Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně začne stavba kanalizace u pěti městských částí za miliardu

 
čtvrtek, 29. srpna 2019, 12:20

V Brně by měla do dvou měsíců začít dostavba kanalizace za více než miliardu korun. Dotkne se pěti městských částí a asi 3000 obyvatel, řekl dnes ČTK radní Brna pro investice David Grund (ODS). Podle něj město chystá ještě stavbu dvou retenčních nádrží, u kterých radní očekává náklady kolem 1,5 miliardy. Práce na kanalizaci i retenčních nádržích by měly být hotovy do konce roku 2023.

Radní Brna vybrali na dostavbu kanalizace společnost s názvem Kanalizace Brno II, kterou tvoří sdružení firem OHL ŽS, Hochtief CZ a Firesta-Fišer. Dobudování kanalizace se týká městských částí Brno-jih, Bosonohy, Maloměřice a Obřany, Líšeň a Tuřany. "Projekt výrazně zvýší kvalitu života asi 3000 obyvatel z pěti městských částí. Nebudou muset vyvážet septik, nebo budovat jímky," uvedl Grund.

Kanalizace by měly být hotové do 4 let

Brno plánuje také výstavbou dvou retenčních nádrží, které ale bude soutěžit samostatně. Nyní pracuje na potřebných dokumentech. "Předpokládané náklady by mohly být kolem 1,5 miliardy korun. Kanalizace i retenční nádrže mají být hotové do konce roku 2023," dodal Grund. Voda z nové kanalizační stoky i dvou retenčních nádrží bude končit v čistírně odpadních vod, která má podle města vyhovující kapacitu. Tím se má zlepšit kvalita vody ve vodních tocích.

Podle Anny Dudkové z tiskového oddělení města přesahují celkové předpokládané náklady na dobudování kanalizace tři miliardy korun. Kromě kanalizace a retenčních nádrží se podle Dudkové také počítá třeba s obnovou cest, vybudováním chodníků nebo parkovacích míst i s bezpečnostními prvky a zelení.

hor ver

Napsal(a) ČTK | Foto Události Brno
 


 

Kam dál?

Atelier bere zpět žalobu na Brno kvůli stavbě koncertního sálu

čtvrtek, 29. srpna 2019, 04:48

Atelier M1 architekti podal k soudu návrh na zpětvzetí žaloby na město Brno kvůli stavbě Janáčkova kulturního centra....

Brno se rozhodlo vyčlenit pro lidi v bytové nouzi pouhých dvacet bytů

středa, 28. srpna 2019, 18:40

K zásadnímu obratu v projektu ukončování bezdomovectví zaveleli brněnští radní. Nový projekt vyčlení pouhou dvacítku...

Dětský domov byl něco úplně jiného, tady jsme doma, říkají mladí...

středa, 28. srpna 2019, 12:00

Projekt Masarykovy univerzity Symbios nabízí sdílené bydlení mladým lidem pocházejícím z dětských domovů a...

Myslivci chtějí, aby vlk přestal být přísně chráněné zvíře

středa, 28. srpna 2019, 09:10

Myslivecká komise Agrární komory (AK) České republiky doporučuje, aby v novele zákona o myslivosti byl vlk přeřazen z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.