Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Den dětí s Nadačním fondem Emil v Brně: Zkusíte si florbal na vozíku?

 
pondělí, 30. května 2016, 16:46

Netradiční oslava Dne dětí je připravena na středu 1. června v Brně. V rámci doprovodného program Světových her handicapované mládeže 2016 připravil Nadační fond Emil speciální program oslavy Dne dětí, která se uskuteční na Náměstí Svobody v odpoledních hodinách (13.00 – 18.00 hod).

Světové hry handicapované mládeže se uskuteční na přelomu června a července v Praze. V rámci propagace nejenom této významné akce, ale take sportu handicapovaných, je na středu do Brna připraveno zábavné odpoledne, v jehož rámci si budou moct lidé na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to žít s handicapem.

Na náměstí bude vytvořen prostor pro prezentaci sportovních klubů handicapovaných a organizací, zabývajících se jejich podporou. Jednotlivé kluby se budou prezentovat různé sporty, nebudou chybět ukázky různých sportů – basketbalu, ragby, florbalu na vozíku, golfu, boccie, handbike…. Na hřišti proběhnou mini zápasy v jednotlivých sportech, do kterých se může zapojit veřejnost.

Program bude doplněn o soutěže pro děti, vystoupení taneční skupiny vozíčkářů nebo např. instrukce o bezpečnost na silnicích.

Celý program se uskuteční v souladu s akcí Brno-město uprostřed Evropy, která bude probíhat rovněž na Náměstí Svobody, obě akce budou vzájemně propojeny a ukončeny vystoupením skupiny Ondráš.

Cíl sportovního odpoledne s Nadačním fondem Emil je jednoznačný – kromě oslavy Dne dětí jde o pochopení smysluplné integrace postižených do života majoritní společnosti, zvýšení porozumění, empatie, tolerance a boření bariér mezi lidmi.

Nadační fond Emil je nezisková organizace pomáhající handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci.

Do roku 2003 se jednalo o projekt Emil Českého paralympijského výboru. V roce 2009 byl projekt oficiálně prohlášen Nadačním fondem Emil. Nadační fond Emil do dnešního dne podpořil přes 8 tisíc individuálních sportovců i sportovních klubů. Jeho základním posláním je být symbolem účinné pomoci handicapovaným mladým sportovcům, pomáhat jim v rámci celé ČR prostřednictvím sportu překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat ten „svůj“ smysl života.

Partnerem akce je Jihomoravský kraj a záštitu nad ní převzal pan hejtman JUDr. Michal Hašek.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Letní koupaliště Riviéra a Zábrdovice zahajují sezónu

pondělí, 30. května 2016, 16:27

V letošním roce otevírají Koupaliště Riviéra a Letní koupaliště Zábrdovice první sobotu v měsíci červnu – 4. 6. 2016....

SENIOR BUS vyráží do ulic

pondělí, 30. května 2016, 16:24

Od 1. června 2016 spustí Dopravní podnik města Brna ve spolupráci s Odborem sociální péče Magistrátu města Brna novou...

Mámou v Brně! Zaostřeno na: dětské kavárny

pondělí, 30. května 2016, 08:32

Jsem máma dvou malých kluků. A moje „maminkovská role“ je pro mě opravdu velmi zasádní – a prioritní. Jsem tedy v první...

Letní Brněnský vývar se poprvé uskuteční pod širým nebem a vítěz...

pondělí, 30. května 2016, 08:24

Crowdfundingová akce Brněnský vývar vyhlásila další výzvu pro brněnské projekty se společenským přesahem a ve svém...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • ANO v Brně vyšachováno! ODS uzavřela koalici...

  • Moldávec přepadl a okradl v Brně ženu,...

  • Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou...

  • V Brně začne oprava Zábrdovické a mostu přes...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Německá média píší o zemětřesení a debaklu pro CSU a SPD

O politickém zemětřesení, debaklu nebo těžké porážce pro Křesťanskosociální unii (CSU) a sociální demokracii (SPD) píší po nedělních zemských volbách v Bavorsku německá média. Řada komentátorů je přesvědčena o tom, že dopad silně pocítí i Berlín, podle některých dokonce může padnout německá vláda velké koalice CDU/CSU a SPD vedená kancléřkou Angelou Merkelovou.

Aktivisté z Kliniky chystají ústavní stížnost i schůzku se SŽDC

Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika kvůli sporu o budovu v Jeseniově ulici v Praze na Žižkově chystají ústavní stížnost. Jejich dovolání proti verdiktu o vyklizení žižkovského domu nedávno zamítl Nejvyšší soud. Na svém facebookovém profilu aktivisté oznámili, že příští týden se také mají sejít se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), který jako majitel objektu chce prostory zrekonstruovat na kanceláře.

Ceny přezutí na zimní pneu jsou letos o desetinu vyšší

Ceny přezutí aut na zimní pneumatiky v pneuservisech jsou letos zhruba o desetinu vyšší než loni. Důvodem je nedostatek kvalitních pracovních sil i dlouhodobá stagnace cen v předchozích letech. Na výměnu 15 a 16 palcových pneumatik v kvalitním pneuservisu si tak budou muset čeští řidiči připravit v průměru 700 až 800 Kč. Samotné zimní pneu letos zlevnily nejčastěji o tři až pět procent. Vyplývá to z údajů obchodu Pneumatiky.cz.