Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno postaví novou lávku mezi Poříčím a Táborského nábřežím

 
úterý, 17. září 2019, 11:43

Brno zbourá lávku přes řeku Svratku mezi ulicemi Poříčí a Táborského nábřeží a vybuduje novou. Součástí prací za šest milionů korun bude úprava křižovatky ulic Poříčí a Rybářská. Novinářům to dnes řekl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Stavba nové lávky se uskuteční v souvislosti se zhruba půlmiliardovým projektem na oživení nábřeží řeky Svratky, jehož součástí jsou protipovodňová opatření. "Připravovaná výstavba sedmé a osmé etapy protipovodňových opatření na řece Svratce počítá se stavbou nové lávky, která bude umístěná mírně proti proudu řeky a zvednutá nad hranu nových protipovodňových stěn," uvedl Hladík. Oproti současné lávce se nová lávka posune zhruba o 15 až 20 metrů.

Podle Hladíka bude potřeba vybudovat přechod k lávce. "Abychom to mohli udělat, musí zde být semafor a na druhé straně přechodový prostor pro chodce. Stavba si tak vyžádá rekonstrukci celé křižovatky," řekl Hladík.

Projekt bude stát půl miliardy

Ústí Rybářské ulice se proto rozšíří na tři pruhy. Na východní straně ulice Rybářské vznikne nový chodník a ten současný bude upraven. Křižovatku rozdělí ostrůvek, který umožní pravé i levé odbočení. Přechod pro chodce, který se nachází o 20 metrů dál, se přesune právě k novému rozdělovacímu ostrůvku. Křižovatku zabezpečí semafory. "Na chodnících a přechodech budou bezbariérové úpravy, které umožní bezproblémový pohyb tělesně postiženým nebo rodičům s kočárky," doplnil Hladík.

Celý projekt revitalizace nábřeží Svratky bude stát zhruba půl miliardy korun. Počítá s oživením nábřeží v úseku od koupaliště Riviéra k mostu v Uhelné ulici. Vzniknou protipovodňová opatření, ale také kolonády pro pěší nebo cyklostezky. Podle Hladíka město získalo územní rozhodnutí a do konce roku by mohlo být stavební povolení tak, aby byla počátkem příštího roku vyhlášena soutěž na zhotovitele. Za rok by se tak mohlo na oživení nábřeží začít pracovat. Kromě toho město pracuje na přípravě dalších úseků, a to jak na Svratce, tak na Svitavě.

 

Napsal(a) ČTK | Foto Prof. Ing. arch. Ivan Ruller
 


 

Kam dál?

Kybernetická bezpečnost není pouhá móda. Pojednává o tom CyberCon 2019

úterý, 17. září 2019, 07:11

CyberCon 2019 je akce pořádaná Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) ve spolupráci se...

Brno by sucho překvapit nemělo, oba zdroje mají zatím vody dostatek

pondělí, 16. září 2019, 18:25

Na internetu se objevují zprávy o ohrožujícím nedostatku pitné vody pro Brno z důvodu sucha. Podle zpráv Brněnských...

Opilý muž spadl do rybníka v Mariánském údolí a nedokázal se dostat...

pondělí, 16. září 2019, 10:01

Štěstí v neštěstí měl alkoholem značně posilněný muž, který se v neděli odpoledne vydal na procházku do Mariánského...

Autobusák u Grandu prošel rekonstrukcí. Cestující mohou nově využít...

neděle, 15. září 2019, 18:20

Brněnské autobusové nádraží u Grandu prošlo významnou rekonstrukcí. Cestující tak mohou nově využít čekárnu nebo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.