Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cena Wenzela Jaksche bude udělena Petru Vokřálovi

 
středa, 15. června 2016, 09:58

Vzpomínková cena Wenzela Jaksche za rok 2016 bude udělena brněnskému primátorovi Petru Vokřálovi. Jednohlasně o tom rozhodla porota Selingrova sdružení (Seliger-Gemeinde), které toto ocenění uděluje.

Selingrovo sdružení takto oceňuje, že se Petr Vokřál loni 19. května významně podílel na důstojném veřejném připomenutí 70. výročí nuceného pochodu brněnského německého obyvatelstva na rakouské hranice v květnu 1945. Akce se konala v rámci projektu Rok smíření, který v roce 2015 vyhlásilo město Brno. Letos projekt pokračoval festivalem Meeting Brno.

Seligerova obec sdružuje od druhé světové války německé sociální demokraty, jejichž domovem bylo původně Československo. Byla pojmenována po Josefu Seligerovi, 1. předsedovi Německé sociálně demokratické dělnické strany (DSAP) v Československu. Wenzel Jaksch byl jedním z předsedů. Zvolen byl v roce 1938, ale o rok později již musel z Československa emigrovat.

Udílení cen se uskuteční v rámci tradiční recepce v Zemském parlamentu (Maximilianeu) 18. června v Mnichově.

V roce 2007 cenu převzal i bývalý předseda vlády Jiří Paroubek a v roce 2014 český historik Jan Křen.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Mateřská a Základní škola na náměstí 28.října zprovoznila opravenou...

středa, 15. června 2016, 09:53

Předprázdninový dárek v podobě zrekonstruované tělocvičny získali žáci MŠ a ZŠ náměstí 28.října, jíž je městská část...

Brno dokončilo sanační práce v bývalé věznici za 5,3 milionu

středa, 15. června 2016, 09:32

V bývalé věznici v ulici Cejl v Brně skončily sanační práce, které vyšly na 5,3 milionu korun a zaměřily se hlavně na...

V Brně a okolí se hygienici potýkají s epidemií žloutenky typu A

úterý, 14. června 2016, 18:53

Hygienici se v Brně a v okolí potýkají s epidemií žloutenky typu A, která je také známá jako nemoc špinavých rukou. Od...

Budovy diagnostického ústavu v Brně čeká rekonstrukce

úterý, 14. června 2016, 14:33

Dvě památkově chráněné budovy diagnostického ústavu v Brně čeká rekonstrukce. Opravy za 16 milionů korun zaplatí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.