Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Teplárny Brno budou dva roky dodávat elektřinu dopravnímu podniku

 
pátek, 20. září 2019, 12:14

Dopravní podnik města Brna (DPMB) bude v letech 2020 a 2021 odebírat elektřinu od jiné městské společnosti - Tepláren Brno, firma vyhrála výběrové řízení. Zakázka má hodnotu asi 220 milionů korun, uvedl v tiskové zprávě brněnský magistrát. Obdobná spolupráce mezi oběma podniky trvala už mezi lety 2013 až 2015.

Elektřina dodávaná teplárnami bude pohánět trolejbusy i tramvaje. Dopravní podnik odebírá podle města ze všech městských společností nejvíce elektrické energie. Využívá ji dohromady pro více než 20 tramvajových a trolejbusových linek, které obsluhuje přes 460 vozidel. Předpokládaná spotřeba elektřiny za roky 2020 a 2021 přesahuje 140.000 megawatthodin.

Zakázka bude rozdělená do dvou částí. Dodávka elektřiny ve výši 141.720 megawatthodin bude sloužit pro odběrná místa vysokého napětí. Odběrná místa nízkého napětí pak využijí energii o objemu 1093 megawatthodin. "Protože současné právní podmínky neumožňují v takových případech přímé oslovení mezi firmami stejného akcionáře, není tento kontrakt výsledkem spolupráce v rámci koncernu městských firem," uvedl náměstek primátorky a předseda představenstva tepláren Robert Kerndl (ODS). Na zakázku se tedy uskutečnila soutěž.

Spolupráce mezi dopravním podnikem a teplárnami při odběru elektřiny fungovala už v letech 2013 až 2015. "Jsme rádi, že nejlepší nabídku na dodávku elektrické energie podaly právě Teplárny Brno a že tím navážeme na naši předchozí spolupráci. Kromě elektrické energie je podnik výrazným odběratelem tepla od této společnosti," řekl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

 

Napsal(a) ČTK | Foto MMB
 


 

Kam dál?

Skončila oprava Janáčkova divadla v Brně, stála 770 milionů korun

pátek, 20. září 2019, 11:12

Zpřístupněním parčíku a teras kolem zadního vstupu skončila celková oprava největší divadelní budovy v zemi, brněnské...

Na Úvoze otevřela prvotřídní americká restaurace. Nabízí čerstvé...

čtvrtek, 19. září 2019, 17:00

Poctivý kus hovězího masa z mladého býčka, čerstvé ingredience a porce, po které vám kručet v břiše ještě notnou chvíli...

Spolupráce brněnské a americké kliniky napomůže pacientům s cukrovkou

čtvrtek, 19. září 2019, 13:38

Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny (FNUSA-ICRC) rozšířilo spolupráci s jednou z...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených...

čtvrtek, 19. září 2019, 10:20

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.