nezměnila. Novinářům to dnes řekl jeho mluvčí Jan Rýdl. Podle aktuálních informací v sobotu ani dnes nikdo na opravě vysypaných kavaren nepracoval.

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na Silvestra

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu se Češi asi o svátcích nedočkají. Příští víkend mají teploty vystoupat až na pět stupňů.