Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno se stává atraktivním městem pro oblast sdílených služeb

 
středa, 1. června 2016, 14:29

Brno se stává atraktivním městem pro oblast sdílených podnikových služeb, která zahrnuje například finanční, účetní a IT služby nebo zákaznickou podporu.

V moravské metropoli působí v tomto segmentu už 15.000 zaměstnanců, což reprezentuje téměř šest procent všech produktivních občanů města a současně 22 procent celého českého trhu sdílených podnikových služeb. Oborová asociace očekává v této oblasti další růst zhruba o pětinu ročně. Association of Business Service Leaders in the Czech Republic to uvedla v tiskové zprávě.

V Brně jsou celkově nižší náklady na zaměstnance než v Praze. Město také podle odborníků láká firmy svou polohou. "Zdejší vysoké školy jsou doslova líhní mladých talentů, kteří ovládají pokročilou práci s počítačem a jsou i dostatečně jazykově vybaveni. Jde o ideální kombinaci, kterou společnosti s expozicí vůči zahraničí vyhledávají," uvedl analytik společnosti Cyrrus Jiří Šimara. Velkou roli podle něj hraje i to, že oproti Praze se může Brno pochlubit mnohem nižšími nájmy kanceláří při srovnatelné kvalitě.

Podle výkonného ředitele asociace ABSL Jonathana Appletona do Brna přišlo už 30 investorů z oboru. "Svá sídla zde mají společnosti zvučných jmen, jako například Infosys, Edwards, Zebra, Lufthansa a mnohé další. V současnosti sledujeme zvýšený zájem o Brno i u dalších firem, a tak se dá očekávat, že se řady brněnských center podnikových služeb ještě rozrostou o další významná jména," uvedl Apleton.

Nedávno ohlásil další rozšíření například výrobce vakuových a tlakových čerpadel Edwards, který přijme v příštích dvou letech až 200 nových zaměstnanců ve svém centru sdílených služeb, které rozšiřuje v Brně.

Nabírat chce zejména absolventy vysokých škol. "Brno bylo vybráno pro svou strategickou polohu v kombinaci s faktem, že jde o univerzitní město s mladou vzdělanou pracovní sílou. Také jsme svého rozhodnutí nikdy nelitovali a jsme připraveni na další expanzi," uvedl Roman Pavloušek ze společnosti Edwards.

Tisková zpráva, ČTK
  

 


 

Kam dál?

Na Špilberku se bude besedovat o migraci

středa, 1. června 2016, 10:09

Aktuální výstavu Steve McCurry: Photographer doprovodí tento čtvrtek další akce – beseda s názvem Češi a migrační...

Člověk v tísni ocenil aktivní mladé lidi. Mezi nimi i Lucii...

úterý, 31. května 2016, 19:00

V pražském kině Lucerna dnes byly již potřetí předány ceny Gratias Tibi pro mladé lidi, kteří pozitivně ovlivňují své...

Na Dopravním hřišti Riviéra soutěžili nejlepší mladí cyklisté kraje

úterý, 31. května 2016, 17:33

Vštípit dětem potřebné vědomosti a dopravní návyky, aby uměly správně reagovat na situace v silničním provozu a...

Oblast Holáseckých jezer v Brně čeká revitalizace za 38 milionů

úterý, 31. května 2016, 17:26

Brno za 38 milionů korun zrevitalizuje oblast Holáseckých jezer, která jsou přírodní památkou. Novinářům dnes o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Uteč – Skryj se – Bojuj. Policisté spolu s krajem představili projekt Ozbrojený útočník ve škole

Policisté spolu s Jihočeským krajem dnes představili pokračování preventivního projektu „Ozbrojený útočník ve škole.“ Celkem 5 dílů je připraveno pro základní a střední školy v jižních Čechách. Smyslem a cílem projektu je připravit žáky, ale i zaměstnance školy, na hrozbu útoku ozbrojeného útočníka, přímý kontakt s útočníkem nebo správné vyhodnocení krizové situace.

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.