Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně někdo pohodil čtyři malá koťata, skončila v útulku strážníků

 
neděle, 8. září 2019, 14:01

Úpěnlivé mňoukání za garážemi v ulici Markéty Kuncové zaujalo v sobotu odpoledne hlídku strážníků. Po chvíli našli strážníci čtyři opuštěná koťata.

Zhruba dvouměsíční sourozence vzali strážníci do příjezdu odchytáře do tepla služebního auta a všimli si, že jedno z nich má zraněnou tlapku.

„Pracovník odchytu všechny převezl do útulku městské policie, kde se jim dostane nejen ošetření a naočkování, ale také prozatímního domova, dokud si pro ně nepřijedou noví majitelé," uzavřela mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto MP Brno
 


 

Kam dál?

FOTO: Juliánovské náměstí v Židenicích prošlo kompletní proměnou

neděle, 8. září 2019, 13:47

Městská část Brno-Židenice zrevitalizovala Juliánovské náměstí za 11 milionů korun. Radnice tam nechala obnovit...

Záchranáři budou nálepkami na sanitkách upozorňovat řidiče, jak...

neděle, 8. září 2019, 12:57

Jihomoravští záchranáři umístí na víc jek čtyřicet sanitek velké informativní nálepky, které budou řidičům ukazovat,...

DRBNA RADILKA: Jak ochránit svoje auto před zloději?

sobota, 7. září 2019, 11:33

V loňském roce bylo podle policistů ukradeno něco málo přes tři tisíce aut. Oproti předchozímu roku je to sice o pět...

Lékaři v Brně předepsali už přes pět stovek receptů dohromady na tři...

sobota, 7. září 2019, 11:20

Léčebné konopí využívá stále více lidí. Lékaři z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně letos za prvních osm měsíců...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.