Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Motosalon byl letos rekordní

 
neděle, 6. března 2016, 18:41

Sedmý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon, který se letos konal v Brně, potvrdil svou pozici prémiové akce ve svém oboru na českém trhu a motorkářského svátku.

I přes probíhající jarní prázdniny přišlo na brněnské výstaviště na 60 000 návštěvníků, což ukazuje na stále rostoucí oblibu tohoto veletrhu. Rekordní návštěvnost zaznamenala zejména sobota, kdy prošlo branami výstaviště 27 000 motocyklových fanoušků. „Motosalon potvrzuje, jaký je o výstavu motorek či aut ze strany veřejnosti zájem. Jsme připraveni znovu uspořádat i Autosalon, pokud ho importéři aut podpoří stejně jako importéři motorek“ uvedl generální ředitel společnosti Jiří Kuliš. Na ploše 6 000 metrů čtverečních, což činí 20 procentní nárůst plochy oproti roku 2014, se zúčastnili vystavovatelé s celkem 250 značkami, což je opět větší počet než v roce 2014. V tiskovém středisku se akreditovalo 248 novinářů. Motosalon je jediným veletrhem, který zaštiťuje motosekce Svazu dovozců automobilů s účastí importérů.  

 

Ve výstavní premiéře se představila Čezeta 506, BMW i Harley Davidson

Motosalon 2016 zvolila firma Čezeta Motors pro světovou výstavní premiéru svého elektroskútru Čezeta 506. Tento unikátní stroj vychází z designu legendárního „prasete“ z šedesátých let minulého století. V tuzemské premiéře představili zástupci BMW Motorrad model 310R, kterým vstupuje do segmentu maloobjemových motocyklů. Návštěvníci se mohli seznámit také s modelem číslo 52 z řady RR připraveným pro mistrovství světa ve vytrvalostních závodech. Novinky představila také legendární značka Harley-Davidson. Hlavním prvkem jsou přestavby modelu Iron 883, které se účastní dealerské soutěže The Battle of the Kings 2016. Na expozici bylo k vidění přes 20 motorek, ale to není zdaleka vše. Harley také představil kolekci MotorClothes.

Osobnosti na Motosalonu

Součástí Motosalonu 2016 byly autogramiády a další doprovodné programy se známými osobnostmi z motocyklového sportu. Na pódiu nebo expozicích vystavovatelů návštěvníci potkali například Milana Engela, Jana Veselého a Tomáše Kubienu – účastníky Rally Dakar 2016 a členy týmu Moto Racing Group. Tradičně se veletrhu zúčastnili i Karel Abraham, jezdec Mistrovství světa superbiků, a Karel Hanika, jezdec Mistrovství světa moto3 nebo známý učitel motoškoly Pepa Sršeň. Se Standou Berkovcem si na pódiu povídal např. také Marek Červený, roadracingový závodník a šampion IRRC SSP. Svoji expozici zde měli i dakaroví závodníci Ollie Roučková a Lukáš Kvapil.

Na motocyklech až k pódiu přijeli oficiální hosté, kteří se zúčastnili zahájení veletrhu MOTOSALON 2016 v Brně. Z pódia v pavilonu P slavnostně zahájili letošní svátek motorek a motorkářů Kamil Rudolecký, náměstek ministra dopravy ČR, Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna, Tomáš Lerch, ředitel dopravní služby Policie České republiky, Leoš Tržil, ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, Jaroslav Foldyna, předseda dopravního podvýboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Vladimír Přibyl, předseda motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů a Jiří Kuliš, generální ředitel akciové společnosti Veletrhy Brno. Oficiální hosté ve svých projevech zdůrazňovali především bezpečnosti motorkářů v silničním provozu.

Po oficiálních hostech přišli zahájit veletrh také zpěvák skupiny Kabát a motorkář Josef Vojtek, herec a motocestovatel Jan Révai, moderátorky Eva Decastelo a Štěpánka Decastelo a trenérka a cvičitelka Hanka Kynychová. Programem na pódiu provázel motorkář, poslanec a moderátor Standa Berkovec.

Vyhlášení ankety Motocykl roku 2016

V sobotu 5. března v 19 hodin byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Motocykl roku 2016. 31 přihlášených exponátů hodnotila odborná komise i široká veřejnost prostřednictvím webových stránek nebo osobně na veletrhu Motosalon, kde měli návštěvníci i možnost se s nominovanými motorkami osobně seznámit. Celkovým vítězem ankety Motocykl roku 2016 se stala Yamaha MT-10.  Pro ceny si přišli i zástupci Kawasaki, Hondy, Ducati nebo Suzuki. Ve skútrech do 125 cm3 zvítězila Kawasaki J125. Ve skútrech nad 125 cm3 - Yamaha TMAX, v endurech včetně cestovních  CRF1000L Africa Twin. V kategorii klasik včetně choperů a cruiserů se stal vítězem Ducati  XDiavel S. Cestovní silniční motorky pokořila Suzuki GSX-S1000FA a sportovní silniční motorky vyhrála opět Kawasaki NINJA H2R. V kategorii naked bikes zvítězila Yamaha  MT-10, která se zároveň stala absolutním vítězem ankety.

