Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské lesy na novém webu lákají na výlety i za poznáním

 
středa, 8. června 2016, 06:48

Obyvatelé Brna mají možnost si jednoduše a přehledně naplánovat výlety i dozvědět se víc o místních lesích. Pracovníci magistrátu v uplynulých dnech totiž spustili nový web o příměstských lesích v Brně a okolí. Zájemci na něm najdou aktuální informace, mapy, tipy na rekreaci i zajímavosti.

Nové webové stránky popisují mimo jiné osm lesních oblastí – Vranovské, Soběšické, Bílovické, Střelické, Kohoutovické, Podkomorské a Rozdrojovické lesy a Přírodní park Baba. Mapy se pak dají zobrazovat podle jednotlivých oblastí, ale i podle zájmů – cyklotrasy, naučné stezky, hlavní pěší trasy i významné cíle.

Cílem informačního webového portálu je zdůrazňovat a popularizovat význam příměstského lesa a zveřejňovat doporučení veřejnosti k příjemnějšímu trávení volného času v přírodě. Zároveň má návštěvníky lesa i usměrňovat, vychovávat a především informovat,“ uvedl vedoucí oddělení státní správy lesů, myslivosti a rybářství brněnského magistrátu Vladimír Votava.

Projekt má dvě části: úvodní stránku s informacemi o dění v příměstských lesích a důležitých událostech, kde se zveřejňují aktuality od provozovatele webu, vlastníků a správců lesů, zajímavosti na úseku ochrany přírody a krajiny, myslivosti, fauny, flóry, lesní pedagogiky pro děti a podobně.

Druhá část, mapová, znázorňuje vymezení a popis zájmového území příměstských lesů rozděleného do lesních oblastí. Zaměřuje se na pohybovou a pobytovou rekreaci v lesích, zobrazuje majetkové vymezení vlastníků a správců lesů, znázorňuje různá omezení ve využití území, například zájmy ochrany přírody, myslivosti, ochranná pásma a další. 

Potřeba vyhotovení tohoto projektu vyplynula ze závěrů ‚Koncepce rekreačního využití příměstských lesů v Brně a okolí‘ z roku 2012, z požadavků a nedostatků identifikovaných anketou veřejnosti na téma využití příměstských lesů a v neposlední řadě i z připomínek a podnětů vlastníků lesů a z požadavků dotčených orgánů veřejné správy,“ doplnil Votava.

Celková rozloha území příměstských rekreačních lesů v Brně a okolí je více než 37 tisíc hektarů.

Nové stránky najdete na adrese lesweb.brno.cz  

Zdroj: Brno.cz

 


 

Kam dál?

Až o 1400 památek může přijít město Brno na základě rozhodnutí...

středa, 8. června 2016, 06:40

Zrušení památek odstartovala žádost Jihomoravského kraje o stanovisko, zda je kulturní památkovou tišnovská nemocnice,...

Atraktivní nábřeží Svratky navrhnou architekti v soutěži

středa, 8. června 2016, 06:32

Na příjemné chvíle u vody se mohou těšit Brňané. Vedení města v úterý schválilo záměr vyhlásit architektonickou soutěž...

Funkcionalistická čekárna v Brně už možná nebude památkou

úterý, 7. června 2016, 14:56

Funkcionalistická tramvajová čekárna v Brně na Obilním trhu už možná nebude kulturní památkou. Důvodem jsou...

Za manipulace se zakázkami v Brně-Židenicích dal soud podmínky

úterý, 7. června 2016, 12:59

Brněnský městský soud dnes uznal vinnými devět lidí a šest firem z manipulací s veřejnými zakázkami v Brně-Židenicích.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • ANO v Brně vyšachováno! ODS uzavřela koalici...

  • Moldávec přepadl a okradl v Brně ženu,...

  • Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou...

  • V Brně začne oprava Zábrdovické a mostu přes...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Německá média píší o zemětřesení a debaklu pro CSU a SPD

O politickém zemětřesení, debaklu nebo těžké porážce pro Křesťanskosociální unii (CSU) a sociální demokracii (SPD) píší po nedělních zemských volbách v Bavorsku německá média. Řada komentátorů je přesvědčena o tom, že dopad silně pocítí i Berlín, podle některých dokonce může padnout německá vláda velké koalice CDU/CSU a SPD vedená kancléřkou Angelou Merkelovou.

Aktivisté z Kliniky chystají ústavní stížnost i schůzku se SŽDC

Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika kvůli sporu o budovu v Jeseniově ulici v Praze na Žižkově chystají ústavní stížnost. Jejich dovolání proti verdiktu o vyklizení žižkovského domu nedávno zamítl Nejvyšší soud. Na svém facebookovém profilu aktivisté oznámili, že příští týden se také mají sejít se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), který jako majitel objektu chce prostory zrekonstruovat na kanceláře.

Ceny přezutí na zimní pneu jsou letos o desetinu vyšší

Ceny přezutí aut na zimní pneumatiky v pneuservisech jsou letos zhruba o desetinu vyšší než loni. Důvodem je nedostatek kvalitních pracovních sil i dlouhodobá stagnace cen v předchozích letech. Na výměnu 15 a 16 palcových pneumatik v kvalitním pneuservisu si tak budou muset čeští řidiči připravit v průměru 700 až 800 Kč. Samotné zimní pneu letos zlevnily nejčastěji o tři až pět procent. Vyplývá to z údajů obchodu Pneumatiky.cz.