Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Charity Jam: 4 nemocné děti + 2000 diváků+ 60 jezdců = 83 677 Kč

 
pátek, 31. července 2015, 11:28

V sobotu 11. července se v areálu bývalého koupaliště v Brumově-Bylnici uskutečnil již VI. ročník sportovně-charitativní akce BMX/MTB Charity Jam. Letošní závody se konaly na podporu 4 nemocných dětí. Z toho 8 000,- Kč putovalo k Míši Matulové z Brumova-Bylnice, která trpí kombinovaným tělesným i mentálním postižením.

Davídkovi Fibichrovi z Horního Němčí, trpící nemocí motýlích křídel, jsme předali taktéž částku 8 000,- Kč. Nutno podotknout, že na Davídka se pořádal již II. ročník našeho BMX/MTB Charity Jamu.

VI. ročník BMX/MTB Charity Jamu se primárně konal na podporu sestřiček Šabových (Karolínka 3 roky, Míša 1,5 let), které trpí mukopolysacharidózou třetího stupně. Jedná se o velmi vzácné, geneticky podmíněné onemocnění způsobené absencí životně důležitého enzymu v buňkách. Organizmus obou holčiček není schopný odbourávat mukopolysacharidy, které jsou přítomny v těle každého z nás. Ty se poté hromadí a usazují v buňkách životně důležitých orgánů – v játrech, slezině, srdci nebo mozku. Napadené orgány postupně omezují svoji funkci až do úplného selhání. Díky Vám všem, jsme mohli rodičům sestřiček Šabových předat neskutečnou částku, 67 677,- Kč.

BMX/MTB Charity Jam VI. byl výjimečný po všech stránkách. Byl to zřejmě nejvíce emotivní ročník. Vy, kteří jste přišli podpořit svou účastí, bezmála 2000 diváků, víte, o čem mluvím. Letos opravdu padaly rekordy. Poprvé se vybraná částka dělila mezi několik dětí. 

Po celou dobu závodů panovala výborná atmosféra, kterou tvořil rekordní počet diváků, ale také jezdců. Parkem se prohánělo 60 závodníků, kteří svými triky vyráželi obecenstvu dech. Rekordní byla také celková suma, která byla ihned na místě předána rodičům všech čtyřech nemocných dětí. Díky sponzorům z celé České republiky, partnerům, mediálním partnerům a Vám, obyvatelům Brumova-Bylnice, Valašských Klobouk a blízkého okolí, jsme mohli rozdělit mezi čtyři děti nejvyšší finanční částku za všech šesti ročníků, a to 83 677,- Kč. Po celý den se bylo neustále na co dívat. Závod byl rozdělen do tří kategorií – Masters, Expert a MTB.

Speciální kategorií byli junioři. Park ovládly největší špičky české i slovenské republiky, včetně Michaela Berana, který jezdí světové závody v BMX. Jeho jízda byla opravdu nebezpečná. Michael předvedl Frontflip no-hand nebo barspin to no-hand. Na bedně vítězů tento zkušený jezdec bohužel nestál, jelikož nebezpečně upadl při triku flair double tailwhip, který zvládá jako jediný na světě. Michael Beran byl z celého dne tak nadšený, že po pádu přede všema do mikrofonu slíbil novou překážku, kterou sám pro místní brumovské ridery zakoupí. 

Kvalifikace závodníků byla velmi vyvážená. Do finále se probojoval David Janáč, Erik Figar, Jakub Benda, Jan Hanzlík a Michael Beran. Michal Beran nebyl jediný, komu se ve finále nedařilo. Smůlu měl také dvojnásobný mistr České republiky v minirampě Erik Figar. Při druhé finálové jízdě upadl při triku triple tailwhip, který předvádí jako jeden z mála v České republice.

Bronzovou medaili nakonec vybojoval Jakub Benda ze Stráže pod Ralskem, který každoročně reprezentuje Českou republiku v USA. Porotu přesvědčil výborně technicky zvládnutými  výškami nebo triky jako backflip barspin to barspin, flair, nebo 360 doublebarspin.

Na stříbrné příčce se umístil dvojnásobný vicemistr České republiky v minirampě Jan Hanzlík ze Zádveřic, který si druhé místo zasloužil především trikem Cork 720 (salto s otočkou o 720 stupňů), 360 tailwhip, 360 doble barspin, nechyběl v jeho podání ani flair nebo 540 barspin.

Absolutním vítězem BMX/MTB Charity Jamu VI. se stal brumovský rodák David Janáč, který převedl naprosto čistou jízdu bez pádu, která byla plná dechberoucích triků, jako například Bakflip doubletailwhip, barspin to tailwhip nebo barellroll. 

Děkujeme všem, kteří jste pomohli. Ať už akci zorganizovat nebo podpořit. Také všem, kteří s námi zůstali v parku až do konce. Protože bez Vás bychom nemohli pomáhat ostatním.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Výstava motocyklů a kaskadérská show láká do Brna motocyklové fanoušky

pátek, 31. července 2015, 11:14

Srpen bude v Brně ve znamení silných strojů a neuvěřitelných kousků. Již týden před Velkou cenou silničních motocyklů...

Po devíti letech má Zoo trojčata surikat

pátek, 31. července 2015, 11:05

V polovině července se v brněnské zoo narodila trojčata surikat. Dva dospělí samci a jedna samice jsou v brněnské zoo...

Rada Jihomoravského kraje schválila další investiční záměry. Za téměř...

pátek, 31. července 2015, 10:57

Investiční záměry za téměř 90 milionů korun projednala na svém jednání 30. července 2015 Rada Jihomoravského kraje, a...

Mikulov zpřístupnil po opravách zvonici a kostel sv. Šebestiána

čtvrtek, 30. července 2015, 16:25

Mikulov otevřel zrekonstruovanou zvonici, kostel svatého Šebestiána a po šesti letech slavnostně ukončil obnovu všech...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.