Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Den dětí s Nadačním fondem Emil v Brně: Zkusíte si florbal na vozíku?

 
pondělí, 30. května 2016, 16:46

Netradiční oslava Dne dětí je připravena na středu 1. června v Brně. V rámci doprovodného program Světových her handicapované mládeže 2016 připravil Nadační fond Emil speciální program oslavy Dne dětí, která se uskuteční na Náměstí Svobody v odpoledních hodinách (13.00 – 18.00 hod).

Světové hry handicapované mládeže se uskuteční na přelomu června a července v Praze. V rámci propagace nejenom této významné akce, ale take sportu handicapovaných, je na středu do Brna připraveno zábavné odpoledne, v jehož rámci si budou moct lidé na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to žít s handicapem.

Na náměstí bude vytvořen prostor pro prezentaci sportovních klubů handicapovaných a organizací, zabývajících se jejich podporou. Jednotlivé kluby se budou prezentovat různé sporty, nebudou chybět ukázky různých sportů – basketbalu, ragby, florbalu na vozíku, golfu, boccie, handbike…. Na hřišti proběhnou mini zápasy v jednotlivých sportech, do kterých se může zapojit veřejnost.

Program bude doplněn o soutěže pro děti, vystoupení taneční skupiny vozíčkářů nebo např. instrukce o bezpečnost na silnicích.

Celý program se uskuteční v souladu s akcí Brno-město uprostřed Evropy, která bude probíhat rovněž na Náměstí Svobody, obě akce budou vzájemně propojeny a ukončeny vystoupením skupiny Ondráš.

Cíl sportovního odpoledne s Nadačním fondem Emil je jednoznačný – kromě oslavy Dne dětí jde o pochopení smysluplné integrace postižených do života majoritní společnosti, zvýšení porozumění, empatie, tolerance a boření bariér mezi lidmi.

Nadační fond Emil je nezisková organizace pomáhající handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci.

Do roku 2003 se jednalo o projekt Emil Českého paralympijského výboru. V roce 2009 byl projekt oficiálně prohlášen Nadačním fondem Emil. Nadační fond Emil do dnešního dne podpořil přes 8 tisíc individuálních sportovců i sportovních klubů. Jeho základním posláním je být symbolem účinné pomoci handicapovaným mladým sportovcům, pomáhat jim v rámci celé ČR prostřednictvím sportu překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat ten „svůj“ smysl života.

Partnerem akce je Jihomoravský kraj a záštitu nad ní převzal pan hejtman JUDr. Michal Hašek.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Letní koupaliště Riviéra a Zábrdovice zahajují sezónu

pondělí, 30. května 2016, 16:27

V letošním roce otevírají Koupaliště Riviéra a Letní koupaliště Zábrdovice první sobotu v měsíci červnu – 4. 6. 2016....

SENIOR BUS vyráží do ulic

pondělí, 30. května 2016, 16:24

Od 1. června 2016 spustí Dopravní podnik města Brna ve spolupráci s Odborem sociální péče Magistrátu města Brna novou...

Mámou v Brně! Zaostřeno na: dětské kavárny

pondělí, 30. května 2016, 08:32

Jsem máma dvou malých kluků. A moje „maminkovská role“ je pro mě opravdu velmi zasádní – a prioritní. Jsem tedy v první...

Letní Brněnský vývar se poprvé uskuteční pod širým nebem a vítěz...

pondělí, 30. května 2016, 08:24

Crowdfundingová akce Brněnský vývar vyhlásila další výzvu pro brněnské projekty se společenským přesahem a ve svém...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Česká republika si připomíná okupaci 1968, Babiše u Českého rozhlasu vypískali

Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ohrožena. Každý si může říkat, co chce, založit stranu nebo hnutí a cokoliv kritizovat, uvedl předseda vlády při pietě za oběti událostí srpna 1968 před budovou Českého rozhlasu. Celý Babišův projev provázel na pražské Vinohradské třídě pískot a skandování přítomných. Babiš řekl, že to nebude komentovat a hned po projevu odjel.

Ruská média věnují pozornost srpnu 1968, pohled bývá rozdílný

Ruská média věnují značnou pozornost 50. výročí vpádu sovětských vojsk do Československa, škála pohledů sahá od odsuzování tohoto potlačení pražského jara jako pokusu o vybudování socialismu s lidskou tváří až po obhajobu bratrské pomoci, která podle názoru státní agentury RIA Novosti zachovala mír po dalších 20 let.

Při okupaci mu sedmi ranami rozstříleli nohy, nevěřil realitě a prostrčil si prst kolenem

Na 21. srpen nezapomene nikdy ani Petr Šída. Tehdy mu bylo čtyřiadvacet let a před libereckou radnicí schytal sedm kulek. Sanitku ale přenechal jinému, před čtyřmi lety za to dokonce získal ocenění.