Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno se stává atraktivním městem pro oblast sdílených služeb

 
středa, 1. června 2016, 14:29

Brno se stává atraktivním městem pro oblast sdílených podnikových služeb, která zahrnuje například finanční, účetní a IT služby nebo zákaznickou podporu.

V moravské metropoli působí v tomto segmentu už 15.000 zaměstnanců, což reprezentuje téměř šest procent všech produktivních občanů města a současně 22 procent celého českého trhu sdílených podnikových služeb. Oborová asociace očekává v této oblasti další růst zhruba o pětinu ročně. Association of Business Service Leaders in the Czech Republic to uvedla v tiskové zprávě.

V Brně jsou celkově nižší náklady na zaměstnance než v Praze. Město také podle odborníků láká firmy svou polohou. "Zdejší vysoké školy jsou doslova líhní mladých talentů, kteří ovládají pokročilou práci s počítačem a jsou i dostatečně jazykově vybaveni. Jde o ideální kombinaci, kterou společnosti s expozicí vůči zahraničí vyhledávají," uvedl analytik společnosti Cyrrus Jiří Šimara. Velkou roli podle něj hraje i to, že oproti Praze se může Brno pochlubit mnohem nižšími nájmy kanceláří při srovnatelné kvalitě.

Podle výkonného ředitele asociace ABSL Jonathana Appletona do Brna přišlo už 30 investorů z oboru. "Svá sídla zde mají společnosti zvučných jmen, jako například Infosys, Edwards, Zebra, Lufthansa a mnohé další. V současnosti sledujeme zvýšený zájem o Brno i u dalších firem, a tak se dá očekávat, že se řady brněnských center podnikových služeb ještě rozrostou o další významná jména," uvedl Apleton.

Nedávno ohlásil další rozšíření například výrobce vakuových a tlakových čerpadel Edwards, který přijme v příštích dvou letech až 200 nových zaměstnanců ve svém centru sdílených služeb, které rozšiřuje v Brně.

Nabírat chce zejména absolventy vysokých škol. "Brno bylo vybráno pro svou strategickou polohu v kombinaci s faktem, že jde o univerzitní město s mladou vzdělanou pracovní sílou. Také jsme svého rozhodnutí nikdy nelitovali a jsme připraveni na další expanzi," uvedl Roman Pavloušek ze společnosti Edwards.

Tisková zpráva, ČTK
  

 


 

Kam dál?

Na Špilberku se bude besedovat o migraci

středa, 1. června 2016, 10:09

Aktuální výstavu Steve McCurry: Photographer doprovodí tento čtvrtek další akce – beseda s názvem Češi a migrační...

Člověk v tísni ocenil aktivní mladé lidi. Mezi nimi i Lucii...

úterý, 31. května 2016, 19:00

V pražském kině Lucerna dnes byly již potřetí předány ceny Gratias Tibi pro mladé lidi, kteří pozitivně ovlivňují své...

Na Dopravním hřišti Riviéra soutěžili nejlepší mladí cyklisté kraje

úterý, 31. května 2016, 17:33

Vštípit dětem potřebné vědomosti a dopravní návyky, aby uměly správně reagovat na situace v silničním provozu a...

Oblast Holáseckých jezer v Brně čeká revitalizace za 38 milionů

úterý, 31. května 2016, 17:26

Brno za 38 milionů korun zrevitalizuje oblast Holáseckých jezer, která jsou přírodní památkou. Novinářům dnes o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Může hlína v jídle léčit obezitu? Prý zbavuje tuků

Dát si při večeři jako přílohu určitý druh hlíny možná pomáhá při prevenci obezity. Hlína z organismu vyplavuje tuk, tvrdí nová studie, o níž informoval britský server Mail Online.

ŘSD o víkendu vyrazilo na kontrolu. Na problematickém úseku nebyl žádný dělník

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan dostala příkaz k opravě vysypaných kaveren. Podle ŘSD se situace na místě nijak nezměnila. Novinářům to dnes řekl jeho mluvčí Jan Rýdl. Podle aktuálních informací v sobotu ani dnes nikdo na opravě vysypaných kavaren nepracoval.

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na Silvestra

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu se Češi asi o svátcích nedočkají. Příští víkend mají teploty vystoupat až na pět stupňů.