Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Den dětí s Nadačním fondem Emil v Brně: Zkusíte si florbal na vozíku?

 
pondělí, 30. května 2016, 16:46

Netradiční oslava Dne dětí je připravena na středu 1. června v Brně. V rámci doprovodného program Světových her handicapované mládeže 2016 připravil Nadační fond Emil speciální program oslavy Dne dětí, která se uskuteční na Náměstí Svobody v odpoledních hodinách (13.00 – 18.00 hod).

Světové hry handicapované mládeže se uskuteční na přelomu června a července v Praze. V rámci propagace nejenom této významné akce, ale take sportu handicapovaných, je na středu do Brna připraveno zábavné odpoledne, v jehož rámci si budou moct lidé na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to žít s handicapem.

Na náměstí bude vytvořen prostor pro prezentaci sportovních klubů handicapovaných a organizací, zabývajících se jejich podporou. Jednotlivé kluby se budou prezentovat různé sporty, nebudou chybět ukázky různých sportů – basketbalu, ragby, florbalu na vozíku, golfu, boccie, handbike…. Na hřišti proběhnou mini zápasy v jednotlivých sportech, do kterých se může zapojit veřejnost.

Program bude doplněn o soutěže pro děti, vystoupení taneční skupiny vozíčkářů nebo např. instrukce o bezpečnost na silnicích.

Celý program se uskuteční v souladu s akcí Brno-město uprostřed Evropy, která bude probíhat rovněž na Náměstí Svobody, obě akce budou vzájemně propojeny a ukončeny vystoupením skupiny Ondráš.

Cíl sportovního odpoledne s Nadačním fondem Emil je jednoznačný – kromě oslavy Dne dětí jde o pochopení smysluplné integrace postižených do života majoritní společnosti, zvýšení porozumění, empatie, tolerance a boření bariér mezi lidmi.

Nadační fond Emil je nezisková organizace pomáhající handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci.

Do roku 2003 se jednalo o projekt Emil Českého paralympijského výboru. V roce 2009 byl projekt oficiálně prohlášen Nadačním fondem Emil. Nadační fond Emil do dnešního dne podpořil přes 8 tisíc individuálních sportovců i sportovních klubů. Jeho základním posláním je být symbolem účinné pomoci handicapovaným mladým sportovcům, pomáhat jim v rámci celé ČR prostřednictvím sportu překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat ten „svůj“ smysl života.

Partnerem akce je Jihomoravský kraj a záštitu nad ní převzal pan hejtman JUDr. Michal Hašek.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Letní koupaliště Riviéra a Zábrdovice zahajují sezónu

pondělí, 30. května 2016, 16:27

V letošním roce otevírají Koupaliště Riviéra a Letní koupaliště Zábrdovice první sobotu v měsíci červnu – 4. 6. 2016....

SENIOR BUS vyráží do ulic

pondělí, 30. května 2016, 16:24

Od 1. června 2016 spustí Dopravní podnik města Brna ve spolupráci s Odborem sociální péče Magistrátu města Brna novou...

Mámou v Brně! Zaostřeno na: dětské kavárny

pondělí, 30. května 2016, 08:32

Jsem máma dvou malých kluků. A moje „maminkovská role“ je pro mě opravdu velmi zasádní – a prioritní. Jsem tedy v první...

Letní Brněnský vývar se poprvé uskuteční pod širým nebem a vítěz...

pondělí, 30. května 2016, 08:24

Crowdfundingová akce Brněnský vývar vyhlásila další výzvu pro brněnské projekty se společenským přesahem a ve svém...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Stánky mezi Tescem a podchodem u nádraží...

  • Po Dornychu se dnes večer projede poslední...

  • Mladý muž se pokusil o sebevraždu skokem z...

  • Nákladní vlak v neděli v Podivíně srazil a...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Za šizení do Vltavy aneb Jaké to bylo, když spotřebitele...

Máslo nastavené lojem, tlučený pepř chlebovou kůrkou, sůl vápnem. Uhynulí lososi obarvení krví...

Soud v Jihoafrické republice rozhodl, že Krejčíř může být...

Čech Radovan Krejčíř může být vydán do České republiky. V pátek 16. března o tom rozhodl soud v...

Dejte nám auto, zaplatíme pokuty. Známý „ochránce kuřáckých...

Kontroverzní podnikatel Petr Kocourek, který stojí za projekty jako je kuřácký klub Libertas,...