Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejlepším armádním řidičem je četař Ondřej Špaček z Bučovic, titul získal minulý týden ve Vyškově

 
pondělí, 23. září 2019, 18:35

Nejlepší armádní řidič je Ondřej Špaček z Bučovického pluku. Minulý týden porazil své soupeře na prestižní soutěži vojenských řidičů ve Vyškově. V práci používá auto určené k jízdě v terénu, která ho baví nejvíce.

Česko zná nejlepšího řidiče Armády ČR. Minulý týden se ve Vyškově o tento titul utkali vojáci z celé republiky. Získal jej četař Ondřej Špaček ze 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic. „Aspoň teď můžu chlapům na korbě, když si budou stěžovat, říct, že lepšího neseženou.“ komentuje s humornou poznámkou vítěz prestižního závodu.

Klání o nejlepšího řidiče, jež se koná pod záštitou náčelníka Generálního štábu Armády ČR, se letos mohli závodníci účastnit již popáté. I letos se hodnotily jak schopnosti armádních řidičů zvládnout jízdu v terénu, tak manévrování ve stísněném prostoru a nechyběl ani slalom mezi brankami. Soutěžící se nevyhnuli ani nakládce na železniční vůz a poskytování první pomoci. 

Z terénního auta do škodovky

Účastníci se nejprve utkali v kategoriích podle typu techniky – Land Rover Defender 90, UAZ 459, Tatra T-810 a T-815, Pandur II a BVP 2. Ti nejlepší pak postoupili do superfinále, kde přesedli, trochu nezvykle, do nejběžnějšího vozidla českých silnic – Škody Fabia.

Vítězi soutěže se zvolená vozidla zamlouvala. Z terénního vozu Land Rover Defender v klidu přesedlal do mnohem menší Fabie a i přes to, že se klání účastnil poprvé, zvládl nasbírat nejvyšší skóre. Obtížnost disciplín by podle jeho slov mohla být klidně vyšší. 

"Překvapila mě jízda terénem. Ne, že bych ji nečekal, ale trochu mě zaskočil tenisový míček, který byl v tubě připevněné k přednímu rámu. Skoro celou jízdu jsem ho hypnoticky sledoval, aby nevypadl, že jsem skoro až zapomněl závodit." hodnotí svůj výkon Špaček.

Českého šampiona baví nejvíce jízda v terénu

Řidičem v armádě je čtyři roky, okolo aut se však potuluje už od pěti let. K technice má prý velmi blízko. Práci u armády si letošní šampion cení právě kvůli velkému výběru vozidel a časté jízdě v terénu, kterou si člověk v civilu nemá mnoho možností vyzkoušet.

Jednatřicetiletý četař Ondřej Špaček slouží u 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice a v roce 2016/2017 byl příslušníkem 7. strážní roty BAF v Afghánistánu, kde působil jako operátor. Zájem o vojenské prostředí v něm vzbudil strýc, který je plukovníkem slovenské armády.

 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto acr.army.cz
 


 

Kam dál?

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat...

pondělí, 23. září 2019, 12:53

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se...

FOTO: V Bystrci hořel bývalý obchodní dům Letná. Oheň zachvátil...

pondělí, 23. září 2019, 09:05

K požáru rozsáhlého objektu v brněnské Bystrci museli v neděli večer vyrazit hasiči. Bývalý obchodní dům Letná na...

Hvězdárna zítra opět nafoukne oblíbenou maketu Měsíce. Podpoří tím...

neděle, 22. září 2019, 16:01

Brňané se opět dočkají nafukovacího Měsíce. Brněnská hvězdárna ho nafoukne díky akci pro Nadační fond Krtek v zahradě...

Kraj zřídil nové chráněné bydlení za skoro 8 miliónů korun

neděle, 22. září 2019, 12:00

V Šanově na Znojemsku otevřel kraj minulý týden nové chráněné bydlení. Zázemí zde najde šest osob s lehkým mentálním...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.