Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravští hasiči dostanou 43 milionů na auta a zbrojnice

 
pátek, 3. června 2016, 07:33

Dobrovolní hasiči z jihu Moravy dostanou od státu dotace 26 milionů korun a Jihomoravský kraj k tomu přidá dalších 17,5 milionu korun. Peníze použijí na nákup dopravních aut a opravy či budování zbrojnic.

Sedmnáctimilionovou podporu schválila krajská rada, sdělila v tiskové zprávě mluvčí kraje Eliška Windová. Jihomoravský kraj už v letošním roce vyčlenil pro dobrovolné hasiče 50 milionů korun jako každoroční podporu. Stejnou částku jim rozdělil loni, dříve dával ročně po 30 milionech.

Nynějších 17 milionů korun, které ještě musí schválit zastupitelstvo, je nad rámec již schválených 50 milionů. "Jedná se o další peníze, které v letošním roce uvolňujeme pro dobrovolné hasiče, a to jako spolufinancování historicky poprvé vládou udělených dotací sborům dobrovolných hasičů," uvedl hejtman Michal Hašek (ČSSD). 

Dodal, že letos kraj a stát dávají peníze na nákup automobilů ve 41 obcích a ve dvou obcích poslouží na hasičské zbrojnice, a to v Židlochovicích a v městské části Brno-Chrlice.

"Jsme jako kraj připravení podílet se společně s vládou na podpoře dobrovolných hasičů i v letech budoucích. Krajské programy budou fungovat i nadále nezávisle na státních dotacích," dodal Hašek.

Za dříve schválených 50 milionů od kraje si hasiči pořídí výzbroj a techniku nebo si upraví zbrojnice. Jihomoravský kraj poskytl v posledních letech dobrovolným hasičům z vlastního rozpočtu zhruba 200 milionů korun.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Žena v domě po utajené oslavě svých dcer nenašla cennosti ani peníze

pátek, 3. června 2016, 07:30

Dvěma dívkám z Brna se tento týden vymkla z rukou oslava, kterou na severu města uspořádaly pro známé v domě své matky.

Vítězem soutěže Vinařství roku je Zámecké vinařství Bzenec

pátek, 3. června 2016, 07:20

Vítězem sedmého ročníku soutěže o titul Vinařství roku 2015, pořádané Svazem vinařů ČR, se stala společnost Zámecké...

Na přehradě kotví 60 m dlouhý vorový pramen

čtvrtek, 2. června 2016, 17:42

Zhruba 60 metrů dlouhý vorový pramen postavili odborníci na Brněnské přehradě. Lidé se s ním budou moci seznámit do...

Příběh Lužánek ocenili na stadiónu Realu Madrid. Trumfl Arsenal i...

čtvrtek, 2. června 2016, 17:26

Příběh oživení fotbalového stadiónu za Lužánkami v Brně zvítězil v soutěži Stadium Business Awards v kategorii...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.