Atraktivní ceny získalo i 43 vylosovaných návštěvníků, kteří v anketě hlasovali. Jeden z vylosovaných návštěvníků si odnesl hlavní cenu voucher v hodnotě 100 000 Kč na jednu z nominovaných motorek. Anketu Motocykl roku 2016 organizačně zajistily Veletrhy Brno, a.s.

Dvanáct návštěvníků se svezlo s Karlem Abrahamem a Karlem Hanikou

Doprovodný program veletrhu Motosalon probíhal každý den po celou otvírací dobu výstaviště. Pro návštěvníky bylo připraveno několik show – například Moto Gymkhana nebo Crazy Day, letos v hale F, testování skútrů, spanilé jízdy silných strojů nebo bohatý program na pódiu. Dvanáct výherců soutěže Automotodromu Brno se svezlo po areálu výstaviště na motorce s Karlem Hanikou nebo Karlem Abrahamem.

Motosalon v médiích a na sociálních sítích

Síla sociálních sítí (a celkově online médií) stále roste a Motosalon se toho snaží patřičně využívat. Dle údajů z Google Analytics jsme zaznamenali na oficiálních webových stránkách Motosalonu přes 500 000 zobrazení stránky a 120 000 reálných uživatelů měsíčně. Oficiální Facebook Motosalonu má k 6. 3. 2016 celkem 19 323 fanoušků s dosahem příspěvků 378 608 uživatelů a 97 procentní mírou odezvy, což znamená, že lidé velmi dobře reagují na příspěvky a aktuality. Množství známých tváří, včetně primátora města Brna Petra Vokřála, jezdce Karla Abrahama, Pepy Sršně, Lukáše Kvapila, Ollie Roučkové nebo třeba známých tváří showbusinessu Pepy Vojtka z Kabátů, Honzy Révaie či Evy Decastelo a Hanky Kynychové, natočilo osobní pozvánku pro návštěvníky přímo z probíhajícího veletrhu. Velmi populárním se stal také Instagram, kde jsme zaznamenali od začátku Motosalonu obrovský nárůst sledujících. Na sociálních sítích lidé také velmi dobře reagovali na různé soutěže, a to jak před začátkem veletrhu, tak v jeho samotném průběhu.

Novináři nejvíce psali o novinkách vystavovatelů, doprovodném programu a také jedním z lákavých témat byla Žena a motorka.  

Tisková zpráva

Foto Tomáš Sláma
 


 

Kam dál?

V Moravském krasu zkolaboval speleolog, při záchraně zemřel

neděle, 6. března 2016, 13:47

V jeskyni Nový Lopač nedaleko Ostrova u Macochy na Blanensku včera po poledni v hloubce 30 metrů zkolaboval...

Průzkum Grafton: studujte technické obory a učte se jazyky

pátek, 4. března 2016, 08:58

Přelom února a března je obdobím přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? A co je kromě studia vhodného...

V Brně se poprvé uskuteční Mendelův den, připojí se další země

čtvrtek, 3. března 2016, 17:15

V Brně se bude 8. března poprvé slavit Mendelův den, který má připomínat odkaz vědce a zakladatele genetiky Johanna...

První vlna předprodeje vstupenek na Moto GP prodloužena do konce...

čtvrtek, 3. března 2016, 17:02

Spolek pro GP na čtvrteční tiskové konferenci Automotodromu Brno na veletrhu Motosalon oznámil prodloužení první vlny...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Žít Brno chce pozvat do města několik...

  • Zfetovaný muž lezl na hlavním nádraží po...

  • VIDEO: Na Svoboďáku hrál světoznámý...

  • VIDEO: Muž unesl mladou ženu od vchodu domu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

„Prodá“ Moskva Sibiř Číně? Zdroje přecházejí do čínských rukou, zůstává jen pustina

Portál Jamestown již několik let prostřednictvím Paula Gobleho monitoruje sílící čínskou přítomnost na Sibiři na ruském Dálném východě, zejména v oblasti kolem Bajkalu, a narůstající protičínské nálady v regionu. Minimálně od roku 2010 zde Číňané využívají „místní pohostinnosti“, aniž by za to regionu cokoli vraceli.

Dovoz ledovců z Antarktidy má zachránit Kapské Město

"Vypadá to jako šílený nápad, ale když si to rozeberete, není to tak bláznivé," tvrdí kapitán Nick Sloane. Proč neodříznout nějaké ty ledovce z Antarktidy, aby Kapské Město mohlo být zásobováno vodou? Sloane mívá nápady, které se vymykají normám. Tento šestapadesátiletý Jihoafričan zambijského původu, zakladatel firmy Sloane Marine Ltd, se již proslavil tím, že uvolnil uvázlou loď Concordia, při jejímž ztroskotání u pobřeží Itálie v roce 2012 zahynulo 32 lidí.

V Čadu je půlmilion uprchlíků, do Evropy míří jen jedno procento

Uprchlický tábor Doholo na jihu afrického Čadu se na první pohled příliš neliší od místních vesnic, které tvoří shluky domů postavených z nepálených cihel s doškovými střechami. Někteří běženci, jako osmatřicetiletý majitel obchodu s fotbalovými dresy a dalším oblečením Alamin Ahmat, zde žijí již deset let. Kvůli pokračujícím bojům mezi povstaleckými skupinami na severu jeho rodné Středoafrické republiky Ahmat v brzký návrat domů nedoufá. Neplánuje ale ani cestu do Evropy.