Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno prodloužilo nájem organizaci Spondea, chce jí zvýšit podporu

 
úterý, 17. září 2019, 11:58

Město Brno prodloužilo v prostorách v ulici Sýpka nájem organizaci Spondea, která pomáhá lidem v obtížných životních situacích, jaké způsobuje například domácí násilí. Nájemné zůstane kolem 260.000 korun, přestože by mělo být podle tabulek o 130.000 korun vyšší, řekl novinářům náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Ředitelka Spondey Jana Levová ČTK řekla, že je ráda, že město organizaci po uplynutí patnáctileté smlouvy prodloužilo nájem za stejnou cenu.

Spondea funguje přes 20 let. Působí v celém Jihomoravském kraji a sídlo má v Brně. Detašovaná pracoviště má například v Moravském Krumlově, Znojmě nebo Hodoníně. "Smlouva na pronájem v ulici Sýpka je do konce září. Rada odsouhlasila prodloužení s nájmem ve stejné výši kolem 260.000 korun za rok, přestože podle tabulek mělo být dražší asi o 130.000. Jsem rád, protože Spondea je jediné zařízení, které poskytuje poradenství a služby pro děti i dospělé, kteří jsou týraní fyzicky i psychicky," uvedl Hladík.

Podle něj město dává organizaci každý rok 100.000 korun jako podporu. "V letošním roce jsme přispěli i nad rámec toho dalšími 100.000 korunami. Budu navrhovat, aby organizace měla stabilně od města 200.000 korun," řekl Hladík.

Organizace spolupracuje i se školami

Spondea má roční obrat 9,5 milionu korun, řekla ČTK finanční manažerka organizace Kateřina Djak. Peníze čerpá od státu, kraje i z měst Jihomoravského kraje, ale také z Evropské unie. Spondea má 25 pracovníků. Ne všichni ale mají plný úvazek, na přepočet má organizace 18 úvazků. Měsíčně pomůže stovkám klientů, ročně tisícům lidí, kteří chodí i opakovaně. Spondea nabízí intervenční centrum, krizovou pomoc a sociálně-aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Pomáhá lidem v obtížných životních situacích, například obětem domácího násilí, ale také lidem a dětem pronásledovaným nebo zneužívaným. Podle Djak nabízí i program pro osoby nezvládající agresi, takže se pracuje jak s obětí, tak útočníkem. Spondea spolupracuje i se školami.

 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Brno postaví novou lávku mezi Poříčím a Táborského nábřežím

úterý, 17. září 2019, 11:43

Brno zbourá lávku přes řeku Svratku mezi ulicemi Poříčí a Táborského nábřeží a vybuduje novou. Součástí prací za šest...

Kybernetická bezpečnost není pouhá móda. Pojednává o tom CyberCon 2019

úterý, 17. září 2019, 07:11

CyberCon 2019 je akce pořádaná Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) ve spolupráci se...

Brno by sucho překvapit nemělo, oba zdroje mají zatím vody dostatek

pondělí, 16. září 2019, 18:25

Na internetu se objevují zprávy o ohrožujícím nedostatku pitné vody pro Brno z důvodu sucha. Podle zpráv Brněnských...

Opilý muž spadl do rybníka v Mariánském údolí a nedokázal se dostat...

pondělí, 16. září 2019, 10:01

Štěstí v neštěstí měl alkoholem značně posilněný muž, který se v neděli odpoledne vydal na procházku do Mariánského...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.