Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přírodní koupaliště na jižní Moravě mají kvalitní vodu ke koupání

 
čtvrtek, 16. června 2016, 15:24

Jihomoravská přírodní koupaliště mají vhodnou vodu ke koupání, vyplývá z výsledků měření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje. Hygienici nezaznamenali na žádném ze zhruba 20 sledovaných koupališť zhoršenou kvalitu vody. Její teplota se pohybuje od 14 do více než 24 stupňů.

Nejteplejší voda je ve vodní nádrži Nové Mlýny na Břeclavsku, kde teplota přesahuje 24 stupňů Celsia. Teplotu 24 stupňů má i přírodní koupací biotop v městské části Brno-jih. Na Brněnské přehradě se pohybuje teplota vody nad 20 stupňů Celsia, a to na všech pěti sledovaných koupalištích. Patří mezi ně Kozí horka, Osada, Rokle, Sokolské koupaliště a také Rakovec, kde je teplota přes 21 stupňů Celsia.

Nad 20 stupni se pohybuje teplota vody i ve vodní nádrži Letovice na Blanensku, Palava má 19,5 stupně a o stupeň méně hygienici naměřili v rybníku Suchý. Brněnské jezírko Wellness Infinit Maximus má teplotu 14 stupňů Celsia. Na Lučině a v Bohuslavicích na Hodonínsku se teplota vody pohybuje kolem 22 až 23 stupňů stejně jako v Lulči na Vyškovsku nebo na Vranovské přehradě a ve Výrovicích na Znojemsku. Koupat se je možné také v Banticích a Vémyslicích na Znojemsku a v Kovalovicích na Brněnsku.

Hygienici u vybraných koupališť zkoumají kvalitu vodu nejméně jednou za měsíc, u některých i vícekrát a někde provádějí měření i jiné subjekty. Například Brněnskou přehradu sleduje Povodí Moravy. Rekreanti pak mohou najít tyto údaje na informačních tabulích, ze kterých mohou vyčíst, jestli je voda vhodná ke koupání, má zhoršené podmínky, je nevhodná, nebo dokonce nebezpečná.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Tip na sobotu: Vinaři z Horních Dunajovic otevřou v sobotu...

čtvrtek, 16. června 2016, 14:08

Obec Horní Dunajovice na Znojemsku pořádá tuto sobotu 18.6. první ročník putování po vinných sklepech. Na akci s názvem...

Vítězi Ignis Brunensis se letos stali Portugalci

čtvrtek, 16. června 2016, 13:00

Vítězem a držitelem hlavní ceny Starobrno Ignis Brunensis pro rok 2016 se stali ohňostrůjci Macedos Pirotecnia z...

Červen bude na Zelňáku patřit jahodám a třešním

čtvrtek, 16. června 2016, 07:35

Zelný trh je místem, které žije ovocem, zeleninou a jídlem. Místem, na němž stálý prodej doplňují jednorázové akce v...

Portugalskou ohňostrojnou show Plenus vidělo přes 150 tisíc lidí. ...

čtvrtek, 16. června 2016, 07:27

Portugalskou show týmu Macedos Pirotecnia vidělo na Brněnské přehradě ve středu 15. června přes 150 tisíc...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • V Brně se dnes otevřely běžně nedostupné...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na boj proti šikaně. Využívá ho už tisícovka škol

Přes dva tisíce nahlášení rizikového chování za poslední rok prošlo systémem Nenech to být. Platforma vytvořená brněnskými studenty funguje již na více než tisícovce škol po celé České Republice. Ty se do ní mohou zdarma registrovat a aplikace jim pak pomáhá s odhalováním šikany či jejího rizika.

Gott se postavil za Slavíka, podle Ortela ztratil svou podstatu

Zpěvák Karel Gott označil hudební anketu Český slavík, jejíž letošní zrušení oznámil Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica, za nedílnou součást české populární hudby. Zpráva, že si anketa dá roční pauzu, vyvolala velký ohlas na hudební scéně. Má-li být podle Těšínského Český slavík skutečným barometrem masové popularity v oblasti pop music, musí držet krok s dobou, mimo jiné s rychlým rozvojem sociálních sítí. "Není to záležitost nejbližší doby, více oznámíme ke konci roku," řekl Těšínský.

Chcete k nám dostat teroristy, pomáhejte v Sýrii, vezměte si je sami… Jak lidé z Česka volají do Bruselu

"Zrovna před chvílí jsem měl telefonát od pána, který trval na tom, že ho prostě musím přepojit na paní Šojdrovou, že jí musí říct, co si o tom plánu na přijetí padesáti dětí ze Sýrie myslí. Není problém s lidmi diskutovat, jde ale o styl komunikace i její množství,“ říká pravá ruka europoslankyně Michaely Šojdrové Lukáš Pachta.