Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Královo Pole chce za 40 milionů obnovit Božetěchův sad. Bude z něj místo pro kulturní akce

 
úterý, 24. září 2019, 10:21

Brněnská městská část Královo Pole připravuje obnovu Božetěchova sadu za zhruba 40 milionů korun. Novinářům to řekl místostarosta městské části Zbyněk Šolc (ODS). Podle něj by měl park sloužit všem generacím. Většinu nákladů by mohla pokrýt dotace, o kterou se bude radnice spolu s magistrátem snažit. Část by mohlo zaplatit Brno a zbytek pokryje městská část.

Obnova sadu, kterému se říká i Kadetka, se připravuje řadu let. „Z důvodu historické hodnoty parku je potřeba budoucí zásahy projednávat s památkáři. Důležité je zachovat i pietní odkaz pohřebiště Rudoarmějců a respektovat potřeby kostela a farnosti," uvedl Šolc.

V parku vznikne prostor pro sportovní aktivity a rovněž místo pro relaxaci. „Vznikne zázemí pro malé kulturní a společenské akce. Myslíme také na wi-fi pokrytí, dostatečné osvětlení, kamerový dohled, ale i možnost uzamykat park na noc," řekl Šolc.

Podle něj se diskutuje také o možnosti zřídit v parku zázemí pro jeho správce. „V místě jsou také vstřícní podnikatelé se zahradnictvím a rybářstvím, takže zvažujeme možnosti, jak poskytnout lidem služby například rybí kavárny nebo nějaké podobné vyžití," uvedl Šolc. Podle něj zástupci radnice jednají i s Ředitelstvím silnic a dálnic o možném odhlučnění parku, protože přiléhá k frekventované Sportovní ulici.

Brno má 29 městských částí a Královo Pole patří k těm větším. Má asi 25.000 obyvatel a rozpočet kolem 250 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Brno - Královo Pole
 


 

Kam dál?

Z náměstí Svobody vedl průvod na upozornění zhoršujícího se klimatu

pondělí, 23. září 2019, 20:30

Na náměstí Svobody se objevila smrtka a lidé v černém nesoucí stromy. Jedná se o průvod organizace Extinction Rebellion...

Nejlepším armádním řidičem je četař Ondřej Špaček z Bučovic, titul...

pondělí, 23. září 2019, 18:35

Nejlepší armádní řidič je Ondřej Špaček z Bučovického pluku. Minulý týden porazil své soupeře na prestižní soutěži...

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat...

pondělí, 23. září 2019, 12:53

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se...

FOTO: V Bystrci hořel bývalý obchodní dům Letná. Oheň zachvátil...

pondělí, 23. září 2019, 09:05

K požáru rozsáhlého objektu v brněnské Bystrci museli v neděli večer vyrazit hasiči. Bývalý obchodní dům Letná na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?