Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tip na sobotu: Stadion Za Lužánkami oživí historická vozidla

 
pátek, 10. června 2016, 13:16

Příznivci historické techniky si na své přijdou na stadionu Za Lužánkami. V sobotu se zde koná Retrotéka - přehlídka historických vozidel a motocyklů domácí i zahraniční výroby. Její součástí bude i soutěž o zrenovovanou bílou JAWU 250.

Pro návštěvníky je připraven bohatý celodenní program pro rodiny s dětmi. Ti se mohou těšit na skákací hrad, šlapací minitraktory, malý fotbal nebo třeba na naučnou stezku, za jejíž dokončení získají volný vstup 1+1 do Bruno family parku a jízdenku na projížďku historickým autobusem po Brně pro celou rodinu.

Na své si rozhodně přijdou ale i starší účastníci. “Jezdím na dvacet veteránských akcí ročně. Snažíme se tu naši udělat tak, aby zkombinovala to nejlepší z nich,” říká hlavní organizátor a majitel Moto Kenny Petr “Kenny” Burian. A skutečně. Nachystány budou motorky, auta, vojenská technika, sanitky, hasičká auta a spousta dalšího.

Zájemci si budou moci vyzkoušet vyhlídkový zdvih vysokým jeřábem, dobroty na grilu, farmářské potraviny či další občerstvení. K tomu všemu koncertuje od rána The Beatles revival, Petr Bende a Věra Špinarová. Ta bude hrát hlavní roli i při zlatém hřebu celého dne. Už od rána totiž bude probíhat vědomostní hra, jejíž vítěz dostane bílou JAWU 250 z rukou právě Věry Špinarové. “Celé to vymyslel kolega Aleš Krejčí. Napadlo jej, že bychom mohli spojit několik legend dohromady - Věru Špinarovou, stadion Za Lužánkami a právě bílou JAWU 250,” vysvětluje “Kenny” Burian. Výtěžek ze soutěže věnují organizátoři Masarykovu onkologickému ústavu v Brně. Celou akcí bude provázet Petr Švancara.

Vstupné na akci stojí 99-199 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Více informací na facebooku události.

O Moto Kenny

Moto Kenny dělá kompletní renovace motorek. Petr “Kenny” Burian začínal z garáže. Na začátku spravoval kamarádům motorky, když se vrátil ze zkušené z Ameriky, založil firmu na ruční mytí aut a lakování motocyklů v centru Brna a pak v Maloměčicích. Jak ale zakázek přibývalo, bylo potřeba zrušit myčku aut, přesunout se do nového areálu, kde se dělají výhradně renovace motoveteránů JAWA a ČZ. A tak přišlo stěhování do Modřic.

S výstavbou areálu mu pomohl projekt Zonky, kde lidé půjčují ostatním lidem na základě jejich příběhu. “Podmínky, co máme na Zonky, jsou luxusní. Oceňuji lidské jednání, profesinální přístup a bleskové reakce  na mé požadavky. Mám radost z toho, že nás chtějí podpořit i lidi, kteří nás jinak vůbec neznají,” uzavírá “Kenny.”

 


 

Kam dál?

FOTO: Po přívalovém dešti řešili hasiči dvě desítky událostí

pátek, 10. června 2016, 09:15

Od osmnácté hodiny vyjížděly jednotky hasičů k odstraňování následků přívalových srážek a krupobití. Na území okresu...

Teplárny Brno koupily dva nové kotle

čtvrtek, 9. června 2016, 15:04

Teplárny Brno vymění ve svém provozu v Brně-Maloměřicích za 70 milionů korun kotle. V noci na dnešek šedesátitunové...

Tablety pro prarodiče: Nápad z Brna pomůže seniorům s moderními...

čtvrtek, 9. června 2016, 11:58

Propojit seniory se svou rodinou i s celým světem prostřednictvím moderních technologií pomůže nová aplikace z dílny...

Soud přerušil Janouškovi kvůli zdraví trest na půl roku

čtvrtek, 9. června 2016, 11:26

Krajský soud v Brně přerušil Romanu Janouškovi trest na půl roku ze zdravotních důvodů. Uvedla to dnes Česká...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.