Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně začal šedesátý první ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu

 
úterý, 8. října 2019, 11:40

Letos probíhá na brněnském výstavišti šedesátý první ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Do pátku se představí okolo šestnácti set vystavovatelů s novinkami a trendech v průmyslových technologiích.

Na brněnském výstavišti bude možné vidět firmy z třiceti různých zemí, ale tato akce je také významná pro ukázku fungování českého průmyslu. „Na tom letošním bude mít premiéru společná Česká národní expozice pod značkou Czech Republic: The Country For The Future. Lidé v ní vůbec poprvé v historii na jednom místě najdou služby hned třinácti státních institucí, které podporují tuzemský byznys,“ říká ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Digitalizace výroby jako inovace

Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, které se zaobírá digitalizací výroby, což je jeden z důležitých směrů inovačního procesu průmyslu. „Správný veletrh ukazuje nové směry, nový design, trendy, vize budoucnosti,“ doplňuje generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš. Postupná digitalizace vyžaduje stálé nové modely výroby.

Ukázkou digitální transformace bude speciální expozice v pavilonu A1 s názvem Digitální továrna 2.0. Návštěvníci zde mohou vidět hlavní principy digitalizace výroby i dílčí výrobky, nástroje a řešení.

Kybernetika hýbe světem

Kybernetika a automatizace se dostává do popředí a se zvyšující rychlostí průmyslu se stejnou rychlostí mění i zavedené postupy a zvyky. „Zcela nové výzvy pro průmysl, ale i celou ekonomiku a společnost přináší navíc umělá inteligence. Světová konkurence nás nutí daleko rychleji zavádět všechny inovace do reality. Což ostatně ukážeme právě v Brně,“ dodává Havlíček.

Krom digitalizace, kybernetiky a automatizace budou dalšími obory elektroniky, měřící technika, materiály a komponenty pro strojírenství a obráběcí a tvářecí stroje. „Na strojírenském veletrhu zůstává největším oborem obrábění a tváření. Výrazný nárůst nových zajímavých firem z České republiky i ze zahraničí registruje veletrh Transport a Logistika,“ říká ředitel MSV Michalis Busios.

Každý rok více než osmdesát tisíc návštěvníků

MSV se zúčastní i Svat průmyslu a dopravy České republiky. Téměř padesát členských firem tohoto svazu předvede své výrobky a technologie. „Návštěvníci se přesvědčí, že ekonomika i průmysl fungují. Máme tady firmy, které jsou úspěšné na poli umělé inteligence či robotiky,“ uvádí prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.

Tato akce je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě a každý rok sčítá okolo osmdesáti tisíc návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí okolo padesáti procent vystavovatelů. Krom zemí jako Francie, Rakousko, Německou bude možné vidět i trochu méně tradiční vystavovatele jako Baskicko, Indie a Tchaj-wan. Na oficiální stránkach Veletrhů Brno je možné sledovat i živý záznam z akce. 

Napsal Dominik Hok | Foto MSV Brno
 


 

Kam dál?

Vláda schválila návrh zákona o Sčítání 2021, formulář budou moct lidé...

úterý, 8. října 2019, 10:20

Vláda schválila návrh Zákona o sčítání lidu, domů a bytů 2021, které se bude konat na jaře roku 2021. Ke sčítání budou...

VIZUALIZACE: Slovanská epopej by mohla být v Moravském Krumlově k...

pondělí, 7. října 2019, 16:29

Starosta Moravského Krumlova na Znojemsku Tomáš Třetina (TOP 09) vítá dnešní rozhodnutí pražských radních o zapůjčení...

FOTO: Do Brna míří zlatý poklad Inků. Unikátní výstava nabídne...

pondělí, 7. října 2019, 16:13

Po velkém úspěchu výstavy Titanic se v pavilonu C brněnského výstaviště uskuteční další světová výstava. Tentokrát...

Do práce v papučích. Připojte se i vy k celorepublikové týdenní...

pondělí, 7. října 2019, 14:30

Připojte se i vy k celorepublikové týdenní kampani pro mobilní hospice tím, že 7. října půjdete do práce či školy v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.