Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Den dětí s Nadačním fondem Emil v Brně: Zkusíte si florbal na vozíku?

 
pondělí, 30. května 2016, 16:46

Netradiční oslava Dne dětí je připravena na středu 1. června v Brně. V rámci doprovodného program Světových her handicapované mládeže 2016 připravil Nadační fond Emil speciální program oslavy Dne dětí, která se uskuteční na Náměstí Svobody v odpoledních hodinách (13.00 – 18.00 hod).

Světové hry handicapované mládeže se uskuteční na přelomu června a července v Praze. V rámci propagace nejenom této významné akce, ale take sportu handicapovaných, je na středu do Brna připraveno zábavné odpoledne, v jehož rámci si budou moct lidé na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to žít s handicapem.

Na náměstí bude vytvořen prostor pro prezentaci sportovních klubů handicapovaných a organizací, zabývajících se jejich podporou. Jednotlivé kluby se budou prezentovat různé sporty, nebudou chybět ukázky různých sportů – basketbalu, ragby, florbalu na vozíku, golfu, boccie, handbike…. Na hřišti proběhnou mini zápasy v jednotlivých sportech, do kterých se může zapojit veřejnost.

Program bude doplněn o soutěže pro děti, vystoupení taneční skupiny vozíčkářů nebo např. instrukce o bezpečnost na silnicích.

Celý program se uskuteční v souladu s akcí Brno-město uprostřed Evropy, která bude probíhat rovněž na Náměstí Svobody, obě akce budou vzájemně propojeny a ukončeny vystoupením skupiny Ondráš.

Cíl sportovního odpoledne s Nadačním fondem Emil je jednoznačný – kromě oslavy Dne dětí jde o pochopení smysluplné integrace postižených do života majoritní společnosti, zvýšení porozumění, empatie, tolerance a boření bariér mezi lidmi.

Nadační fond Emil je nezisková organizace pomáhající handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci.

Do roku 2003 se jednalo o projekt Emil Českého paralympijského výboru. V roce 2009 byl projekt oficiálně prohlášen Nadačním fondem Emil. Nadační fond Emil do dnešního dne podpořil přes 8 tisíc individuálních sportovců i sportovních klubů. Jeho základním posláním je být symbolem účinné pomoci handicapovaným mladým sportovcům, pomáhat jim v rámci celé ČR prostřednictvím sportu překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat ten „svůj“ smysl života.

Partnerem akce je Jihomoravský kraj a záštitu nad ní převzal pan hejtman JUDr. Michal Hašek.

Tisková zpráva

Kam dál?

Letní koupaliště Riviéra a Zábrdovice zahajují sezónu

pondělí, 30. května 2016, 16:27

V letošním roce otevírají Koupaliště Riviéra a Letní koupaliště Zábrdovice první sobotu v měsíci červnu – 4. 6. 2016....

SENIOR BUS vyráží do ulic

pondělí, 30. května 2016, 16:24

Od 1. června 2016 spustí Dopravní podnik města Brna ve spolupráci s Odborem sociální péče Magistrátu města Brna novou...

Mámou v Brně! Zaostřeno na: dětské kavárny

pondělí, 30. května 2016, 08:32

Jsem máma dvou malých kluků. A moje „maminkovská role“ je pro mě opravdu velmi zasádní – a prioritní. Jsem tedy v první...

Letní Brněnský vývar se poprvé uskuteční pod širým nebem a vítěz...

pondělí, 30. května 2016, 08:24

Crowdfundingová akce Brněnský vývar vyhlásila další výzvu pro brněnské projekty se společenským přesahem a ve svém...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Cizinec v Lamborghini nezvládl na dálnici předjíždění a narazil do svodidel

Na dálnici D1 se opět bouralo. K dopravní nehodě vyjížděli policisté v pondělí 21. května krátce po půl jedné odpoledne, konkrétně na 152,5 kilometr D1 ve směru na Prahu. Na svědomí ji má čtyřicetiletý cizinec, který nezvládl předjíždění.

Česká Miss Jitka Nováčková překvapila svého přítele. V autě strávila 20 hodin kvůli jeho zápasu

Příběhem jako z „červené knihovny“ se na svém Instagramu pochlubila Česká Miss 2011 Jitka Nováčková. Rodačka z Českých Budějc připravila pro svého finského přítele Tima Sparva překvapení, které asi jen tak nečekal. Oporu fotbalového klubu FC Midtjylland překvapila návštěvou před rozhodujícím zápasem o titul dánského šampiona. O emotivní zážitek se pochlubila na sociální síti.

Většinu Česka mohou ve středu zasáhnout silné bouře

Většinu České republiky mohou ve středu ojediněle zasáhnout silné bouřky. Výjimkou je pouze severozápad a jihozápad Čech. Bouře budou slábnout až pozdě večer, vyskytnout se ale mohou i v dalších dnech.