Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jižní Moravě se za první pololetí zvýšil počet obyvatel téměř o dva tisíce lidí

 
středa, 11. září 2019, 09:58

V Jihomoravském kraji se za letošní první pololetí zvýšil počet obyvatel o 1812, a to především zásluhou stěhování. Předběžně žilo v kraji k 30. červnu 1,189.479 obyvatel. V tiskové zprávě to dnes uvedl Karel Adam z Krajské správy Českého statistického úřadu v Brně. Ve srovnání s loňským prvním pololetím klesl letos za prvních šest měsíců počet živě narozených, zemřelých a rozvodů, naopak se zvýšil počet sňatků, přistěhovalých i vystěhovalých.

Na nárůstu počtu obyvatel mělo větší zásluhu stěhování, protože se do kraje za sledované období přistěhovalo o 1487 lidí více, než se z kraje odstěhovalo. Do kraje za prvních šest měsíců přišlo 6729 obyvatel a odešlo z něj 5242. Přirozeným přírůstkem kraji přibylo 325 obyvatel. Živě se narodilo 6489 dětí a zemřelo 6164 lidí.

Nejvyšší přírůstek hlásí Brněnsko, v centru Brna počet obyvatel klesl

V kraji se snížil počet obyvatel ve dvou okresech, a to v okrese Hodonín o 161 lidí a v Brně-městě o 69 lidí. Nejvyšší přírůstek obyvatel byl v okrese Brno-venkov, kde přibylo 1136 obyvatel.

Nárůst počtu obyvatel zaznamenalo devět krajů. Počet obyvatel České republiky se v prvním pololetí zvýšil o 18.841 na 10,669 milionu lidí. Velký nárůst zajistila zahraniční migrace.

Napsal(a) ČTK | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno
 


 

Kam dál?

Znojemské víno dobylo Asii. Triumfovalo v nejprestižnější vinařské...

úterý, 10. září 2019, 12:56

Znojemské víno Znovín si připsalo fenomenální úspěch. Uspělo totiž v nejprestižnější asijské vinařské soutěži  Asia...

Policisté se zaměřili na opilé řidiče na Brněnsku, rekordman nadýchal...

úterý, 10. září 2019, 12:17

Policisté na Brněnsku se o víkendu zaměřili na opilé řidiče za volantem. Při koordinované akci zkontrolovali zhruba...

Z obecní kasy Jundrova zmizelo téměř deset milionů, opozice podala...

úterý, 10. září 2019, 11:57

Opoziční zastupitelé městské části Brno-Jundrov podali pro zanedbání povinností trestní oznámení na pět členů rady...

Do kontejneru ve Vyškově někdo vyhodil desítky lahví s chemikáliemi,...

úterý, 10. září 2019, 11:20

K nálezu neznámých látek do Puškinovy ulice ve Vyškově vyjeli v pondělí odpoledne jihomoravští hasiči. Pozdější...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).