Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Neoznačené maso a krevety převážené v teple. Jihomoravští inspektoři zabavili stovky kilo závadného masa

 
středa, 4. září 2019, 16:02

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Jihomoravského kraje odhalili na konci srpna při společné kontrole s dálniční policií na na silnici D46 přepravu bezmála 400 kilogramů krevetího masa a masných polotovarů a také 360 ks vajec za nevyhovujících podmínek.

V prvním případě přepravovala dodávka Mercedes 50 kilogramů mraženého krevetího masa v nevyhovující teplotě. K zásilce 360 vajec, kterou také přepravoval, neměl řidič doklad o původu, přestože samotná vejce byla na skořápkách označená.

„S přepravcem, který nebyl navíc pro přepravu potravin registrován u příslušné krajské veterinární správy,  bude zahájeno správní řízení," uvedl zástupce tiskového mluvčího SVS Petr Majer. 

Za nepředložení dokladů o původu potravin a také za nedodržení teplotních podmínek přepravy hrozí nyní viníkovi pokuta až 10 milionů korun.

Na stejném místě a ještě tentýž den pak SVS zkontrolovala  také druhou dodávku. Řidič vezl zhruba 320 kilo mraženého krevetího masa. „I v tomto případě nedodržel dopravce stanovenou teplotu skladování," dodal Majer.

Auto vezlo také 25 kilo masných polotovarů. Řidič přitom nedokázal sdělit původ polotovarů. K masu neměl doklady, balíky nebyly nijak označené. 

„S polotovary na místě znehodnotila modrou barvou a kontrolovanému subjektu nařídila likvidaci potravin v asanačním podniku. Za uvedená porušení a zvláště za uvádění potravin neznámého původu na trh hrozí dle zákona o potravinách pokuta až 50 milionů Kč," uzavřel Majer.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto SVS
 


 

Kam dál?

Brno investuje další desítky milionů do Riviéry. Bufety nahradí dvě...

středa, 4. září 2019, 08:01

V areálu koupaliště Riviéra v Brně vzniknou za více než 50 milionů korun dvě budovy pro občerstvení a zázemí....

Město schválilo dvacet bytů pro lidi v nouzi a bezdomovce, ubytovat...

úterý, 3. září 2019, 16:30

Město pro lidi v nouzi vyčlenilo 20 bytů. O navýšení počtu přišlo na zastupitelstvo žádat více než 100 občanů, podle...

FOTO: Zhruba stovka lidí přišla na brněnské zastupitelstvo žádat více...

úterý, 3. září 2019, 10:33

Zhruba stovka lidí přišla dnes na zasedání brněnského zastupitelstva žádat více bytů pro lidi v bytové nouzi a...

Rekonstrukce má zásadně změnit část Fuchsovy vily. Památkáři žádají...

úterý, 3. září 2019, 09:15

Památkáři a významní architekti mají strach o podobu funkcionalistické Fuchsovy vily. Stavba významného brněnského...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.