Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Kaskadéři v Brně otevřeli nové centrum. Lákají veřejnost i filmaře

 
neděle, 29. května 2016, 19:54

Areál bývalé továrny v Řečkovicích, kde se dříve likvidovalo raketové palivo, je nově jednou z hlavních adres Evropského kaskadérství. Alespoň se o to snaží Czech Stunts tým, který si dává za cíl udělat z Brna významné město filmu.

Své prostory otevírají kaskadéři z Brna i pro širokou veřejnost. “Do kaskadérského segmentu se dá těžce dostat. Tak jsme se rozhodli, že to celé postavíme trošku na hlavu a dáme možnost každému, kdo o ní bude stát. Otevřeli jsme kurzy pro širokou veřejnost a ti nejlepší mají možnost stát se členy týmu,” říká zakladatel Czech Stunts týmu Jiří Kosorínský a dodává, že úplně každý si může kaskadérské řemeslo na vlastní kůži vyzkoušet. “Hořící lidi? Není problém,” říká. Krom workshopů pro veřejnost se v areálu čas od času odehrávají firemní teambuildingy. (Odpolední akce ala “zastřel si svého šéfredaktora?” Do toho jdeme!)

Kořeny prostorů v Řečkovicích naznačují, co se asi běžně v areálu odehrává. Právě tlusté stěny areálu dimenzované na výbuch raketového paliva jsou na kaskadérské kousky ideální. Jak moc podléhají “testování” zatím nemůžeme určit, ale podle Jiřího se aspoň nikdo nemusí bát, že se něco rozbije či nedejbože zbortí. Samozřejmostí areálu jsou zelené stěny nezbytné pro speciální efekty. “Ateliér by měl sloužit na natáčení i amatérským filmařům. Chceme, aby se v Brně pořádně začalo točit, takže máme ceny nastaveny opravdu na minimum,” vysvětluje Jiří. V Brně je prý spousta talentovaných filmařů a je škoda, že když se v Česku řekne film, myslí se tím Praha.

Nutno říci, že našlápnuto má Jirkův tým velice dobře. Na pilotní díl seriálu Kaskadéři s.r.o. jsou podle Jirky výborné ohlasy. Částečně také proto že nic v podobném formátu (vysoce kvalitně zpracovaný komediální akční seriál) v Česku nenajdete. “Už teď se nám díky tomu otevírají cesty k velkým producentům a zajímavým kontaktům, které jsme vůbec nečekali,” uzavírá Jiří v naději na světlé zítřky.

O Czech Stunts Teamu

Tým byl založen roku 2005. V roce 2009 získali v pořadu „Den D“ 3 z 5 investorů a založili společnost „Agilitas s.r.o.“ V roce 2014 získali certifikát z European stunt school in Copenhagen. Celý tým tvoří talentovaní profesionálové, kteří sdílí neutichající vášeň ke kaskadérské profesi. Disponují profesionálními kaskadéry, specialisty na bojová umění, šermíři, experty na speciální efekty a pyrotechniky.

Filozofií týmu je, že jen díky neustálému technologickému rozvoji, týmové spolupráci a sebe zdokonalování, může být nejen mezi nejlepšími, ale také neustále posouvat kaskadérské odvětví vpřed.

Kam dál?

Lužánky přichystaly na léto 235 táborů pro děti

neděle, 29. května 2016, 11:17

Středisko volného času Lužánky v Brně připravilo na léto 235 táborů pro děti. Z nich je 47 pobytových a 188...

Víkend ve znamení bouřek. Hodějice zasáhla blesková povodeň

neděle, 29. května 2016, 10:50

Výstrahy meteorologů před silnými bouřkami se naplnily. V pátek i v sobotu se přes jižní Moravu přehnaly silné bouřky....

FOTO: Neznámý pachatel barvou postříkal kromě domu i koně

pátek, 27. května 2016, 12:38

Nesmyslně řádil v obci poblíž Tišnova zatím neznámý pachatel. Ten řešil pravděpodobné osobní sousedské spory opravdu...

Náměstí Svobody odpoledne ovládnou reprezentanti jízdních policií

pátek, 27. května 2016, 12:25

Poslední květnový víkend se v Brně uskuteční 19. ročník Mezinárodního Policejního mistrovství České republiky 2015 v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Vizuální stránka jídla nesmyslně nabývá na důležitosti, říká Zdeněk Pohlreich

V Česku před lety nastartoval malou gastronomickou revoluci. Díky televiznímu pořadu ukazoval, že jíst se dá kvalitně a není to ani nic složitého. Zdeněk Pohlreich je dnes stále jednou z nejvýraznějších tváří gastronomického byznysu u nás. V dalším díle Drbárny se rozpovídal třeba o životě v zahraničí nebo o tom, že jídlo by mělo především dobře chutnat.

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?