Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravská zásahová jednotka je nejlepší v republice. V Policejním mistrovství ČR se utkali i se Slovenskými a Německými kolegy

 
čtvrtek, 3. října 2019, 14:30

Jihomoravská zásahová jednotka i v letošním roce obhájila vítězství na Policejním mistrovství České republiky zásahových jednotek v klání s dalšími dvanácti elitními útvary, mezi kterými byli i kolegové z Německa a Slovenska.

Prestižní soutěže v Ústeckém kraji se přijely zúčastnit i jednotky ze Slovenska a Německa, Jižní Morava však vybojovala své prvenství. Týmy soutěžily ve střeleckých, taktických a fyzických dovednostech, prokazovali schopnost orientace v terénu a práce ve výškách. 

Mezi nejzajímavější velmi náročnou disciplínu můžeme rozhodně považovat zvládnutí nasimulované situace, ve které měli policisté za úkol eliminovat teroristy. Ti se měli pokusit odpálit hráz přehrady Fláje. 

Disciplína probíhala ve vnitřích prostorách hráze, jednotky tedy musely pracovat v neobvyklých a stísněných prostorách bez osvětlení. Jako zlatý hřeb museli policisté po zneškodnění útočníků dokázat deaktivovat atrapu výbušniny. 

"Zásahová jednotka Jihomoravského kraje si za svůj výkon odváží putovní pohár policejního prezidenta."  oznámil mluvčí policie David Chaloupka.

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

Víc bytů na sociální projekty nepůjde. Brněnští zastupitelé shodili...

čtvrtek, 3. října 2019, 11:56

Brno zatím další byty pro lidi v bytové nouzi nedá, zastupitelé neschválili vyčlenění dalších 20 bytů. Náměstek...

Lidé budou mít v Brně možnost rozloučit se s Karlem Gottem. V budově...

středa, 2. října 2019, 14:43

Brňané se budou moci rozloučit s Karlem Gottem. Město a Český rozhlas Brno, kde zpěvák nahrál některé své skladby,...

Dnes v noci zemřel Karel Gott. Bylo mu 80 let

středa, 2. října 2019, 10:22

Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Zemřel doma v kruhu své rodiny, potvrdila jeho...

V neděli se vybralo devadesát tisíc korun na pomoc psím útulkům

úterý, 1. října 2019, 21:00

V neděli se v Brně na fotbalovém stadionu Za Lužánkami sešly stovky lidí na akci Běhejme a pomáhejme útulkům, což je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.