Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: V Bystrci hořel bývalý obchodní dům Letná. Oheň zachvátil sklad pneumatik

 
pondělí, 23. září 2019, 09:05

K požáru rozsáhlého objektu v brněnské Bystrci museli v neděli večer vyrazit hasiči. Bývalý obchodní dům Letná na Černého ulici zachvátily plameny, hořely především pneumatiky uskladněné uvnitř budovy. Během požáru se nikdo nezranil.

„Informaci o požáru v objektu bývalého obchodního domu v Brně Bystrci jsme na tísňové lince přijali krátce po osmnácté hodině. Operační důstojník vyslal na místo události jednotky z druhého stupně požárního poplachu," uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří uskladněné pneumatiky a proti plamenům nasadili několik proudů. Požár dostali pod kontrolu po dvacáté hodině. Na místě zasahovala také mobilní chemická laboratoř, která monitorovala ovzduší v blízkém okolí. „Svým měřením nezjistila přítomnost nebezpečných chemických látek," upřesnil mluvčí.

Podle Venclovského zůstává příčina vzniku požáru zatím v šetření. Bývalý obchodní dům byl v posledních letech nevyužívaný a podle informací hasičů je celý objekt určen k demolici. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto HZS JMK
 


 

Kam dál?

Hvězdárna zítra opět nafoukne oblíbenou maketu Měsíce. Podpoří tím...

neděle, 22. září 2019, 16:01

Brňané se opět dočkají nafukovacího Měsíce. Brněnská hvězdárna ho nafoukne díky akci pro Nadační fond Krtek v zahradě...

Kraj zřídil nové chráněné bydlení za skoro 8 miliónů korun

neděle, 22. září 2019, 12:00

V Šanově na Znojemsku otevřel kraj minulý týden nové chráněné bydlení. Zázemí zde najde šest osob s lehkým mentálním...

Uhlí patří pod zem, křičeli stávkující za klima na Moraváku

pátek, 20. září 2019, 13:40

Několik set lidí se dnes sešlo na Moravském náměstí, aby společně protestovali za lepší ochranu klimatu a snížení...

Teplárny Brno budou dva roky dodávat elektřinu dopravnímu podniku

pátek, 20. září 2019, 12:14

Dopravní podnik města Brna (DPMB) bude v letech 2020 a 2021 odebírat elektřinu od jiné městské společnosti - Tepláren...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.