Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno bylo vyhlášeno šestým nejlepším studentským městem světa

 
středa, 14. srpna 2019, 12:03

Brno má opět důvod k oslavě. Společnost Quacquarelli Symonds (QS), která sestavuje žebříčky nejlepších univerzit světa, vydala letošní výsledky a Brno se opět vyšplhalo na přední příčky. Po loňském pátém a předloňském čtvrtém místě se moravská metropole dostala znovu do top desítky – letos ji studenti ohodnotili jako šestou nejlepší destinaci pro studium na světě.

Brno s přehledem před Prahou

Jak moc studenti Brno milují, lze poznat i z porovnání se stověžatou Prahou, která skončila až dvě příčky za Brnem, přestože loni svého menšího sourozence převálcovala. Letos si zlatou medaili vybojoval německý Mnichov. I tak ale česká města obsadila prvních TOP deset univerzitních měst v celém světě. 

V prestižní aknetě QS hlasovalo 87 tisíc studentů a absolventů z různých světových metropolí. Studenti posuzovali město v kritériích jako úroveň umění a kultury, dostupnost po městě, noční život, pracovní příležitosti, rozmanitost města, tolerance a začlenění nebo přátelskost.

Brno není v TOP10 poprvé

Dřívější výsledky této ankety mluví o Brně taktéž velmi přívětivě. V roce 2017 se Brno umístilo na překrásném 4. místě v oblíbenosti u studentů, loni to bylo místo páté. Možná by se mohlo zdát, že Štatl ztrácí na lesku, pořád ale patří do světově vysokoškolsky nejoblíbenějších lokací vůbec. 

Studenti milují Masarykovu univerzitu

Nejvíce zahraničních vysokoškoláků si oblíbilo Masarykovu univerzitu, která má aktuálně okolo 32 tisíc studentů! Krom Slováků, kteří tvoří zhruba 16 % studujících na této univerzitě, se zvyšuje počet cizinců i z dalších zemí. Za posledních 10 let se ztrojnásobil jejich počet na této škole a dnes už přesahuje 5 %. V minulém roce se na Masarykovu univerzitu dostalo například 850 mladých lidí díky studijním pobytům v rámci programu Erasmus. 

Vítězem se stalo Německo, úspěch slaví i loňská šampionka Kanada

Absolutním vítězem studentského žebříčku se letos stal německý Mnichov. Studenti si cení bezpečnosti města i velké univerzity a příležitosti k profesnímu rozvoji. Podle názorů mladých lidí je Mnichov také velmi zábavné a živé město.

Na druhé příčce se umístil kanadský Montréal, který je oceňován pro svoji rozmanitost. Spousta mladých lidí se rozhodla dokonce v této metropoli zůstat i po ukončení studia. 

Bronzové místo obsadil australský Melbourne a v těsním závěsu za ním se čtrvou příčkou pyšní Berlín. Těsně před Brnem se umístil také nizozemský Amsterdam, který studenti popisují jako snové město plné zábavy. Do žebříčku TOP 10 se krom Prahy dostala také města jako Boston, Londýn a New York.

Za zmínku stojí i Tokio, které se v žebříčku umístilo na 24. příčce v žebříčku studentů, nebo Sydney, odkud se mladým lidem nechce odjíždět a zůstávají zde i po ukončení studia. Jako nejdostupnější město zase studenti hodnotí maďarskou Budapešť a skvěle si z hlediska oblíbenosti vede také Edinburgh. 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
 


 

Kam dál?

V Lužánkách se ztratilo tříleté děvčátko, strážníci pak našli maminku

středa, 14. srpna 2019, 09:48

Teprve tříletou holčičku procházející se samotnou parkem Lužánky zastavily v pondělí dvě ženy, které se okamžitě začaly...

VIDEO: Aktivisté zveřejnili nové záběry z českých chovů. Natočili...

středa, 14. srpna 2019, 09:31

Včera spolek OBRAZ - Obránci zvířat zveřejnil video se záběry z českých velkochovů. Přibližuje v nich pozadí...

Slovácký rok daruje nemocnici výtěžek z aukce obrazů

úterý, 13. srpna 2019, 20:09

Výtvarná díla pěti renomovaných umělců, která vzniknou před zraky diváků v průběhu jednoho ze závěrečných pořadů...

Novopečení rodiče na Brněnsku se mohou těšit z dvojčátek. Při porodu...

úterý, 13. srpna 2019, 12:50

Brněnsko má nový a hned dvojitý přírůstek! Rodiče sami zvládli přivést na svět své dvě předčasně narozené holčičky....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.