Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do práce v papučích. Připojte se i vy k celorepublikové týdenní kampani

 
pondělí, 7. října 2019, 14:30

Připojte se i vy k celorepublikové týdenní kampani pro mobilní hospice tím, že 7. října půjdete do práce či školy v papučích. Vyfoťte se a fotku pošlete buď do obecně prospěšné společnosti Sdílení, nebo sdílejte s hashtagem #paucovyden. Více informací naleznete na umiratdoma.cz a papucovyden.cz

Mobilní hospice provázejí nevyléčitelně nemocného člověka v závěru jeho života. Přinášejí do domácnosti odbornou zdravotní péči, informace a podporu. Pomáhají rodině zvládnout péči o jejich blízkého tak, aby je mohl strávit doma se svými blízkými. Kampaň má za cíl informovat o tom, že pečovat doma je možné až do posledního dne. 

Proto 7. října proběhne ve Sdílení také den otevřených dveří. Přijďte se podívat do zázemí mobilního hospice, prohlédnout si zdravotní pomůcky či se informovat o jednotlivých službách. Otevřeno bude od 10 do 16 hodin.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Zemřela brněnská rodačka, herečka a signatářka Charty Vlasta...

neděle, 6. října 2019, 11:43

Českou kulturní scéna zasáhla dnes velká rána. Ve věku 92 let zemřela významná herečka, signatářka Charty 77 a brněnská...

Turné dopravní výchovy pro učitele základních škol

neděle, 6. října 2019, 11:03

V silničním provozu jsou děti velmi zranitelné. Vzdělání v oblasti bezpečnosti chybí jim, pedagogům i rodičům. Tým...

FOTO: Kapucínské terasy v Brně nově zdobí lavička Václava Havla

neděle, 6. října 2019, 10:50

Washington, Dublin, Barcelona, Praha, České Budějovice... Těmito městy začíná seznam destinací, kde odkaz prvního...

Lužánky budou v neděli patřit pejskům. Čtyřnozí miláčci z útulků zde...

sobota, 5. října 2019, 15:18

Přemýšlíte, že si pořídíte psa? Nekupujte, adoptujte. V brněnském lužáneckém parku budou během neděle 6. října čekat...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.