Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní akce na Divadelním dvoře, v lednickém areálu a na Biskupském dvoře

 
středa, 25. května 2016, 09:13

S teplými dny ožívá Divadelní dvorana Městského divadla Brno mnohými akcemi.

Už dnes se Dvůr promění ve startoviště závodu motocyklů Jawa 350 retro. V 17.50 h totiž slavnostně odstartuje primátor Petr Vokřál Víkendový maraton. Odpoledne však začne již ve 14.00 h a těšit se můžete na benefiční koncert Veronicy, Martina Kurce, Hany Robinson, dua HLAHOLIM a dalších. To vše na podporu lidí s roztroušenou sklerózou.

V pátek startuje festival Divadelní svět Brno a to v 16.00 h představením Divadla Drak – Amundsen kontra Scott. Mezi lákavé tituly patří také muzikál Tisícročná včela divadla z Nitry,  dvě úspěšné francouzské komedie Otec, Matka kladenského divadla či kouzelná čertovská pohádka Dalskabáty hříšná ves Jihočeského divadla. Festival bude probíhat až do 31. května a bude zakončen asi tím nejzajímavějším titulem, které přiváží Theater Bremen – Das Schloss/ Zámek. Festival přináší ještě spoustu dalších představení, které najdete na stránkách www.divadelnisvetr.cz.

Ani letos nebude chybět oblíbený Dětský den na Divadelním dvoře. V sobotu 4. 6. od 10.00 h se již poosmé můžete spolu s dětmi radovat z atraktivního programu. Čekají na Vás a Vaše děti různé soutěže, drobné dárky a všelijaké atrakce. Odpoledne se pak můžete těšit na oblíbenou Mary Poppins!

Program se poté přenese až do zámeckého parku v Lednici, kde se budou konat již po páté tradiční letní open-air představení. Letos to bude originální pojetí Bernsteinovy klasiky Jazz Side Story. Lednický areál se rozezní slavnými melodiemi v pátek 11. června ve 20.30 h. Hned následující den v sobotu 12. června,  budete moci se svými potomky oslavit v lednickém areálu Dětský den se Sněhurkou a sedmi trpaslíky. Vstupenky si můžete zakoupit na adrese www.muzikalyvlednici.cz.

Poslední letní akcí bude představení na Biskupském dvoře, které začíná již v pátek 17. června generálkou slavné muzikálové baladyRadúz a Mahulena s nádhernými melodiemi Petra Ulrycha. Toto představení zůstane na Biskupském dvoře do 22. června a vrátí se ještě v termínu 3. – 6. července 2016. Nádhernou baladu vystřídá muzikálová klasika Noc na Karlštejně v termínu 24. – 27. června. Na „místo činu“ se také vrátí Líza Ďulínková a profesor Hradský v nestárnoucí klasice My Fair Lady (ze Zelňáku) ve třech představeních 29., 30. června a 1. července 2016. Celý cyklus zakončí tři představení loňské veleúspěšné novinky Mendel aneb Vzpoura hrášků. Rozpustilou operetní komedii si vychutnáte od 8. do 10. července 2016. Vstupenky jsou v prodeji na pokladnách divadla a také na stránkách www.mdb.cz.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Autobusy dopravního podniku bezplatně svážejí školáky za výukou...

středa, 25. května 2016, 09:03

Tisíce dětí z celého Brna se bezpečněji a rychleji dostanou na lekce dopravní prevence, které jim v areálu dopravní...

Brňané mají poslední týden na úhradu poplatku za odpad

středa, 25. května 2016, 08:37

Lidé v Brně mají poslední týden na zaplacení poplatku 670 korun za komunální odpad. Novinářům to včera řekl primátorův...

Policie varuje: Důvěřivost osob na internetu může vést až k jejich...

úterý, 24. května 2016, 16:08

I přes častá upozornění a varování veřejnosti ze strany policie, zainteresovaných organizací a soukromých firem na...

Vážení odhalilo náklaďák s rekordní nadváhou 14 tun

úterý, 24. května 2016, 10:18

Ke konci minulého týdne si to šinul po silnici I/50 kolem Slavkova u Brna směrem na Bučovice. Řidič na první pohled...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Moldávec přepadl a okradl v Brně ženu,...

  • Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou...

  • Ženy dnes získají v desítkách podniků po...

  • Kolemjedoucí řidič našel u silnice mrtvolu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vojáci zabili spolupachatele útoku na tři Čechy v Afghánistánu

České speciální síly zabily v Afghánistánu jednoho z organizátorů srpnového útoku, při němž zahynuli tři čeští vojáci, a dalšího zajaly. Napsaly to dnešní Lidové noviny (LN), kterým informaci o odvetě potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje. Podle jednoho z nich se to stalo před delší dobou při poměrně rozsáhlé operaci. Vedení ministerstva obrany a armády ani jejich tisková oddělení nechtějí informace komentovat.

(NE)OBYČEJNÍ: Na kole projíždí celou Evropu. Člověk musí opustit komfortní zónu, ale stojí to za to, říká Alena Ledlová

Alena Ledlová z Liberce je mladá, sympatická a trochu praštěná holka, která se ničeho nebojí. A když si něco vymyslí, tak do toho taky po hlavě skočí. A tentokrát si dala za cíl projet Evropu na kole. Z velké části sama, aniž by věděla, kde bude spát, nebo jestli bude mít co jíst.

Senát má řešit míru alkoholu u cyklistů nebo protikuřácký zákon

Toleranci malého množství alkoholu u cyklistů nebo zmírnění protikuřáckého zákona mají dnes řešit senátoři. Věnovat se chtějí také změně systému voleb do Senátu. Horní komora má na programu také návrh rozpočtu EU a její zemědělské politiky v letech 2021 až 2027.