Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tradiční Vinohradské vozíkohraní rozjede oslavy kulatého výročí Ligy vozíčkářů

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 12:18

Liga vozíčkářů letos slaví 30 let od založení a oslavy kulatého jubilea odstartuje v pátek 6. září Vinohradské vozíkohraní. Tradiční akce brněnské organizace se bude konat v prostranství vedle sídla Ligy vozíčkářů ve Vinohradech. Akce je určena široké veřejnosti. Přijít může každý, kdo se chce pobavit a zároveň se dozvědět se něco o životě s hendikepem.

Součástí akce budou i hudební vystoupení. Návštěvníci se mohou těšit na dětský folklorní soubor Javorníček, Podhorácký soubor Lhotár nebo diskotékový večer. Na programu jsou i sportovní aktivity a program pro děti.

NAPSALI JSME: Unikátní projekt Ligy vozíčkářů umožní hendikepovaným vyzkoušet si samostatné bydlení

Návštěvníci budou mít zároveň unikátní příležitost seznámit se přímo s prací Ligy vozíčkářů. „Naše organizace pomáhá lidem s postižením na jejich cestě k samostatnosti, a to s pomocí služeb jako je sociální rehabilitace nebo osobní asistence," představila  organizaci mluvčí Ladislava Blažková.

ČTĚTE TAKÉ: Hendikep nemusí být překážkou. Dvacetiletý Denis si splnil sen a otevřel si kavárnu

Lidé dostanou možnost podívat se do Centra denních služeb nebo do nově vznikající tělocvičny. Se svojí pojízdnou kavárnou přijede i hendikepovaný barista Denis Žíla.

„K vyzkoušení bude také handbike a speciální tříkolka pro hendikepované. Vinohradské vozíkohraní je festiválek, na kterém se určitě nebudete nudit," uzavřela Blažková.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Vinohradské Vozíčkohraní
 


 

Kam dál?

Šalina v Brně srazila školáka, zůstal zaklíněný pod koly. Vyprostit...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 11:54

Tramvaj v Brně ve středu v podvečer srazila školáka, z pod vozu jej museli vyprostit hasiči. Chlapce záchranáři...

VIDEO: Bytový dům v Žabovřeskách obsadily desítky netopýrů

čtvrtek, 22. srpna 2019, 11:35

Pískání a trus na chodbě v úterý donutily obyvatelku výškového domu ve Voroněžské ulici zavolat na linku 156. Přivolané...

FOTO: Když Češi pálí do Čechů. Dobové fotografie z Brna přibližují...

středa, 21. srpna 2019, 16:19

Brno si dnes připomíná 50 let od událostí z 21. srpna roku 1969. Stejně jako po celé republice, i v Brně se tehdy...

Muž, který se postavil okupantům a měl být zastřelen. Otakara...

středa, 21. srpna 2019, 15:36

Brno si společně s celou republikou dnes připomíná 51 let od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Srpnové...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.