Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z obecní kasy Jundrova zmizelo téměř deset milionů, opozice podala trestní oznámení

 
úterý, 10. září 2019, 11:57

Opoziční zastupitelé městské části Brno-Jundrov podali pro zanedbání povinností trestní oznámení na pět členů rady kvůli ztrátě milionů z účtů městské části. Potvrdil to opoziční zastupitel Zdeněk Koudelka (Společná proti tunelům v Jundr). Podle něj se Jundrovu během několika let ztratilo kolem 9,5 milionů, což nikdo z vedení neodhalil. Starostka Ivana Fajnorová (SZ) se nechce vyjadřovat. Původně se mluvilo o částce 8,5 milionu, je to zhruba čtvrtina rozpočtu. Koudelka uvedl, že podezřelá je účetní, s níž radnice o prázdninách rozvázala pracovní poměr.

Na zmizení peněz se přišlo v první půlce letošního roku, případem se zabývá policie. Trestní oznámení podali čtyři opoziční zastupitelé. Kromě Koudelky je to Marek Toman (Společně proti tunelům v Jundr), Renata Šťastná a František Vitula (oba ODS s podporou Svobodných).

Trestní stíhání jde proti radním

Trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku z nedbalosti směřuje na radu městské části. Jejími členy jsou starostka Fajnorová, místostarostka Irena Koláčná a radní Lubomír Hošek (všichni tři SZ) a radní Antonín Továrek a Richard Hubl (oba Jundrováci).

Za všechno prý může účetní

Podle Koudelky je ze zmizení peněz podezřelá bývalá účetní, podle něj se této činnosti dopouštěla pět let. „Za tu dobu nikdo z vedení městské části nezjistil její protiprávní činnost a ta byla odhalena až v květnu roku 2019 na základě zprávy auditora. Pokud by auditor neodhalil danou věc, je možné, že by ani dnes vedení městské části na tuto činnost nepřišlo," uvedl Koudelka.

Dodal, že odcizení čtvrtiny rozpočtu je obrovská částka, což lze při důsledné kontrole odhalit. Proto považuje neodhalení za zanedbání povinností.

Fajnorová ČTK řekla, že se k trestnímu oznámení ani informacím o podezřelé nechce vyjadřovat, policie případ ještě neuzavřela.

Městská část Jundrov je jednou z 29 městských částí Brna. Má přes 4000 obyvatel. Roční rozpočet je kolem 35 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook / MČ Brno - Jundrov

Štítky Jundrov, kasa, peníze

 


 

Kam dál?

Do kontejneru ve Vyškově někdo vyhodil desítky lahví s chemikáliemi,...

úterý, 10. září 2019, 11:20

K nálezu neznámých látek do Puškinovy ulice ve Vyškově vyjeli v pondělí odpoledne jihomoravští hasiči. Pozdější...

Festival Voda Moře Oceány: Zvítězí doba plastová?

úterý, 10. září 2019, 10:45

Stále aktuálnější problém znečištění oceánů bude hlavním tématem 16. ročníku Mezinárodního filmového...

Konference Leadership přiveze do Brna významné řečníky. Vystoupí...

pondělí, 9. září 2019, 15:00

Jak pracovat se zaměstnanci ve společnostech jako Sonnentor a Zasilkovna.cz, s lidmi na dětské onkologii či v mužské...

Pokud chceme v budoucnu zdravé lesy, stát musí dát lesníkům více...

pondělí, 9. září 2019, 08:27

Pokud chce Česko v budoucnu stabilní a odolné lesy, musí být nejen druhově a výškově rozrůzněné, ale zároveň musí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).