Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské lesy na novém webu lákají na výlety i za poznáním

 
středa, 8. června 2016, 06:48

Obyvatelé Brna mají možnost si jednoduše a přehledně naplánovat výlety i dozvědět se víc o místních lesích. Pracovníci magistrátu v uplynulých dnech totiž spustili nový web o příměstských lesích v Brně a okolí. Zájemci na něm najdou aktuální informace, mapy, tipy na rekreaci i zajímavosti.

Nové webové stránky popisují mimo jiné osm lesních oblastí – Vranovské, Soběšické, Bílovické, Střelické, Kohoutovické, Podkomorské a Rozdrojovické lesy a Přírodní park Baba. Mapy se pak dají zobrazovat podle jednotlivých oblastí, ale i podle zájmů – cyklotrasy, naučné stezky, hlavní pěší trasy i významné cíle.

Cílem informačního webového portálu je zdůrazňovat a popularizovat význam příměstského lesa a zveřejňovat doporučení veřejnosti k příjemnějšímu trávení volného času v přírodě. Zároveň má návštěvníky lesa i usměrňovat, vychovávat a především informovat,“ uvedl vedoucí oddělení státní správy lesů, myslivosti a rybářství brněnského magistrátu Vladimír Votava.

Projekt má dvě části: úvodní stránku s informacemi o dění v příměstských lesích a důležitých událostech, kde se zveřejňují aktuality od provozovatele webu, vlastníků a správců lesů, zajímavosti na úseku ochrany přírody a krajiny, myslivosti, fauny, flóry, lesní pedagogiky pro děti a podobně.

Druhá část, mapová, znázorňuje vymezení a popis zájmového území příměstských lesů rozděleného do lesních oblastí. Zaměřuje se na pohybovou a pobytovou rekreaci v lesích, zobrazuje majetkové vymezení vlastníků a správců lesů, znázorňuje různá omezení ve využití území, například zájmy ochrany přírody, myslivosti, ochranná pásma a další. 

Potřeba vyhotovení tohoto projektu vyplynula ze závěrů ‚Koncepce rekreačního využití příměstských lesů v Brně a okolí‘ z roku 2012, z požadavků a nedostatků identifikovaných anketou veřejnosti na téma využití příměstských lesů a v neposlední řadě i z připomínek a podnětů vlastníků lesů a z požadavků dotčených orgánů veřejné správy,“ doplnil Votava.

Celková rozloha území příměstských rekreačních lesů v Brně a okolí je více než 37 tisíc hektarů.

Nové stránky najdete na adrese lesweb.brno.cz  

Zdroj: Brno.cz

Kam dál?

Až o 1400 památek může přijít město Brno na základě rozhodnutí...

středa, 8. června 2016, 06:40

Zrušení památek odstartovala žádost Jihomoravského kraje o stanovisko, zda je kulturní památkovou tišnovská nemocnice,...

Atraktivní nábřeží Svratky navrhnou architekti v soutěži

středa, 8. června 2016, 06:32

Na příjemné chvíle u vody se mohou těšit Brňané. Vedení města v úterý schválilo záměr vyhlásit architektonickou soutěž...

Funkcionalistická čekárna v Brně už možná nebude památkou

úterý, 7. června 2016, 14:56

Funkcionalistická tramvajová čekárna v Brně na Obilním trhu už možná nebude kulturní památkou. Důvodem jsou...

Za manipulace se zakázkami v Brně-Židenicích dal soud podmínky

úterý, 7. června 2016, 12:59

Brněnský městský soud dnes uznal vinnými devět lidí a šest firem z manipulací s veřejnými zakázkami v Brně-Židenicích.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Cizinec v Lamborghini nezvládl na dálnici předjíždění a narazil do svodidel

Na dálnici D1 se opět bouralo. K dopravní nehodě vyjížděli policisté v pondělí 21. května krátce po půl jedné odpoledne, konkrétně na 152,5 kilometr D1 ve směru na Prahu. Na svědomí ji má čtyřicetiletý cizinec, který nezvládl předjíždění.

Česká Miss Jitka Nováčková překvapila svého přítele. V autě strávila 20 hodin kvůli jeho zápasu

Příběhem jako z „červené knihovny“ se na svém Instagramu pochlubila Česká Miss 2011 Jitka Nováčková. Rodačka z Českých Budějc připravila pro svého finského přítele Tima Sparva překvapení, které asi jen tak nečekal. Oporu fotbalového klubu FC Midtjylland překvapila návštěvou před rozhodujícím zápasem o titul dánského šampiona. O emotivní zážitek se pochlubila na sociální síti.

Většinu Česka mohou ve středu zasáhnout silné bouře

Většinu České republiky mohou ve středu ojediněle zasáhnout silné bouřky. Výjimkou je pouze severozápad a jihozápad Čech. Bouře budou slábnout až pozdě večer, vyskytnout se ale mohou i v dalších dnech.