Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sebevrah stál na mostě za zábradlím a šermoval nožem. Strážníci ho zachránili

 
úterý, 23. února 2016, 19:14

Řidiči tramvají dopravního podniku se v neděli odpoledne obrátili na operační středisko městské policie s naléhavým oznámením o mladém muži, který chodil po kolejích na mostě vedoucím přes Vídeňskou ulici. Působil na ně zmateně a zaregistrovali, že si vykládá sám se sebou.

Vyslaná hlídka dorazila na místo ve chvíli, kdy osmadvacetiletý muž stál za zábradlím a vyhrožoval sebevraždou. Strážníci se k němu museli přibližovat s maximální opatrností, a to nejen kvůli hrozícímu skoku mezi projíždějící auta, ale také kvůli noži s dlouhou čepelí, kterým muž šermoval a nervózně klepal o příčky zábradlí.

 

Hlídce rozrušený mladík vysvětloval, že má partnerské i zdravotní problémy, s nimiž si momentálně neví rady. Přibližně po čtvrt hodině rozhovoru a nepřetržitého uklidňování se strážníkům podařilo k muži přiblížit a pod záminkou, že mu podrží batoh, jej bleskově uchopili za ramena a po krátkém zápolení přetáhli přes zábradlí. O několik okamžiků později ho dovedli do přivolané sanitky.

Zdravotníci mladíka převezli do psychiatrické nemocnice, a následně ho vzhledem k pozitivnímu testu na drogy přemístili na záchytnou stanici.

Zdroj: MPB

 


 

Kam dál?

Rada odsouhlasila zřízení zastávky MHD před Moravskou zemskou...

úterý, 23. února 2016, 18:45

S investičním záměrem realizace zastávky MHD pro autobusy a tramvaje v prostoru před Moravskou zemskou knihovnou...

Nutnou rekonstrukci kina Art komplikuje nález azbestu

úterý, 23. února 2016, 18:37

Město Brno nyní dokončuje přípravu na nutnou rekonstrukci funkcionalistického kina Art, zejména jeho vnějšího pláště, a...

Sobotka potrestaný za vraždu Tofla podal ústavní stížnost

úterý, 23. února 2016, 10:30

Radek Sobotka potrestaný za vraždu někdejšího policisty Michala Tofla podal ústavní stížnost. Odpykává si trest 19 let...

FOTO: Na Brněnsku se střetl autobus s autem. Tři lidé zranění

úterý, 23. února 2016, 09:59

U Tvarožné na Brněnsku se ráno v křižovatce na mostě nad dálnicí u Rohlenky srazil linkový autobus s osobním autem....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.