Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno investuje další desítky milionů do Riviéry. Bufety nahradí dvě nové budovy

 
středa, 4. září 2019, 08:01

V areálu koupaliště Riviéra v Brně vzniknou za více než 50 milionů korun dvě budovy pro občerstvení a zázemí. Zastupitelé v úterý schválili poskytnutí peněz městské společnosti Starez-Sport, která se o areál stará. Práce by měly začít ještě letos a skončit v první polovině příštího roku.

Pro přidělení peněz městské firmě hlasovalo 40 zastupitelů, čtyři opoziční zastupitelé z SPD byli proti a jeden zastupitel z opozičního ANO se zdržel. Ivan Fencl (SPD) navrhoval bod stáhnout a označil cenu za dvě budovy za vysokou. Vedení Starez-Sportu ale před zastupiteli uvedlo, že objekty budou sloužit desítky let.

Nové budovy nahradí současné bufety

Se zahájením stavby se počítá letos v listopadu. Vznikne občerstvení a zázemí, čímž se nahradí nevyhovující bufety, které podle města nesplňují normy. Stavby nabídnou kromě občerstvení i WC pro návštěvníky, sprchy a také šatny pro letní aktivity, příměstské tábory i celospolečenské akce. Počítá se i s úpravami chodníků nebo obslužných a zásobovacích komunikací.

VIZUALIZACE: Na Rivéře vyrostou nové kryté kurty na plážový volejbal

pátek, 8. února 2019, 08:00Společnost
 

Milovníci plážového volejbalu můžou zajásat. Od podzimu se totiž v areálu koupaliště Riviéra začnou stavět tři zbrusu nové kryté kurty na plážový volejbal. Město tak chce otevřít areál oblíbeného koupaliště veřejnosti i mimo letní sezónu. Plážová...

 

Město chce z areálu udělat společensko-relaxační centrum a sportoviště, kde by byl celoroční provoz. V budoucnu se tam počítá se stavbou hřiště na plážový volejbal.

Koupaliště Riviéra loni otevřelo po roční rekonstrukci za více než 200 milionů korun. Loni Riviéra zaznamenala návštěvnost kolem 168.000 lidí, letos ještě údaje nejsou známé.

Napsal(a) ČTK | Foto Sportujeme v Brně
 


 

Kam dál?

Město schválilo dvacet bytů pro lidi v nouzi a bezdomovce, ubytovat...

úterý, 3. září 2019, 16:30

Město pro lidi v nouzi vyčlenilo 20 bytů. O navýšení počtu přišlo na zastupitelstvo žádat více než 100 občanů, podle...

FOTO: Zhruba stovka lidí přišla na brněnské zastupitelstvo žádat více...

úterý, 3. září 2019, 10:33

Zhruba stovka lidí přišla dnes na zasedání brněnského zastupitelstva žádat více bytů pro lidi v bytové nouzi a...

Rekonstrukce má zásadně změnit část Fuchsovy vily. Památkáři žádají...

úterý, 3. září 2019, 09:15

Památkáři a významní architekti mají strach o podobu funkcionalistické Fuchsovy vily. Stavba významného brněnského...

Brno chce do roku 2030 snížit emise oxidu uhličitého téměř o polovinu

úterý, 3. září 2019, 08:16

Brno plánuje snížit emise produkované na území města o 40% do roku 2030. Se soukromými firmami plánuje podepsat...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.