Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Padesátka rodin v bytové nouzi půjde v Brně do městských bytů

 
středa, 15. června 2016, 18:22

Brno dnes z více než 420 rodin s dětmi v bytové nouzi vylosovalo 50, které se nastěhují do vyčleněných městských bytů. Prvních deset rodin se přestěhuje v létě, další rodiny postupně v dalších měsících. Novinářům to řekl uvolněný zastupitel pro sociální začleňování Martin Freund (Žít Brno).

Dvouletý projekt na pomoc lidem z azylových domů, z ubytoven nebo bez domova schválili zastupitelé v únoru a jeho úkolem je řešit situaci bezdomovectví. Město bude nájem získávat přímo z dávek na bydlení. Náklady projektu se pohybují okolo deseti milionů korun, větší část by měla pokrýt Evropská unie.

Podle Freunda má město pro rozdělení 25 bytů, další postupně přibudou od různých městských částí. Nejvíce bytů je v okolí městské části Brno-střed, která má hlavně u velkých bytů problém najít vhodné nájemce kvůli vysokému nájmu. Z toho důvodu má bezmála 500 bytů prázdných, tedy asi desetinu z těch, které spravuje. Nájemné pro rodiny v bytové nouzi bude činit 40 korun za metr čtvereční. Stejné nájemné mají podle Freunda i některé městské části u svých bytů, například v centru je ale nájemné kolem 100 korun za metr čtvereční.

Byty jsou různě velké, proto město přihlédne k tomu, jak je početná rodina. "S rodinami povedeme rozhovory ohledně jejich potřeb. Budeme se snažit přidělit jim byt podle velikosti a také se s nimi budeme bavit o vhodnosti polohy," dodal Freund. Konkrétní nájemní smlouvy pak musí projednat ještě orgány města. Prvních deset rodin by se mohlo stěhovat v srpnu.

Po dvou letech město zhodnotí, jak se projekt osvědčil. Město zjišťovalo rodiny v bytové nouzi pomocí průzkumu, který odhalil, že většina z nich žije na ubytovnách a velká část z nich jsou matky samoživitelky. Mnoho rodin s dětmi mladšími tří let bylo bez stabilního příjmu i několik let. Město Brno má v majetku necelých 30.000 bytů.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Kam dál?

Výstava "Lvi se vracejí" přiblíží projekt připravované lví expozice v...

středa, 15. června 2016, 12:38

V úterý 21. června bude v brněnském Urban centru zahájena výstava Zoo Brno „Lvi se vracejí“. Až do konce srpna si budou...

Na magistrátu působí koordinátor pro zrakově postižené

středa, 15. června 2016, 10:03

Nevidomí občané z Brna se nyní mohou obrátit na koordinátora pro zrakově postižené. Jeho úkolem je nejen poskytovat a...

Cena Wenzela Jaksche bude udělena Petru Vokřálovi

středa, 15. června 2016, 09:58

Vzpomínková cena Wenzela Jaksche za rok 2016 bude udělena brněnskému primátorovi Petru Vokřálovi. Jednohlasně o tom...

Mateřská a Základní škola na náměstí 28.října zprovoznila opravenou...

středa, 15. června 2016, 09:53

Předprázdninový dárek v podobě zrekonstruované tělocvičny získali žáci MŠ a ZŠ náměstí 28.října, jíž je městská část...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • Riviéra láme rekordy. Na největší koupaliště...

  • Brněnský policista odmítl úplatek v...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBNA VAŘÍ: Malá dovolená i když nikam nejedete

Pusťte si do života nové chutě a udělejte si doma takovou malou dovolenou doplněnou o trochu Středozemí. Nakrájená čerstvá bagetka, grilované maso, k němu nějaký dobrý dip, salát a sklenička vychlazeného bílého vína. To je pro mě představa ideální letní večeře, ať už z grilu nebo připravené doma.

Za stáčení tachometrů bude hrozit pokuta až půl milionu korun

Pokuta až půl milionu korun bude od 1. října hrozit prodejcům a motoristům za stáčení tachometru. Novelu zákona schválil ve středu senát. O novinkách informovalo ministerstvo dopravy v tiskové zprávě. Manipulaci s počítadly na tachometru dosud zákon neupravoval.

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

Se smutnou zprávou dnes přišla brněnská zoo. Po náročné operaci zubů zemřel samec ledního medvěda Umca. Umca se narodil v Kazachstánu, do brněnské zoo se přistěhoval v roce 1999 a se samicí Corou zplodil pět mláďat.