Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Moraváku se lidé mohou opět po roce svézt na vyhlídkovém kole. Jízda vyjde na stovku

 
středa, 9. října 2019, 13:20

Neobvyklá brněnská atrakce je letos na Moravském náměstí dříve. Ode dneška se lidé mohou svézt na vyhlídkovém kole a prohlédnout si Brno z ptačí perspektivy.

Zbrusu nové kolo

Kolo bude stát na Moravském náměstí ode dneška až do třiadvacátého prosince. V minulých letech bylo vyhlídkové kolo spojeno s adventem a předvánočními přípravami, ale letos se zástupci městské části rozhodli kolo zpřístupnit dříve. Letos navíc staré kolo vyměnili za zbrusu nové. 

„Je to stejný typ jako v loňském roce, ale toto kolo bylo vyrobeno nově. Na tom loňském se od ledna projíždějí turisté na Francouzské riviéře,“ říká mluvčí brněnské radnice Kateřina Dobešová.

Vstupné je stejné jako loni

Až do Vánoc bude kolo denně v provozu od desáté ranní do osmi večera. Pokud bude o projížďky velký zájem, jízda se prodlouží až do deseti večera. „Vše je ale závislé na počasí, pokud bude mimořádně ošklivo, může se stát, že v určitou dobu kolo nepojede,“ doplňuje Dobešová.

V období od desátého do dvacátého listopadu kolo v provozu nebude, na náměstí se začnou připravovat vánoční trhy. Vstupné zůstává na sto korunách jako minulý rok. Děti do sta centimetrů mají jízdu zdarma a děti do patnácti let musí být v doprovodu dospělého.

V minulém roce se svezlo několik tisíc lidí

Atrakci si oblíbily tisíce lidí. Městem začaly kolovat zprávy, že by se Brňanům líbil celoroční provoz. „Myslím, že by tam kolo mělo stát celý rok. Takhle na podzim a v zimě si to člověk neužije, protože je zima. Kdyby tam bylo celý rok, tak si to kdokoliv může užít v jakoukoliv roční dobu,“ říká brněnská studentka Eliška Vašková.

Kdy bude kolo stát v příštím roce se zatím neví. Největší výhodou vyhlídkového kola je prohlídka města z nevšední perspektivy a pohled na brněnské památky. „Letos jsme začali dříve, protože se nám podařilo provoz vyhlídkového kola navázat na výstavu k výročí 100 let Velkého Brna,“ dodává Dobešová.

Napsal Dominik Hok | Foto Eliška Vašková
 


 

Kam dál?

Chlebíčky, sušenky, ovoce. Rádio Petrov vám zdarma doveze pohodovou...

středa, 9. října 2019, 10:59

Chcete si příjemně zpestřit dopoledne u vás ve firmě? Potěšit své kolegy a ještě si vychutnat skvělé dobroty?  Pak se...

Kupte si koláč a přispějte na hospic. Diecézní charita dnes pořádá...

středa, 9. října 2019, 10:42

Pomožte dnes nevyléčitelně nemocným dožít své poslední dny mezi blízkými a oslaďte si i vlastní život. Již po osmnácté...

FOTO/VIDEO: Pyro, prapory, protesty. Aktivisté vyhlásili v Brně týden...

úterý, 8. října 2019, 20:11

Týden rebelie vyhlásili v Brně aktivisté z hnutí Extiction Rebellion (dále XR) – Rebelie proti vyhynutí. Protesty...

Počet obyvatel je nejvyšší od konce války, může za to zahraniční...

úterý, 8. října 2019, 16:40

Za rok 2018 se počet obyvatel Česka zvýšil na 10 649 800 osob, což je nejvyšší číslo od konce války. Obyvatel přibylo...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.