Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Letní akce na Divadelním dvoře, v lednickém areálu a na Biskupském dvoře

 
středa, 25. května 2016, 09:13

S teplými dny ožívá Divadelní dvorana Městského divadla Brno mnohými akcemi.

Už dnes se Dvůr promění ve startoviště závodu motocyklů Jawa 350 retro. V 17.50 h totiž slavnostně odstartuje primátor Petr Vokřál Víkendový maraton. Odpoledne však začne již ve 14.00 h a těšit se můžete na benefiční koncert Veronicy, Martina Kurce, Hany Robinson, dua HLAHOLIM a dalších. To vše na podporu lidí s roztroušenou sklerózou.

V pátek startuje festival Divadelní svět Brno a to v 16.00 h představením Divadla Drak – Amundsen kontra Scott. Mezi lákavé tituly patří také muzikál Tisícročná včela divadla z Nitry,  dvě úspěšné francouzské komedie Otec, Matka kladenského divadla či kouzelná čertovská pohádka Dalskabáty hříšná ves Jihočeského divadla. Festival bude probíhat až do 31. května a bude zakončen asi tím nejzajímavějším titulem, které přiváží Theater Bremen – Das Schloss/ Zámek. Festival přináší ještě spoustu dalších představení, které najdete na stránkách www.divadelnisvetr.cz.

Ani letos nebude chybět oblíbený Dětský den na Divadelním dvoře. V sobotu 4. 6. od 10.00 h se již poosmé můžete spolu s dětmi radovat z atraktivního programu. Čekají na Vás a Vaše děti různé soutěže, drobné dárky a všelijaké atrakce. Odpoledne se pak můžete těšit na oblíbenou Mary Poppins!

Program se poté přenese až do zámeckého parku v Lednici, kde se budou konat již po páté tradiční letní open-air představení. Letos to bude originální pojetí Bernsteinovy klasiky Jazz Side Story. Lednický areál se rozezní slavnými melodiemi v pátek 11. června ve 20.30 h. Hned následující den v sobotu 12. června,  budete moci se svými potomky oslavit v lednickém areálu Dětský den se Sněhurkou a sedmi trpaslíky. Vstupenky si můžete zakoupit na adrese www.muzikalyvlednici.cz.

Poslední letní akcí bude představení na Biskupském dvoře, které začíná již v pátek 17. června generálkou slavné muzikálové baladyRadúz a Mahulena s nádhernými melodiemi Petra Ulrycha. Toto představení zůstane na Biskupském dvoře do 22. června a vrátí se ještě v termínu 3. – 6. července 2016. Nádhernou baladu vystřídá muzikálová klasika Noc na Karlštejně v termínu 24. – 27. června. Na „místo činu“ se také vrátí Líza Ďulínková a profesor Hradský v nestárnoucí klasice My Fair Lady (ze Zelňáku) ve třech představeních 29., 30. června a 1. července 2016. Celý cyklus zakončí tři představení loňské veleúspěšné novinky Mendel aneb Vzpoura hrášků. Rozpustilou operetní komedii si vychutnáte od 8. do 10. července 2016. Vstupenky jsou v prodeji na pokladnách divadla a také na stránkách www.mdb.cz.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Autobusy dopravního podniku bezplatně svážejí školáky za výukou...

středa, 25. května 2016, 09:03

Tisíce dětí z celého Brna se bezpečněji a rychleji dostanou na lekce dopravní prevence, které jim v areálu dopravní...

Brňané mají poslední týden na úhradu poplatku za odpad

středa, 25. května 2016, 08:37

Lidé v Brně mají poslední týden na zaplacení poplatku 670 korun za komunální odpad. Novinářům to včera řekl primátorův...

Policie varuje: Důvěřivost osob na internetu může vést až k jejich...

úterý, 24. května 2016, 16:08

I přes častá upozornění a varování veřejnosti ze strany policie, zainteresovaných organizací a soukromých firem na...

Vážení odhalilo náklaďák s rekordní nadváhou 14 tun

úterý, 24. května 2016, 10:18

Ke konci minulého týdne si to šinul po silnici I/50 kolem Slavkova u Brna směrem na Bučovice. Řidič na první pohled...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Stánky mezi Tescem a podchodem u nádraží...

  • Mladý muž se pokusil o sebevraždu skokem z...

  • Nákladní vlak v neděli v Podivíně srazil a...

  • FOTOGALERIE: Přes tisíc studentů v Brně...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...

Myjete nádobí v ruce? Vezměte si raději rukavice

Více než třetina tuzemských domácností vlastní myčku nádobí, přípravek pro ruční mytí však někdy...

Putin obhájil mandát, po sečtení třetiny hlasů má 74 procent

Ruský vůdce Vladimir Putin dnes podle očekávání s přehledem a velkým náskokem obhájil už v prvním...