Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Memoriál na počest legendy. Brněnská atletika si připomene Josefa Sečkáře, zapojí se i hendikepovaní sportovci

 
úterý, 27. srpna 2019, 15:30

Brněnští atleti si ve středu 28. srpna připomenou obrovskou personu brněnské atletiky, zakladatele AK Olymp Brno a držitele ocenění od Jihomoravského kraje i města Brna Josefa Sečkáře. Ten zemřel loni po dlouhé nemoci. Na jeho počest uspořádají brněnští atleti na atletickém stadionu CESA VUT Pod Palackého vrchem memoriál. Zapojí se i hendikepovaní sportovci.

Josef Sečkář, který po dlouhé těžké nemoci v loňském roce zemřel, byl již od konce 60. let významnou postavou brněnského sportu a především atletiky. Za svou činnost získal v průběhu své trenérské a manažerské činnosti celou řadu ocenění jak na úrovni města Brna tak i Jihomoravského kraje. 

Navázání na myšlenku Sečkáře

Sečkář se vážně zabýval myšlenkou zorganizovat v Brně prestižní atletický mítink, který by se stal pravidelnou součástí nejen českého atletického kalendáře. „Z tohoto důvodu jsme se ve výboru atletického oddílu AK OLYMP Brno, jehož zakladatelem byl právě Josef Sečkář, rozhodli na jeho počest pořádat v roce 2019 I. ročník Memoriálu Josefa Sečkáře. Tento mítink má také sloužit jako výchovná forma pro mladé začínající atlety, kteří tak budou mít možnost na vlastní oči vidět závodit a setkat se tváří v tvář se závodníky evropské úrovně," uvedli vedoucí oddílu AK Olymp v tiskovém prohlášení. 

Příležitost dostanou i hendikepovaní

V 15 disciplínách se zúčastní kolem stovky atletů z ČR a do dvaceti atletů ze čtyř kontinentů. Ambasadory za jednotlivé disciplíny jsou bývalí špičkoví brněnští atleti jako Petr Punčochář, Lucie Májková, Jiří Hudec, Šárka Kašpárková, Zuzana Hlavoňová,Svatoslav Ton, Jan Marcel, Gejza Valent a další.

Akci zaštítí špičkoví brněnští atleti

Akce se zúčastní i hendikepovaní sportovci. Ti poměří síli v disciplínách koule a disk. „Jsme rádi, že se na takto významné atletické akci budou moci předvést i mladí sportovci s handicapem. Účast na takové akci je pro ně velmi motivační a znamená pro ně obrovský zážitek," prohlásila ředitelka Nadačního fondu Emil Natálie Bilová.

Memoriál Josefa Sečkáře zaštiťují hejtman Jihomoravského kraje, primátorka města Brna, starostka MČ Královo Pole a honorární konzul Litvy v Brně.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Nadační fond Emil
 


 

Kam dál?

Sucho sužuje i Moravský kras. Ubývá skapové vody, krápníky rostou...

úterý, 27. srpna 2019, 15:07

Klimatická změna a nedostatek vody má negativní vliv i na situaci v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Moravský kras....

Brněnskou zoo ovládnou indiáni

úterý, 27. srpna 2019, 14:26

Jako tradičně bude poslední srpnová neděle patřit v Zoo Brno všem adoptivním rodičům a sponzorům. Bohatý program...

V Brně se rodí stále více dětí, město proto postaví pět nových...

pondělí, 26. srpna 2019, 16:28

Brno je stále více atraktivnějším místem pro život mladých párů a rodin. To se projevuje především na zvyšující se...

Zemřela nejstarší Brňanka Marie Schwarzová. Bylo jí 109 let

pondělí, 26. srpna 2019, 16:02

Zemřela nejstarší obyvatelka Brna Marie Schwarzová. Vitální dáma letos v lednu oslavila 109 let.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.