Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Konference Leadership přiveze do Brna významné řečníky. Vystoupí bývalý slovenský prezident i generál NATO

 
pondělí, 9. září 2019, 15:00

Jak pracovat se zaměstnanci ve společnostech jako Sonnentor a Zasilkovna.cz, s lidmi na dětské onkologii či v mužské věznici? Jak bourat bariéry mezi lidmi a najít to, co je spojuje? Co může motivovat lidi k výjimečným výkonům na hraně života či v bylinkové továrně? Jak si zachovat své hodnoty a nenechat se "zkazit" mocí? O těchto a mnoha dalších tématech bude hovořit celkem osm řečníků na konferenci Leadership Brno, kterou 18. října od 17 hodin v brněnském Besedním domě pořádá institut GrowJOB.

Na konferenci nebude chybět první dáma české e-commerce a zakladatelka Zasilkovna.cz Simona Kijonková, bývalý prezident Slovenské republiky Andrej Kiska, armádní generál Petr Pavel, bývalý předseda vojenského výboru NATO, což je v alianci nejvyšší vojenské funkce, nebo jeden z nejlepších českých onkologů a přednosta Kliniky dětské onkologie v Brně Jaroslav Štěrba. Konference nabídne případové studie, praktické nástroje a inspiraci od nejlepších leaderů v daných oborech.

Leaderem bez předsudků

Šestý ročník konference bude hostit celkem osm řečníků z řad zástupců zaběhlých firem, start-upů, neziskového sektoru, lékařství, ale i z věznic a armády fungujících na demokratických principech. „Konference se koná měsíc před oslavou 30 let svobody v Česko-Slovensku. V tomto duchu se ponese i náš program, proto jsem přizvala přednášející i ze Slovenska. S účastníky sdílíme hodnotu svobody, respektu k odlišnosti a v pracovních týmech hledáme to, co lidi spojuje, namísto rozděluje,“ říká zakladatelka konference a konzultantka institutu GrowJOB Barbora Vacková.

Z řad žen během konference vystoupí zakladatelka projektu Yellow Ribbon Run a ředitelka mužské věznice Gabriela Slováková nebo držitelka slovenské ceny pro osobnost za občanskou angažovanost Janette Motlová. Obě dámy dlouhodobě bojují proti předsudkům a pomáhají lidem se začleněním do společnosti, ať už se jedná o bývalé vězně nebo osoby z menšin. Motlová je ředitelka Výzkumného ústavu dětské psychologie a patopsychologie a poví, jak emoce souvisí s dobrým leadershipem nebo katastrofickým „leadershitem“.

Do celého světa i na moravskou vesnici

Naopak pohled z čistě komerční sféry nabídne Simona Kijonková, zakladatelka start-upu Zasilkovna.cz, dnes již s devíti letým fungováním. Kijonková nyní zastává pozici CEO holdingu Packeta, řídí 10 firem a 1.000 zaměstnanců v mnoha státech Evropy. Leadership z prostředí výrobní firmy představí Josef Dvořáček, ředitel a spolumajitel bylinkové továrny Sonnentor v Čejkovicích. Ten o úspěšném vedení lidí říká toto: „Chceš byt dobrý leader? V tom případě musíš umět spoustu špatných slov polknout, neřešit drobnosti místo velkých opravdu důležitých věcí a dokázat hlavně lidem odpouštět.“

Bývalý prezident i druhý muž NATO

Jak vést druhé lidi v situacích na hraně života a motivovat je k výkonu, i když už standartní postup nepomáhá, vysvětlí přednosta Kliniky dětské onkologie v Brně Jaroslav Štěrba.

Andrej Kiska, bývalý prezident Slovenské republiky, promluví o nárocích na leadership, které přináší vedení celého státu. A generál Petr Pavel se podělí o to, co se leadeři mohou naučit od velitelů z armády a čeho by se měli vyvarovat.

Další informace a možnost zakoupení vstupenek najdete na webových stránkách akce.

 


 

Kam dál?

Pokud chceme v budoucnu zdravé lesy, stát musí dát lesníkům více...

pondělí, 9. září 2019, 08:27

Pokud chce Česko v budoucnu stabilní a odolné lesy, musí být nejen druhově a výškově rozrůzněné, ale zároveň musí...

Brněnská zoo loňském úspěchu opět odchovala vzácné jespáky

pondělí, 9. září 2019, 07:56

Brněnská zoo ukončila osm let dlouhé čekání na odchov jespáků bojovných. Loni totiž chovatelé našli ve voliéře v...

PRŮZKUM: Mladí lidé jsou v zaměstnání loajálnější, než se tvrdí

neděle, 8. září 2019, 18:54

Zástupci mladších generací jsou loajálnější, než se obecně soudí. U jednoho zaměstnavatele chtějí obvykle pracovat déle...

V Brně někdo pohodil čtyři malá koťata, skončila v útulku strážníků

neděle, 8. září 2019, 14:01

Úpěnlivé mňoukání za garážemi v ulici Markéty Kuncové zaujalo v sobotu odpoledne hlídku strážníků. Po chvíli našli...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).