Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno chystá v Novém Lískovci stavbu desítek bytů a domů

 
pátek, 6. září 2019, 08:00

O stovky obyvatel by se měla v budoucích pěti letech rozrůst brněnská městská část Nový Lískovec. Město jako developer nechává posuzovat vliv projektu stavby bytových a rodinných domů na životní prostředí. Stavět se má severně od ulice Petra Křivky, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. V letech 2022 až 2024 by mělo vzniknout 17 domů s 230 byty a 24 rodinných řadových domů.

Město se chystá stavět v lokalitě, která je pro rozvoj bydlení dlouhodobě v plánu. Jde o bývalé zahrádky a nevyužívané a náletovou zelení zarostlé plochy, které na jihu ohraničuje ulice Petra Křivky, na východě Koniklecová a na severu zahrady u Travní ulice. Byty mají být od malých až po čtyřpokojové, domy mají být čtyř- až šestipodlažní, aby dobře zapadaly do svažitého terénu. Rodinné domy mají obepínat zástavbu ze severu a východu. Součástí domů má být dostatek parkovacích míst, průměrně jde o více než jedno místo na byt.

Stavba je reakcí na stoupající ceny bydlení v Brně

Vedení Brna touto výstavbou reaguje jak na nedostatek volných bytů ve městě, tak na jejich vysokou cenu. Byty by měly být družstevní. Původně se mělo stavět ve dvou etapách, současní obyvatelé však požadovali maximálně zkrátit dobu výstavby, aby je obtěžovala co nejméně.

Až zhruba za deset let se předpokládá pokračování výstavby směrem na západ k Chironově ulici. První a druhou etapu stavby má oddělit téměř dvouhektarový park, jehož vznik zajistí městská část.

Přibude víc jak tisíc obyvatel

Ve druhé etapě se počítá taktéž s 24 rodinnými řadovými domy v nejsevernější části, bytových domů má být 16 s 354 byty. Přibýt by tak mělo dalších více než 1000 obyvatel.

Všechny nové domy mají mít mimo jiné zelené střechy, aby zasakovaly dešťovou vodu, a další dešťová voda se má zadržovat v soustavě retenčních nádrží, aby okamžitě neodtekla.

V případě dokončení první i druhé etapy výstavby se Nový Lískovec rozroste o více než deset procent, v současnosti má přes 11.000 obyvatel.

Napsal(a) ČTK | Foto akustickykatalog.cz
 


 

Kam dál?

Do Vaňkovky se vrací Burger Street Festival. Z každého burgeru půjde...

čtvrtek, 5. září 2019, 13:12

Oblíneý Burger Street Festival je zpět. Od 6. do 8. září obsadí prostory vedle Galerie Vaňkovka již podruhé vybraní...

Rekonstrukce čeká také ulice v centru. Opletalovu rozkopou dělníci v...

čtvrtek, 5. září 2019, 12:41

Už od řina letošního roku začnou práce na rekonstrukci kanalizace a vodovodu v ulicích Solniční, Opletalova a Česká...

Platit za odpad musí v Brně i zahraniční studenti, často o tom ale...

čtvrtek, 5. září 2019, 12:00

Povinnost platit komunální daň mají všichni zahraniční studenti v Brně už šest let. Až letos ale začal magistrát...

Masarykova čtvrť se komunitního centra nedočká. Brno centrum ani sál...

středa, 4. září 2019, 19:07

Obyvatelé Masarykovy čtvrti v Brně se na zastupitelstvu tento týden marně snažili zvrátit ukončení dvou projektů z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.