Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno začne v Bohunicích příští rok stavět novou atletickou halu

 
úterý, 24. září 2019, 11:20

Brno chce příští rok začít stavět atletickou halu v univerzitním kampusu za 670 milionů korun. Stavba získala územní rozhodnutí, do půli příštího roku by měla mít stavební povolení. ČTK to řekl brněnský radní pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Hala bude mít kapacitu 2200 diváků. Vznikne i 170 parkovacích míst.

Ještě za minulé koalice se původně počítalo s tím, že hala bude částečně využívat plánované parkoviště u nedaleké fakultní nemocnice. Podle Suchého se ale zatím nepřipravuje. „Abychom dostali stavební povolení, museli jsme parkoviště umístit přímo na pozemky u haly, které patří městu," uvedl. Dodal, že případné parkovné bude mít vliv na příjmy sportoviště.

Samotná stavba má trvat 19 měsíců, hotová by měla být v roce 2022. U atletické haly to bylo poprvé, kdy Brno hledalo zhotovitele podle takzvané Žluté knihy. Znamená to, že vítěz výběrového řízení obstarává všechny stupně projektové dokumentace a potom halu i postaví. Soutěž vyhrálo sdružení firem Imos Brno, Hochtief cz a Sport Construction.

Halu využije i Masarykova univerzita

Budova by měla mít jedno patro pod zemí a dvě nad zemí. Kromě atletů, kterým krytá hala na jižní Moravě chybí, bude objekt využívat i Masarykova univerzita. S ní i s Českým atletickým svazem už Brno v minulosti podepsalo memorandum o stavbě.

Podle Suchého má Brno dohodu také s Jihomoravským krajem, který by měl na stavbu haly přispět 100 milionů korun. Město jedná o podpoře i se státem. „Jsme toho názoru, že infrastrukturální sportoviště by měla být ze strany státu financovaná 50 procenty," dodal Suchý.

Napsal(a) ČTK | Foto MMB
 


 

Kam dál?

Královo Pole chce za 40 milionů obnovit Božetěchův sad. Bude z něj...

úterý, 24. září 2019, 10:21

Brněnská městská část Královo Pole připravuje obnovu Božetěchova sadu za zhruba 40 milionů korun. Novinářům to řekl...

Z náměstí Svobody vedl průvod na upozornění zhoršujícího se klimatu

pondělí, 23. září 2019, 20:30

Na náměstí Svobody se objevila smrtka a lidé v černém nesoucí stromy. Jedná se o průvod organizace Extinction Rebellion...

Nejlepším armádním řidičem je četař Ondřej Špaček z Bučovic, titul...

pondělí, 23. září 2019, 18:35

Nejlepší armádní řidič je Ondřej Špaček z Bučovického pluku. Minulý týden porazil své soupeře na prestižní soutěži...

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat...

pondělí, 23. září 2019, 12:53

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.