Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Úleva pro řidiče v Brně. Se začátkem školního roku končí i řada významných uzavírek

 
pátek, 30. srpna 2019, 08:43

Doprava v Brně se s koncem prázdnin výrazně zjednoduší, protože skončí opravy a uzavírky několika ulic. Některé už skončily s předstihem. Dlouhodobější stavby budou pokračovat, do konce stavební sezony by však měly skončit skoro všechny, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a města.

Od neděle se otevřou Husovické tunely

Na velkém městském okruhu už se několik dnů jezdí bez omezení na ulici Otakara Ševčíka a znovu se začne od neděle jezdit Husovickými tunely. Kvůli odvolání proti umístění protihlukových stěn se však otevře jen polovina mostu na mimoúrovňové křižovatce Kníničská. Bude možno projet od Bystrce do Královopolských tunelů, a naopak nebude zatím možno jet od Pisárek do Bystrce. ŘSD předpokládá prodloužení stavby v řádu týdnů.

První řidiči se po Dornychu projedou už v sobotu, o rok dříve než bylo v plánu

čtvrtek, 29. srpna 2019, 16:32Doprava
 

Po více než roce a půl se z v noci z pátka na sobotu zprůjezdní ulice Dornych. Pokračování realizace strategického projektu Tramvaj Plotní se tak přesune na Plotní, která se uzavře na víc než rok.

 

Už v sobotu se otevře opravený a na čtyři pruhy rozšířený Dornych a souběžně se zavře Plotní. Jelikož však otevřená ulice má větší kapacitu, doprava bude plynulejší. Průjezd po ulici Zvonařka však zůstane jen ve třech pruzích místo čtyř.

Dopravě se otevře i Cejl

Skončí také prázdninová uzavírka Cejlu, kudy neprojely ani auta, ani tramvaje. Pro auta bude průjezdný zase ke křižovatce s Vranovskou, tramvaje budou znovu jezdit do zastávky Francouzská. Navazující Zábrdovický most, který nyní odděluje Židenice od Zábrdovic, bude v provozu až od 30. listopadu.

Změny na dálnicích a provoz šaliny osmičky

Do poloviny září se bude jezdit s omezením na dálnici D2 mezi třetím a desátým kilometrem ve směru na Břeclav. Do konce září se bude také stavět na dálnici D1 mezi 190. a 194. kilometrem ve směru na Prahu. V Brně skončí také letní tramvajové opravy, znovu se bude jezdit tramvajemi z Líšně linkou 8.

Jediná nová uzavírka, která ještě do zimy začne, bude v Bohunické ulici. Nejprve se od příštího týdne uzavře z poloviny a bude se jezdit v každém směru jedním pruhem, od poloviny října bude zavřená celá. Skončit by se mělo až na podzim příštího roku.

Napsal(a) ČTK | Foto MMB
 


 

Kam dál?

Brno kvůli vyšším nákladům ukončilo dva projekty obyvatel

čtvrtek, 29. srpna 2019, 12:34

Brno ukončilo dva projekty z participativního rozpočtu, kam dávají návrhy obyvatelé města. Nápady se týkají úprav...

V Brně začne stavba kanalizace u pěti městských částí za miliardu

čtvrtek, 29. srpna 2019, 12:20

V Brně by měla do dvou měsíců začít dostavba kanalizace za více než miliardu korun. Dotkne se pěti městských částí a...

Atelier bere zpět žalobu na Brno kvůli stavbě koncertního sálu

čtvrtek, 29. srpna 2019, 04:48

Atelier M1 architekti podal k soudu návrh na zpětvzetí žaloby na město Brno kvůli stavbě Janáčkova kulturního centra....

Brno se rozhodlo vyčlenit pro lidi v bytové nouzi pouhých dvacet bytů

středa, 28. srpna 2019, 18:40

K zásadnímu obratu v projektu ukončování bezdomovectví zaveleli brněnští radní. Nový projekt vyčlení pouhou dvacítku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).