Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Gorkého přibydou parkovací místa a stromy, zástupci města vyslechli autory petice

 
čtvrtek, 10. října 2019, 16:55

Na setkání zástupců magistrátu, Brněnských vodáren a kanalizací, zhotovitele stavby a občanů se probírala petice podaná obyvateli za úpravu parkovacích míst, zeleně, laviček a dopravy na ulici Gorkého. Se zástupci se nakonec dohodli na kompromisu, těšit se mohou na více stromů i nová parkovací místa.

Zástupci všech stran se setkali na schůzce

Zástupci magistrátu, Brněnských vodáren a kanalizací, zhotovitele stavby a občanů se společně sešli na schůzce, na které prodiskutovávali možné úpravy ulice Gorkého. Občané totiž sepsali petici za změnu například parkovacích míst a vysázení většího množství zeleně. Představitelé jednotlivých stran se na schůzi nakonec domluvili na kompromisu.

Petice požadovala hlavně úpravu parkovacích míst, zeleně, laviček a dopravy

„V petici občané požadovali zejména úpravu parkovacích stání na ulici Gorkého z kolmých na šikmá, více zeleně, neosazovat lavičky v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Jiráskova a Úvoz, jiný druh vysazovaných stromů a změnu organizace dopravy,“ přiblížila tisková mluvčí Brna Anna Dudková. Detaily úprav budou zástupci upřesňovat na dalších setkáních, u nově vysazovaných stromů přichází v úvahu javory, neplodící třešně, nebo jejich kombinace.

Představitelé se nakonec dohodli na kompromisu

Parkovací místa nakonec zůstanou nezměněna, a to i z bezpečnostních důvodů. „Počet nově vysázených stromů bychom chtěli navýšit až o čtrnáct. Ty bychom umístili do zálivu v chodníku, čímž by vznikl prostor pro asi čtyři nová parkovací místa,“ popsal náměstek primátorky Robert Kerndl. Petice byla zaměřená i proti lavičkám, které už ale město objednalo, využije je tedy v jiných místech. „Projektant nyní prověří technologickou stránku návrhu a bude se zabývat také možností úpravy režimu jednosměrného provozu,“ dodal Kerndl.

 

Napsal Martina Homoláková | Foto MMB
 


 

Kam dál?

I dva naprosto zdraví lidé mohou zplodit dítě s vážnou nemocí, říká...

čtvrtek, 10. října 2019, 16:00

Před dvaceti lety, kdy se lékařka Kateřina Veselá rozhodla se svým manželem Janem Veselým založit kliniku pro léčbu...

Na Moraváku se lidé mohou opět po roce svézt na vyhlídkovém kole....

středa, 9. října 2019, 13:20

Neobvyklá brněnská atrakce je letos na Moravském náměstí dříve. Ode dneška se lidé mohou svézt na vyhlídkovém kole a...

Chlebíčky, sušenky, ovoce. Rádio Petrov vám zdarma doveze pohodovou...

středa, 9. října 2019, 10:59

Chcete si příjemně zpestřit dopoledne u vás ve firmě? Potěšit své kolegy a ještě si vychutnat skvělé dobroty?  Pak se...

Kupte si koláč a přispějte na hospic. Diecézní charita dnes pořádá...

středa, 9. října 2019, 10:42

Pomožte dnes nevyléčitelně nemocným dožít své poslední dny mezi blízkými a oslaďte si i vlastní život. Již po osmnácté...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.