Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Padesátka rodin v bytové nouzi půjde v Brně do městských bytů

 
středa, 15. června 2016, 18:22

Brno dnes z více než 420 rodin s dětmi v bytové nouzi vylosovalo 50, které se nastěhují do vyčleněných městských bytů. Prvních deset rodin se přestěhuje v létě, další rodiny postupně v dalších měsících. Novinářům to řekl uvolněný zastupitel pro sociální začleňování Martin Freund (Žít Brno).

Dvouletý projekt na pomoc lidem z azylových domů, z ubytoven nebo bez domova schválili zastupitelé v únoru a jeho úkolem je řešit situaci bezdomovectví. Město bude nájem získávat přímo z dávek na bydlení. Náklady projektu se pohybují okolo deseti milionů korun, větší část by měla pokrýt Evropská unie.

Podle Freunda má město pro rozdělení 25 bytů, další postupně přibudou od různých městských částí. Nejvíce bytů je v okolí městské části Brno-střed, která má hlavně u velkých bytů problém najít vhodné nájemce kvůli vysokému nájmu. Z toho důvodu má bezmála 500 bytů prázdných, tedy asi desetinu z těch, které spravuje. Nájemné pro rodiny v bytové nouzi bude činit 40 korun za metr čtvereční. Stejné nájemné mají podle Freunda i některé městské části u svých bytů, například v centru je ale nájemné kolem 100 korun za metr čtvereční.

Byty jsou různě velké, proto město přihlédne k tomu, jak je početná rodina. "S rodinami povedeme rozhovory ohledně jejich potřeb. Budeme se snažit přidělit jim byt podle velikosti a také se s nimi budeme bavit o vhodnosti polohy," dodal Freund. Konkrétní nájemní smlouvy pak musí projednat ještě orgány města. Prvních deset rodin by se mohlo stěhovat v srpnu.

Po dvou letech město zhodnotí, jak se projekt osvědčil. Město zjišťovalo rodiny v bytové nouzi pomocí průzkumu, který odhalil, že většina z nich žije na ubytovnách a velká část z nich jsou matky samoživitelky. Mnoho rodin s dětmi mladšími tří let bylo bez stabilního příjmu i několik let. Město Brno má v majetku necelých 30.000 bytů.

Zdroj: ČTK
 

Kam dál?

Výstava "Lvi se vracejí" přiblíží projekt připravované lví expozice v...

středa, 15. června 2016, 12:38

V úterý 21. června bude v brněnském Urban centru zahájena výstava Zoo Brno „Lvi se vracejí“. Až do konce srpna si budou...

Na magistrátu působí koordinátor pro zrakově postižené

středa, 15. června 2016, 10:03

Nevidomí občané z Brna se nyní mohou obrátit na koordinátora pro zrakově postižené. Jeho úkolem je nejen poskytovat a...

Cena Wenzela Jaksche bude udělena Petru Vokřálovi

středa, 15. června 2016, 09:58

Vzpomínková cena Wenzela Jaksche za rok 2016 bude udělena brněnskému primátorovi Petru Vokřálovi. Jednohlasně o tom...

Mateřská a Základní škola na náměstí 28.října zprovoznila opravenou...

středa, 15. června 2016, 09:53

Předprázdninový dárek v podobě zrekonstruované tělocvičny získali žáci MŠ a ZŠ náměstí 28.října, jíž je městská část...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kulturní akce na Svoboďáku nesmí být hlučné....

  • Spíte s oknem otevřeným na ventilačku? Na...

  • Schváleno: rezidentní parkování začne v Brně...

  • Nezaplatil nájem, tak letí. Naštvaný...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha 1 omezí kola v centru do začátku letní turistické sezony

Radnice Prahy 1 do začátku hlavní prázdninové turistické sezony omezí jízdu na kole v centru metropole. Impulzem je fakt, že soud zamítl návrh na předběžné opatření, které by platnost omezení pozastavilo. Soud bude ještě rozhodovat o návrhu úplného zrušení omezení, na to však podle radnice není nutné čekat. Zákaz pohybu na kolech se má mezi 10:00 a 17:00 týkat pěších zón zejména kolem spodní části Václavského náměstí, náměstí Republiky a Staroměstského náměstí.

TOP 09 chce vyšší tresty za týrání zvířat, míří i na množírny

Zpřísnění postihů za týrání zvířat, definici množíren a nový trest v podobě zákazu chovu zvířat obsahuje novela trestního zákoníku, kterou ve Sněmovně připravila TOP 09. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na tiskové konferenci uvedl, že pro návrh novely začnou poslanci hledat podporu příští týden, dopředu už získali kolegy z klubu Pirátů a hnutí STAN. Přísnější postihy, včetně až osmi let odnětí svobody pro nejzávažnější činy, autoři novely navrhují i pro provozovatele množíren.

(NE)OBYČEJNÍ: Postavit školu bylo největší školou pro mě, říká Veronika Pospíšilová

Je jí 29 let. Narodila se v Českých Budějovicích, studuje na Karlově univerzitě, kde si dodělává doktorát a v rámci toho tam přednáší na vietnamistice a etnologii, učí v Budějcích jógu malé i velké, mluví vietnamsky, a staví školy v Kambodži. Ano, takhle drobná dívka s úsměvem od ucha k uchu se jednoho dne chopila příležitosti a rozhodla se udělat Zemi lepším místem pro žití.