Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Handicapovaným sportovcům budou nově pomáhat váleční veteráni

 
čtvrtek, 15. srpna 2019, 09:35

Váleční veteráni budou nově spolupracovat s handicapovanými sportovci. Memorandum o spolupráci spolu totiž uzavřely spolky Nadační fond Emil a Československý legionář-SPIA Czech, z.s. Vzájemně se tak budou podporovat u vybraných projektů a veřejných akcí, ve vzdělávání či ve vzájemné propagaci.

Nadační fond Emil je kromě finančního podporovatele mladých sportovců i pořadatelem významných sportovních událostí. Například v roce 2016 uspořádal v Praze Světové hry handicapované mládeže IWAS U23 World Games (www.prague2016.com) a letos již 8. ročník Evropských her handicapované mládeže.

Rýsuje se nový oddíl para hokeje či para paddleboardingu

Další významnou podporou je také rozšiřování nabídky sportovních aktivit pro handicapované. Po založení 1. Krasobruslařského oddílu zdravotně postižených v ČR má Emil v plánu založení oddílu workoutového cvičení, ParaPaddleboardingu či para hokeje.

ČTĚTE TAKÉ: V Brně vzniká první krasobruslařský oddíl pro handicapované děti

„Jsme rádi, že jsme tuto spolupráci navázali. A byť je teprve na začátku, bavíme se již o konkrétních projektech,“ říká Pavel Zbožínek, vedoucí sportovních projektů nadačního fondu. A dodává: „asi všichni tušíme, že více podpory půjde na naši stranu. Například zapojení veteránů jako dobrovolníků do našich sportovních akcí, nebo vedení některých z nově vznikajících sportovních oddílů…, to je přesně to, co bychom přivítali nejvíce."

Československý legionář-SPIA Czech, z.s. působí především na území města Brna a Jihomoravského kraje, Moravy a Slezska, ale má svoje členy a části po celé České republice i v zahraničí. Sám spolek je pořadatelem řady akcí, včetně těch sportovních i mezinárodních.

Mezi ty pravidelné již patří například zářijové Mezinárodní setkání válečných veteránů, Mezinárodní konference k bezpečnosti, soutěž v silovém víceboji IZS Czech Army Strongman, střelecká liga, střelecké soutěže pro veřejnost, branné dny, pochody i s účastí veteránů na pochodu Cenotaph v Anglii k 11. listopadu, dračí lodě či Legionářská akademie obrany – kurzy sebeobrany i pro veřejnost a další včetně pietních aktů a benefičních akcí v rámci projektu „Hold veteránům“.

Veteráni si připraví pro handicapované speciální kurzy

„Přivítali jsme, že nás Nadační fond Emil oslovil s touto nabídkou spolupráce a rádi budeme nápomocni v rozvoji jeho aktivit,“ hodnotí právě navázané partnerství Karel Černoch, předseda spolku. „A nejen to. V případě, že bude zájem, dovedu si představit, že budeme pro handicapované pořádat například kurzy sebeobrany, školení a výcvik trenérů, podílet se na propagování zdravého životního stylu, správné výživy a životosprávy. Je to prostě možnost, jak předat naše zkušenosti a znalosti a zároveň těmto mladým sportovcům pomáhat,“ doplňuje Černoch další možnosti spolupráce.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Nadační fond Emil | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

Myslivci nacházejí na Brněnsku otrávené bažanty a zajíce, někdo...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 09:16

Myslivci našli v Žatčanech na Brněnsku 15 uhynulých zajíců. Další desítky mrtvých zajíců a k tomu několik uhynulých...

V Jihomoravském kraji se žije nejlépe. V TOP10 se jihomoravské obce...

středa, 14. srpna 2019, 20:34

Jak se žije v Česku? Podle dat z webové stránky Obce v datech si sousedé nejvíce pochvalují bydlení v Jihomoravském...

První litry burčáku jsou již v prodeji. Většina vinařů však tvrdí, že...

středa, 14. srpna 2019, 19:06

Zlatavý mok, který neodmyslitelně patří k přelomu léta a podzimu si mohou nedočkavci na jižní Moravě již na některých...

Střed vesmíru je v Brně! Od včerejška na něj můžete narazit kousek od...

středa, 14. srpna 2019, 18:00

Přemýšleli jste někdy na tím, kde je střed vesmíru? Podle Isaaca Newtona všude. Podle vědců Jiřího Grygara a Alexandra...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.