Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chlupatý hrdina Majk zazářil za krátkou dobu již podruhé. Po ztracené holčičce našel i zmizelého slovenského seniora

 
pondělí, 12. srpna 2019, 16:23

Hrdinové nemusí mít jen plášť, ale také kožich. Důkazem toho je služební pes Majk, kterému se za velmi krátkou dobu podařilo zachránit hned několik životů!

Minulý týden dostali policisté od svých slovenských kolegů hlášení, že pohřešují seniora, který odešel z domova a od té doby o něm nikdo neslyšel. Jihomoravský kraj je hraničním okresem, proto se strážníci z české strany hranic rozhodli pomoci v hledání, senior se mohl pohybovat i na našem území. 

V sobotu odpoledne dostali jihomoravští policisté hlášení, že byl hledaný muž skutečně zahlédnut nedaleko vodní nádrže Mlýnky na Strážnicku. Jeden z policistů se totiž v osudový den vydal do lesa na houby a v lese našel ležet batoh zmizelého seniora. Na místo nálezu ihned vyrazila policejní hlídka s psovodem a služebním psem. 

Pes zachytil stopu a vydal se do Radějovské obory, kde les pořádně propátrával. Okolo sedmé večerní pes Majk postaršího muže našel nehybně ležet v hustém lesním porostu. Seniorův zdravotní stav byl velmi vážný, proto mu policisté okamžitě začali poskytovat první pomoc. Po chvíli muž navázal alespoň oční kontakt. 

"Protože k nálezu došlo kousek za státní hranicí ČR – SR, tak policisté na místo přivolali slovenské policisty a slovenskou rychlou záchrannou pomoc a seniora jim předali." říká mluvčí policie Petr Zámečník. 

Ztracený senior však nebyl jediný, koho se Majkovi podařilo vyčmuchat. Nedávno se zasloužil v případu ztracené holčičky, která se ztratila rodičům na hřišti. Majk holčičku našel živou a zdravou ve sklepě jednoho z okolních domů. 

 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

Horkem trpí také zvířata. Strážníci proto nabádají Brňany, aby pro...

pondělí, 12. srpna 2019, 10:39

Horké a suché léto je náporem nejen na lidský organismus. Způsoby, jak se ochladit hledají i zvířata. Brněnští...

Na jižní Moravu se sjedou milovníci Babett. Utkají se ve...

pondělí, 12. srpna 2019, 09:26

Milovníci Babett a mopedů všeho druhu se sejdou 14. září v Pánově u Hodonína. Společně se pak utkají ve...

Po Lužánkách pobíhala vietnamská prasátka. Honili je hasiči i...

pondělí, 12. srpna 2019, 08:30

Humorné okamžiky zažili v sobotu odpoledne návštěvníci lužáneckého parku. Z ohrady Veřejné zeleně města Brna totiž...

Lucku poškodili v nemocnici. Pomůže ji benefiční oslava.

neděle, 11. srpna 2019, 20:17

Zdravá holčička zůstala po narkóze ve vigilním komatu. Každodenní péče je finančně nákladná. Nyní jí pomůže výtěžek z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.