Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Gorkého přibydou parkovací místa a stromy, zástupci města vyslechli autory petice

 
čtvrtek, 10. října 2019, 16:55

Na setkání zástupců magistrátu, Brněnských vodáren a kanalizací, zhotovitele stavby a občanů se probírala petice podaná obyvateli za úpravu parkovacích míst, zeleně, laviček a dopravy na ulici Gorkého. Se zástupci se nakonec dohodli na kompromisu, těšit se mohou na více stromů i nová parkovací místa.

Zástupci všech stran se setkali na schůzce

Zástupci magistrátu, Brněnských vodáren a kanalizací, zhotovitele stavby a občanů se společně sešli na schůzce, na které prodiskutovávali možné úpravy ulice Gorkého. Občané totiž sepsali petici za změnu například parkovacích míst a vysázení většího množství zeleně. Představitelé jednotlivých stran se na schůzi nakonec domluvili na kompromisu.

Petice požadovala hlavně úpravu parkovacích míst, zeleně, laviček a dopravy

„V petici občané požadovali zejména úpravu parkovacích stání na ulici Gorkého z kolmých na šikmá, více zeleně, neosazovat lavičky v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Jiráskova a Úvoz, jiný druh vysazovaných stromů a změnu organizace dopravy,“ přiblížila tisková mluvčí Brna Anna Dudková. Detaily úprav budou zástupci upřesňovat na dalších setkáních, u nově vysazovaných stromů přichází v úvahu javory, neplodící třešně, nebo jejich kombinace.

Představitelé se nakonec dohodli na kompromisu

Parkovací místa nakonec zůstanou nezměněna, a to i z bezpečnostních důvodů. „Počet nově vysázených stromů bychom chtěli navýšit až o čtrnáct. Ty bychom umístili do zálivu v chodníku, čímž by vznikl prostor pro asi čtyři nová parkovací místa,“ popsal náměstek primátorky Robert Kerndl. Petice byla zaměřená i proti lavičkám, které už ale město objednalo, využije je tedy v jiných místech. „Projektant nyní prověří technologickou stránku návrhu a bude se zabývat také možností úpravy režimu jednosměrného provozu,“ dodal Kerndl.

 

Napsal Martina Homoláková | Foto MMB
 


 

Kam dál?

I dva naprosto zdraví lidé mohou zplodit dítě s vážnou nemocí, říká...

čtvrtek, 10. října 2019, 16:00

Před dvaceti lety, kdy se lékařka Kateřina Veselá rozhodla se svým manželem Janem Veselým založit kliniku pro léčbu...

Na Moraváku se lidé mohou opět po roce svézt na vyhlídkovém kole....

středa, 9. října 2019, 13:20

Neobvyklá brněnská atrakce je letos na Moravském náměstí dříve. Ode dneška se lidé mohou svézt na vyhlídkovém kole a...

Chlebíčky, sušenky, ovoce. Rádio Petrov vám zdarma doveze pohodovou...

středa, 9. října 2019, 10:59

Chcete si příjemně zpestřit dopoledne u vás ve firmě? Potěšit své kolegy a ještě si vychutnat skvělé dobroty?  Pak se...

Kupte si koláč a přispějte na hospic. Diecézní charita dnes pořádá...

středa, 9. října 2019, 10:42

Pomožte dnes nevyléčitelně nemocným dožít své poslední dny mezi blízkými a oslaďte si i vlastní život. Již po osmnácté...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.