Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní koupaliště Riviéra a Zábrdovice zahajují sezónu

 
pondělí, 30. května 2016, 16:27

V letošním roce otevírají Koupaliště Riviéra a Letní koupaliště Zábrdovice první sobotu v měsíci červnu – 4. 6. 2016. Aquapark Kohoutovice otevřel střešní bazén již 15. 5. 2016.

Na letošní návštěvníky se připravují brněnská letní koupaliště Riviéra i Zábrdovice. Jejich otevření se chystá v sobotu 4. června.

Koupaliště Zábrdovice nabízí pro celou rodinu k vodním hrátkám ojedinělé brněnské atrakce v podobě vlnobití nebo tobogánu dlouhého 73 metrů, Vedle tří venkovních bazénů zde najdou děti na dětském hřišti houpačky, průlezky, kreslící tabule či pískoviště s jemným plážovým pískem. Rodiče uvítají hřiště blízko občerstvení, takže mohou mít děti stále pod dohledem. Návštěvníci si zde mohou zahrát beachvolejbal, badminton, minigolf, ping-pong, kuželky či pétanque.

Pokračovat budeme v loňské novince, ranní dvouhodinovce kondičního plávání,“ podotýká Martin Mikš, generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT, a. s., která městská sportoviště provozuje.

Koupaliště Riviéra také dokončuje přípravné práce – čištění bazénového koryta, napouštění vody, kontrola technologie a úpravu okolí bazénů. Areál je vyhledávaným místem především pro své malebné prostředí v údolí řeky Svratky. Kaskáda tří bazénů vybudovaná uměle v přírodním říčním korytě v celkové délce 390 metrů představuje výjimečný komplex. Nechybí zde dětské hřiště se skluzavkou a houpačkami, občerstvení a také 4 hřiště na beachvolejbal, badminton nebo ping-pong.

Letos poprvé se Brňané mohou v letních měsících pobavit i přiučit v přilehlém Areálu dopravní výchovy. Pro aktivní sportovní nadšence jsou připravena odpoledne s různorodou nabídkou cvičení – trampolínky, kruhový trénink a pro děti animační program plný soutěží a her. Pro děti jsme na koupališti připravili letní příměstské tábory.

Plavečtí trenéři se budou dětem věnovat v bazénu i na suchu. Čeká je i výuka angličtiny nebo výlety na přehradu,“ pozvala děti vedoucí koupaliště Blanka Kytlicová.

Dne 15. 5. 2016 zahájil letní koupání Aquapark Kohoutovice otevřením střešního bazénu. Vedle vnitřního bazénu s tobogánem, saunou a posilovnou láká návštěvníky na koupání v otevřeném střešním bazénu. Na terase jsou k dispozici polohovatelná lehátka se slunečníky a občerstvení, kde lze využít k placení čipové hodinky. Otevřeno bude v v průběhu prázdnin v rozsahu 8:30 h – 20:45 h.

Zbroj: Brno.cz

 


 

Kam dál?

SENIOR BUS vyráží do ulic

pondělí, 30. května 2016, 16:24

Od 1. června 2016 spustí Dopravní podnik města Brna ve spolupráci s Odborem sociální péče Magistrátu města Brna novou...

Mámou v Brně! Zaostřeno na: dětské kavárny

pondělí, 30. května 2016, 08:32

Jsem máma dvou malých kluků. A moje „maminkovská role“ je pro mě opravdu velmi zasádní – a prioritní. Jsem tedy v první...

Letní Brněnský vývar se poprvé uskuteční pod širým nebem a vítěz...

pondělí, 30. května 2016, 08:24

Crowdfundingová akce Brněnský vývar vyhlásila další výzvu pro brněnské projekty se společenským přesahem a ve svém...

Kaskadéři v Brně otevřeli nové centrum. Lákají veřejnost i filmaře

neděle, 29. května 2016, 19:54

Areál bývalé továrny v Řečkovicích, kde se dříve likvidovalo raketové palivo, je nově jednou z hlavních adres...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.